anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niepoprawne statusy przesyłek FedEX

Ligi
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem, że statusy przesyłek FedEx z założenia są liczone jako nie nadane w terminie. Czy też się z tym spotkaliście? Mam wrażenie, że system sprawdzania danych Allegro <-> FedEx którym posługuje się Allegro nie działa. Czy u innych przewoźników też występuje ten problem?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

FedEx nie jest zintegrowany z Allegro, więc jedynie przesyłki uzupełnione w terminie  będzie Ci liczyło - nadanie w terminie już nie.

To działa jedynie dla przewoźników typu InPost, PocztaPolska i inne z przedrostkiem Allegro.

oznacz moderatorów

Ligi
#7 Wielbiciel#

To, że Allegro chce aby 100% przesyłek szło przez nich to rozumiem. 

Jakie "przesyłki uzupełnione"? O co uzupełnione? Podaję numer w terminie - 100%. Mimo podania numeru w terminie i odbiorów codziennie gdzie status u przewoźnika poprawnie się zmienia allegro nie uwzględnia tych informacji.  

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja byłem zmuszony zostawić w cennikach tylko przesyłki Allegro, bo tylko te wliczają się w paczki "nadane w terminie".

Podanie numeru listu to jedno, drugie to otrzymanie statusu "odebrano przez kuriera", żeby Allegro mogło liczyć swoje statystyki. Niestety nie mają integracji z FedExem, więc wszystkie paczki będą wisiały jako niewysłane w terminie. 

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki

Nie rozumiem dlaczego Allegro w ogóle liczy przesyłki "nadane w terminie" u przewoźników niezintegrowanych z ich systemem, przez co spada skuteczność wysyłki...

Dla mnie to wygląda jak kara za brak korzystania z usług Allegro. 😐

oznacz moderatorów

Ligi
#7 Wielbiciel#

Niestety wygląda to jak praktyka typowo monopolistyczna 😞

Dzięki za pomoc bo nie mogłem uwierzyć w takie nierzetelne podejście serwisu. A jednak ... 

Pozostaje niesmak, że Allegro oczernia i pomawia o rzekome nieterminowe wysyłki licząc to w ten sposób i nie sprawdzając faktów. Wyliczenia "bo tak" bez oparcia w rzeczywistości. 

oznacz moderatorów