anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana przesyłka z multiskrytki. Czy sprzedawca ponosi koszty?

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Witam! Klient miał do odbioru dwie paczki w multiskrytce, jedną zabrał i zamknął drzwiczki. Druga paczka pozostała w środku, ale jej status widnieje się jako odebrana. Po jakimś czasie klient zgłasza problem do sprzedawcy. InPostowi bardzo przykro w tej sytuacji i w ciągu 30 dni oni będą rozpatrywać reklamację. Allegro radzi by to właśnie klient skontaktował się z InPostem, bo status przesyłki widnieje się jako odebrana. Co w takiej sytuacji powinien zrobić sprzedawca? Czy ma obowiązek do zwrotu kasy czy nie? Ze swojej strony ma potwierdzenie od przewoźnika, że paczka była odebrana kodem odbioru. Prawdopodobnie reklamacja zostanie odrzucona. Jestem pewna, że dużo sprzedawców już mieli podobną sytuację. Jak sobie poradziliście?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl Nie wiadomo, czy druga paczka była w środku. Klient odebrał jedną i składa reklamację u sprzedawcy. To sprzedawca odpowiada za wydanie rzeczy do momentu, aż klient weźmie paczkę do rąk. Przy paczkomacie są kamery. Jeśli klient nie otrzyma przesyłki, może po terminie jej dostawy podanym w aukcji odstąpić od umowy na podstawie art. 5431 Kc i domagać się niezwłocznego zwrotu wpłaty. Czas rozpatrzenia reklamacji przez InPost klienta nie interesuje, to sprawa między sprzedawcą a InPost.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@xyz96  InPost potwierdził, że w środku znajdowały się 2 przesyłki i że obie według nich były odebrane.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

InPost może tak twierdzić, samo twierdzenie to za mało.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@xyz96  No widzisz, a Allegro mi napisało, że przy statusie przesyłki Odebrana, to klient musi wyjaśnić sprawę z przewoźnikiem. @InPost ma potwierdzenie, że paczki były odebrane kodem odbioru. Nagranie z kamery pokazują tylko na wymogi policji, pewnie wiesz o tym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl Nie, klient składa reklamację u sprzedawcy, o ile nie doszło do wydania rzeczy, czyli gdy po otwarciu skrytki nie było w niej jednej z paczek. Allegro nie jest nieomylne. Status nie jest żadnym dowodem.

Nie bez powodu tam są te kamery.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gasmin_pl jest to przypadłość multiskrytej . Paczka wróci do Ciebie po ok 3 tygodniach / tak mialem / , ale niestety pod warunkiem ,że klient zgłosil do Inpostu fakt pozostawienia paczki . Musi dzwonić z telefonu jaki podal w karcie dostawy i raczej szybko bo jeśli kurier będzie instalował kolejną przesylkę i nie zauważy pozostawinej paczki ......... wiemy co sdię może wydarzyć , a Inpost w takim przypadku się wypnie .

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mdrogeria  Klient zgłosił problem dopiero po 2 tygodniach. Ta skrytka była użytkowana prawdopodobnie już kilka razy. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gasmin_pl no to ja trafilem na mądrzejszego , zareagował w ten sam dzień , zadzwonił na infolinię , ale w takim przypadku paczka musi wrócić do nadawcy .

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mdrogeria  Właśnie @InPost  tak i powiedział. Natomiast moja sytuacja z tym klientem jest tragiczna. Jestem pewna, że ktoś nieuczciwy przyswoił sobie paczkę. Dużo czytałam tutaj że klienci między sobą kontaktowali się i pomagali sobie. Ale chyba ja mam szczęśliwy kwitek. Klient zareagował po 2 tygodniach, ten kto zabrał cudzą paczkę czuje się bardzo dobrze. Sprzedawca jak zwykłe, aby uniknąć negatywa, poniesie koszy, których InPost zapewne mu nie zwróci. Chory ten pomysł z multiskrytkami.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gasmin_pl  Podejrzewam ,że masz dyskusję , przedlużaj ile się da , może przesylka wróci .

oznacz moderatorów

orbitkownia
#9 Pomysłodawca#

mój od razu zadzwonił , inpost kazał jemu dzwonić do nich otworzono mu ponownie skrytke zdalnie

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@InPost multiskrytka w wykonaniu inpostu to patologia

- kupujący nie otrzymuje kodu do otwarcia przesyłki - musi pisać do każdego sprzedawcy i prosić by reklamowali ten fakt w inpoście - inpost oczywiście maksymalnie olewa temat

- już kilka razy zdarzyło się ,że po otwarciu paczkomatu znalazłem obok swojej przesyłki kogoś innego

 

@xyz96 piszesz jak zwykle półprawdy i bzdury, które niedouczonych Kupujących mogą wprowadzać w błąd

To sprzedawca odpowiada za wydanie rzeczy do momentu, aż klient weźmie paczkę do rąk.

To zdanie jest uproszczeniem przepisów dla dzieci w pisakownicy

jak julka wyśle brajanka do paczkomatu by za nią odebrał przesyłkę i jej ją przekazał

to sprzedawca nie odpowiada za działania brajanka i za biadolenie julki że jej brajanek przesyłki

nie dał

w zawartej umowie jest podane miejsce spełnienia świadczenia - jest nim paczkomat

Sprzedawca nie dostarcza przesyłki do rąk Kupującego tylko w określone miejsce

oznacz moderatorów

orbitkownia
#9 Pomysłodawca#

teraz nikt nic nie podpisuje, obieram przesyłkę od kuriera spod drzwi bo unika on kontaktu osobistego, w takim razie nie ma żadnych dowodów na otrzymanie przeze mnie przesyłki, więc mogę od każdego sprzedawcy żądać zwrotu kasy bo nie mam towaru..........no przecież kurier

rier mi nie wydał , "ale proszę pani u mnie widnieje że odebrane" ale ja nic nie dostałam, i teraz proszę sobie udowadniać kto jest oszustem

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Oczywiście się mylisz zasadniczo. Wydanie jest wtedy, gdy kupujący obejmie rzecz w posiadanie, a nie wtedy, gdy paczka rzekomo jest w jakiejś skrytce. Gdy kupujący upoważni do odbioru inną osobę, wydanie jest wtedy, gdy ta osoba obejmie rzecz w posiadanie.

oznacz moderatorów