anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierejestrowana a remanent

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

Witam, niedługo będę rozliczać ubiegły rok w PIT i zastanawiam się w jaki prosty sposób moge sprawdzić jakie koszta wygenerowały mi ten przychód?

 

1. Czy uznać wszystkie koszta w PIT?

2. Czy zrobić remanent i towar na stanie odliczyc od kosztów 2021?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:102085108 zadajesz podstawowe pytania i wnioskuję ,że nie masz bladego pojęcia o tym co chesz zrobić , moja dobra rada ,, odżałuj parę stówek na kięgowego ,, bo poślizg może Cię znacznie więcej kosztować .

oznacz moderatorów

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

Dzięki za radę..

Prowadzę sumiennie ewidencje działalności i fakturuje wszystko. Chodzi bardziej o naświetlenie jak to się odbywa?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:102085108 dawno , dawno temu jak moje włosy mialy inny kolor też mi się wydawało ,że prowadzę sumiennie i dobrze , niestety do czasu jak przyszła kontrola i dowaliła mi domiar za coś o czym nie miałem zielonego pojęcia . .

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dawno, dawno temu, gdy miałem dużo więcej włosów (nie zmieniły mi koloru jak w przypadku mdrogeria , tylko nieco wylinały, a nawet sporo), podjąłem współpracę z biurem rachunkowym. Na początku to było 50 zł, potem 70, potem 100, teraz to 150, a od nowego roku podwyżki - pewnie ze 200 będzie.

Plusy - mam wszystko głęboko w 4-rech literach. Z mojej strony tylko składam "papiery chronologicznie". Za tą kasę biuro mnie rozlicza, informuje o wszelkich zmianach, udziela porad i wyjaśnień na każde moje zapytanie, rozwiązuje wszystkie problemy. Ja jestem zadowolony i zaoszczędzam na prawdę sporo czasu.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

Księgowa po konsultacji rozjaśniła mi nieco mówiąc o spisie z natury. Na ten moment przeprowadziłem inwentaryzacje…Najpewniej podobnie przekaże dokumenty księgowej do rozliczenia, jednak przy nierejestrowanej działalności jest to na tyle łatwe ze przy zrobionej kpir i spisie z natury można samodzielnie wyliczyć należny podatek roczny.

Jakie dokumenty dokładnie wysyłasz księgowej?

oznacz moderatorów