anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodpowiednie połączenie oferty z katalogiem, proszę o edycję tytułu

mojosoft
#11 Animator#

@la_nika 

1. Proszę o skasowanie drugiego tytułu , który jest tworzony przez allegro, niestety dopóki są tak duże błędy w katalogu jest on wprowadzaniem w błąd naszych klientów.

2. Ten tytuł jest widoczny w opisie oferty, ale nie został przez nas utworzony, w związku z tym czy allegro bierze odpowiedzialność za ten tytuł i możliwe konsekwencje za błędne informacje które zawiera ?

3. Lub dajcie opcje czy chcę korzystać z waszego "udogodnienia" i wyświetlać w moim opisie także tytuł zaproponowany przez Was.

 

mojosoft_0-1617712707945.png

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mojosoft
#11 Animator#

@la_nika w temacie tytułów przy skatalogowanych produktach

Jak się ma takie automatyczne  tworzenie tytułów przez allegro do zasad dot. opisów które sami stworzyliście 😉  

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/opis-oferty/jak-utworzyc-dobry-tytul-oferty-WEDKYqakaUB

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zasady-dla-tytulu-i-opisu-przedmiotu-9dXYnO3OYcz

np: co oznacza "brak informacji", czy ten "brak informacji" jest istotną informacją dla klienta i pomaga w zakupie tego produktu 😉

 

mojosoft_0-1617713508107.png

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mojosoft tego to nawet Bareja w swoich filmach nie przewidział 🙂 myślałem, że już mało co mnie zaskoczy na tym portalu, ale allegro cały czas podbija stawkę 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

Jestem pewien że @la_nika będzie wstanie uzasadnić sens takiego tytułu oraz przekonać do szerszego stosowania tego typu informacji, które to może przełożyć się na lepsze wyniki w trafności tym samym na wyższą sprzedaż, a tym samym na większe zyski w postaci prowizji, lub jednak ma to na celu obniżyć ilość sprzedaży by chronić nas przed coraz wyższymi kosztami prowadzenia działalności na allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mojosoft dziękuję za przesłanie zrzutów i opisu, konsultuję to z działem odpowiedzialnym za katalog produktów, przeniosłam wiadomości do osobnego wątku, ponieważ nie zawierają pytań do Eksperta, ale zajmuję się tą sprawą i gdy tylko to dla Ciebie wyjaśnię, wrócę tu z odpowiedzią. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

Dziękuje, sugestie te zgłaszałem już bezpośrednio do pomocy technicznej, jak widać bez skutku. Tym bardziej czekam na konkretną odpowiedź.

Uważam że do czasu gdy katalog jest jaki jest, nie powinno być drugiego tytułu w szczegółach oferty... jak widać nic nie wnosi, a jedynie może wprowadzać w błąd.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mojosoft przepraszam, że długo czekasz na odpowiedź. Z konsultacji otrzymałam informację, że tytuły produktów, które są widoczne w obu ofertach są zaciągnięte z tytułu produktów z jakimi powiązane są oferty i dlatego polecono, abyś zgłosił błąd w produkcie, ponieważ już to robiłeś, poprosiłam aby zostało to zgłoszone w Twoim imieniu i załączyłam przesłane przez Ciebie zrzuty. Dopytuję jeszcze czy otrzymasz informację o zaakceptowaniu lub odrzuceniu zmiany, powinieneś móc to śledzić w zakładce Zgłoszenia zmian. Gdy otrzymam odpowiedź w tej sprawie, wrócę z nią tutaj.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

Odrzucone: Produkt posiada regułę nazwy, która składa się z parametrów 😉

Nie mogę usunąć mojej oferty z produktu bo system po paru godzinach ponownie uroczyście ogłasza że połączył ją.

Za co powinienem być zapewne wdzięczny i cieszyć się że za tą "waszą dobrą robotę" nie została pobrana mi opłata 😉

oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

@la_nika 

1. Proszę o wyłączenie automatycznego łączenia moich ofert, połączenia są błędne i wprowadzają w błąd moich klientów. Oferty połączę we własnym zakresie.

2. Tytuły tworzone przez algorytm również wprowadzają w błąd, czy allegro bierze odpowiedzialność za błędnie utworzone tytuły  ? 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mojosoft  tytuł oferty ustalasz sam, a nazwa w katalogu produktów, do którego jest przypisana to inna sprawa. Przykro mi, że Twoja sugestia została odrzucona i rozumiem chęć odłączenia ofert. Przekaże Twoje uwagi do odpowiedniego zespołu i gdybym otrzymała więcej informacji w tej sprawie, to tutaj je przekażę.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

@la_nika Nazwa katalogu produktu jest widoczna w mojej ofercie, rozumiem że za tą nazwę wy bierzecie odpowiedzialność ?

mojosoft_0-1617957623332.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mojosoft zweryfikujemy produkt jeszcze raz. Czy możesz proszę podać błędne parametry produktu oraz poprawne wartości?
Potwierdź proszę, czy w tej ofercie nie powinno być "brak informacji", ponieważ jest to licencja wieczysta. Czy jeszcze któryś parametr się nie zgadza? 
Natomiast w tej ofercie, która teraz jest odłączona od katalogu produktu było napisane "Adobe Adobe Premiere Elements 2021 1 PC / licencja wieczysta BOX" i tutaj "BOX" jest niewłaściwym parametrem? Czy coś jeszcze się nie zgadza? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

@la_nika 

Oferta 9657815632 -  informacja o "braku informacji" jest moim zdaniem zbędna 😉 ale mogę się mylić i jest tam jakiś przekaz podprogowy dla kupującego, który do mnie jako sprzedawcy nie dociera 😉

Oferta 9990500777 - tak parametr "BOX" jest nieprawidłowy , jednak gdy chcę dodać tą ofertę z opcją utwórz nowy produkt, to system nie pozwala na to i łączy  ponownie z tą błędną ofertą "BOX"

Szczegółowo opisałem to w zgłoszeniu 14831907.

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mojosoft bardzo dziękuję za wszystkie informacje, wytłumaczyłam to najlepiej jak umiałam, dodałam jeszcze Twoją wymianę mailową w sprawie o numerze 14831907.
Zespół już działa, ale jeszcze potrzebują informacji, który to produkt, bo wyświetla się 5. Czy to będzie ten pierwszy zaznaczony? Tutaj jest ESD tylko powinniśmy poprawić "BOX", zgadza się? 

la_nika_0-1617971103828.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

@la_nika Tak, wszystko rozbija się o parametr "Rodzaj" który jest wybierany z listy dostępnych opcji (BOX,OEM,subskrypcja i .... brak informacji), nie ma tam niestety opcji "ESD".

ESD - jest odpowiednikiem licencji BOX, z tym że dla licencji dostarczanych elektronicznie. Prawdopodobnie dodanie tej opcji rozwiąże przynajmniej część problemów w kategorii oprogramowanie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mojosoft wracam z informacjami z działu technicznego, wybacz, że zajmuje to tyle czasu. Sama nazwa produktu jest generowana według schematu, nie ma więc błedu w tytule, natomiast możesz zgłosić zmianę parametru "rodzaj" przez formularz zgłaszania błędu w produkcie. To ważne, aby przy zgłoszeniu zaznaczyć, że chodzi o zmianę parametru "rodzaj", a nie tytułu, bo w przeciwnym przypadku, może to zostać odrzucone. Przepraszam, że ponownie kieruję Cię do zgłoszenia błędu w formularzu, ale taki jest preferowany kanał kontaktu. Jeżeli napotkasz problem, proszę napisz tutaj ponownie.    

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

@la_nika 

Proszę o ostateczną odpowiedź na moje pytania :

1. czy tytuł który zawiera " brak informacji"  jest zgodny z zasadami allegro ?

2. kto ponosi odpowiedzialność przed kupującym za automatycznie stworzone tytuły ofert ?

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mojosoft  w ofercie 9657815632  udało się zmienić tytuł produktu zapisanego w katalogu, informacje tam zawarte są teraz prawidłowe. Dopisek "brak informacji" nie jest niezgodny z zasadami, ale zgadzam się, że nie jest też zgodny z naszymi radami dotyczącymi dobrych tytułów, dlatego bardzo dziękuję za Twoją cierpliwość i cieszę się, że już go w Twojej ofercie nie ma.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

To ja mam przy okazji pytanie, bo oczywiście na własną rękę łączycie sprzedającym ich oferty z Waszym katalogiem. Tak jak widać na tym przykładzie kończy się to często wprowadzaniem w błąd Klient. Mogę podać kolejny przykład, tuner BLOW 4805. W katalogu jest do wyboru aż 5 produktów niby odpowiadających. Po co tyle, dlaczego, czemu ma to służyć oprócz tworzeniu zamieszania? Ale to tylko pytanie poboczne. Jedna z tych pozycji zawiera błąd, a konkretnie tuner nie ma kodeka H.265/HEVC. To jest w przypadku tunerów DVB-T mocno istotny błąd. Nawet Klienci w opiniach o produkcie narzekali na to, że jednak brak tego kodeka.

obraz_2021-04-22_125312.png

Domyślam się, że skończyło się negatywem dla sprzedawcy i zwrotem jak Klient napisał. 

Powiedzmy, że moja oferta została automatycznie połączona z takim "błędem w katalogu allegro".

I co teraz? Czy usuniecie taki negatyw wynikający z Waszego błędu? Czy zwrócicie koszty zwrotu, choćby koszty smart, czy inną przesyłkę? (bo oczywiście klient wkurzony i wprowadzony ewidentnie w błąd będzie chciał odesłać to na mój koszt). Towar zwrócony nie będzie już towarem nowym, co z tymi kosztami? 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@woozcarnia Jestem niemal w 100% pewien, że to są duplikaty stworzone jeszcze zanim Allegro wprowadziło łączenie z produktem w pierwszej kolejności przed sprawdzaniem czy on już istnieje. Nie ma to żadnego sensu. Jest jeden EAN, powinien być jeden produkt i w jednej kategorii. Nie jeden EAN - sześć duplikatów. Czemu to ma służyć? Z Tym tunerem BLOW 4805 jest o tyle śmiesznie, że wszystkie są prawidłowo w jednej kategorii i wszystkie są duplikatami z identycznymi parametrami.

Dla Allegro to żaden problem przekopać bazę danych i chociaż wyrzucić wszystkie produkty na duplikatach EANu. Nie rozumiem tego. Wystawiam produkt z konkretnym EANem, muszę szukać po duplikatach który ma prawidłowe parametry i który jest w prawidłowej kategorii... i czy któryś nie ma kwiatków w tytule, jak "+ gratis"... szczerze, nie chce mi się tego zgłaszać i odwoływać od odrzuconych zmian 🙂

@la_nika Jest jakieś konkretne wytłumaczenie skąd biorą się duplikaty? Dlaczego nie są usuwane? Jeżeli to dlatego, że "produkt może pasować do kilku kategorii", to nowy produkt nie powinien być tworzony w katalogu. A może czas na zmiany w strukturze kategorii? Czemu mają służyć bardzo podobne do siebie kategorie?

DarkStoorM_0-1619090646651.png

 

oznacz moderatorów