anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niepoprawne dane adresowe, wyłączony telefon

Puzonix
#12 Orędownik#

18 kwietnia Client:123... dokonał zakupu w naszej ofercie. Wczoraj zamówienie zostało spakowane i zostałoby wysłane gdyby nie fakt, że klient podał nieprawidłowy adres dostawy i wygenerowanie etykiety okazało się niemożliwe.

Od razu podjęliśmy próbę kontaktu telefonicznego z klientem. Telefon klienta jest wyłączony (drugi dzień).

Na maile klient również nie odpisuje. Przesyłka jest płatna przy odbiorze. Wysłanie takiej przesyłki do klienta, z którym nie ma kontaktu jest ryzykowne (nawet w przypadku gdyby adres był prawidłowy). Przesyłka nie zostanie przez nas w takiej sytuacji wysłana do czasu nawiązania kontaktu i otrzymania prawidłowych danych adresowych.

Obawiamy się otrzymania komentarza negatywnego - jakie rozwiązanie proponuje allegro?

Czy tak ma wyglądać współpraca z Allegro? Sprzedawca ma się bać opinii klienta w sytuacji, która nie jest zależna od niego? Jakie wsparcie dla sprzedawcy w tego typu sytuacjach oferuje allegro?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

W przypadku otrzymania komentarza negatywnego w takiej sytuacji, możesz napisać do Allegro wniosek o jego usunięcie. Jeśli sprawa nie będzie budziła wątpliwości, komentarz zostanie usunięty.

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@xyz96 

Taka opcja jest mi znana, jednak jest mało skuteczna.

W przeszłości mieliśmy podobną sytuację i komentarz nie został usunięty mimo tego, że allegro potwierdziło brak możliwości kontaktu z klientem. Klient zakupił u nas towar, NIE ODEBRAŁ przesyłki, nie odpowiedział na żadnego maila (kilka wiadomości), nie odpisał na żadnego smsa (kilka wiadomości), nie odebrał żadnego telefonu (kilkanaście prób na przestrzeni miesiąca). Po około 2 miesiącach od sytuacji otrzymaliśmy komentarz negatywny bez żadnego treści poza losowo obniżonymi gwiazdkami.

Allegro otrzymało od nas kopię każdej wiadomości, zaoferowaliśmy chęć przedstawienia historii połączeń telefonicznych, przedstawiliśmy informację od przewoźnika, z której jasno wynikało ile było prób doręczeń i awizowań mailowych i sms'owych. Klient świadomie nie odebrał przesyłki.

Pracownik allegro potwierdził, że nie udało im się skontaktować z kupującym.

Poinformował również, że nie widzi podstaw do usunięcia komentarza.

O takiej pomocy ze strony Allegro mówisz?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Puzonix nic nie zrobisz, wyślij maila, sms i czekaj, negatywa zawsze możesz dostać czy wyślesz czy nie, a allegro może Ci pomóc lub nie 😉

Pamiętaj że gość może być w szpitalu takie czasy 😞

A z tego co pamiętam to niezarejestrowany nie wystawi komentarza, chyba że ten nick jest nie zmieniony po założeniu konta 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@kostas11  wiem jak to działa. Lubię jednak otrzymywać od allegro regularnie potwierdzenie w jak głębokim poważaniu mają sprzedawców. Taki mały fetysz 🙂

Może być w szpitalu, ale już samo podanie nieprawidłowego adresu nie wygląda dobrze u kupującego z nickiem Client:123... Jeżeli z jakimiś kupującymi występują problemu to głównie z takimi (przynajmniej u nas).

Niezarejestrowany miałby nick !_123456, jak ma Clienta to już może wystawić komentarz.

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

Jako, że nikt z obsługi allegro nie zaszczycił mnie swoją odpowiedzią w tym wątku umieściłem również komentarz na profilu FB allegro.

Taką oto odpowiedź otrzymałem:

"trzymamy kciuki, żeby sprawa miała pozytywny finał!"

Na tyle może liczyć sprzedawca ze strony allegro - na trzymanie kciuków 🙂

 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Puzonix Na Facebooku otrzymałeś od nas kilka odpowiedzi dotyczących swojego zgłoszenia, poza życzeniami dotyczącymi szybkiego rozwiązania tej sytuacji, poinformowaliśmy Cię również, że dane klienta zostały wysłane już do weryfikacji. Poprosiliśmy również Kupującego o pilny kontakt z Tobą. Decyzja dotycząca wysyłki w tym momencie należy do Ciebie. Nie możemy dać Ci sztywnych wytycznych czy nakazów, ponieważ to Ty prowadzisz swoją działaność. Na Twoim miejscu jednak zaczekalibyśmy do momentu, aż Kupujący da jakikolwiek znak życia.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ 

Spodziewałem się raczej tego typu wsparcia:

"Przyjęliśmy zgłoszenie.  Poprosiliśmy Kupującego o pilny kontakt z Tobą oraz o weryfyikację danych teleadresowych. Jeżeli nie otrzymamy odpowiedzi w ciągu 7 dni zamówienie zostanie automatycznie anulowane, a konto użytkownika zablokowane do czasu zweryfikowania poprawności danych podanych podczas jego aktywacji. Kupujący nie będzie mógł również wystawić opinii do takiej transakcji".

To, moim zdaniem, jest profesjonalne rozwiązanie i zapewnienie o wsparciu dla sprzedawcy.

Zadałem proste pytanie na jakie wsparcie może liczyć sprzedawca, ale to pytanie pozostało bez odpowiedzi. Podjęliście próbę kontaktu z użytkownikiem, zalecacie wstrzymanie się z wysyłką, ale czy bierzecie tym samym odpowiedzialność za konsekwencje jakie mogą nas spotkać z powodu niezrealizowania zamówienia?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Puzonix Na ten moment nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak zachowa się kupujący. Podjęliśmy działania w sprawie Twojego zgłoszenia, otrzymałeś od nas zalecenia, ale w tej chwili pozostaje poczekać na rozwój sytuacji. W przypadku, kiedy opisany przez Ciebie, teoretyczny scenariusz spełni się, jako Sprzedający masz prawo wystapić z prośbą o usunięcie oceny. Wówczas proszę Cię o ponowny kontakt w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@_HolaOla_Tylko co to zmienia? Przecież ja nie oczekuję opisanych wyżej działań już w tej chwili. Oczywiście czekamy na rozwój wydarzeń. Jednak jako sprzedawca nie mam ochoty prosić się o coś, co powinno być standardem. Oczekuję przedstawienia konkretnego narzędzia chroniącego mnie, jako sprzedawcę, który wyczerpał na ten moment wszystkie metody kontaktu z klientem. Zamówienie zostało spakowane w poniedziałek i do dzisiaj leży i czeka. Wysłaliśmy kolejnego maila, próbowaliśmy ponownie skontaktować się z kupującym telefonicznie. Bezskutecznie. 

W przypadku gdybym to ja, jako sprzedawca, sprzedał coś kupującemu, podał nieprawidłowe dane w danych firmowych, podał wyłączony numer telefonu i nie odpisywał na maile to po zgłoszeniu takiego przypadku przez kupującego jak długo czekałbym aż moje konto zostałoby zablokowane? No właśnie.

Dlaczego system faworyzuje tylko jedną stronę transakcji?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Puzonix Twoje wypowiedzi dość jednoznacznie sugerują, że zostawiliśmy Cię bez żadnej odpowiedzi czy pomocy w tej sprawie, co jednak nie jest prawdą. Zaproponowaliśmy najlepsze w danym momencie rozwiązanie. Oczywiście, jako sprzedający masz prawo do swoich oczekiwań i opinii. Sądzę, że Twoje uwagi są bardzo celne, dlatego przekażę je do właściwych osób. Być może w przyszłości, w podobych przypadkach, zostaną wprowadzone tego typu rozwiązania. Niestety aktualnie nie mogę potwierdzić, czy i kiedy tak się stanie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Puzonix 

Taką oto odpowiedź otrzymałem:

"trzymamy kciuki, żeby sprawa miała pozytywny finał!"

 

allegro jest niemodne

teraz się bije brawa, kciuki były modne w poprzednich latach

oznacz moderatorów