anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nowe zasady przyznawania zwrotu prowizji a zerowy stan konta na PayU

MAMY ROZWIĄZANIE!
SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Witam

Bardzo martwi mnie zapis w nowych zasadach przyznawania zwrotów prowizji. jest to pkt 8 o treści

Jeżeli kupujący zapłacił za zakupy u Ciebie przez Allegro Finanse, wówczas zwrot jego wpłaty też musisz zrobić przez Allegro Finanse. Jest to jeden z kluczowych warunków uzyskania rabatu transakcyjnego. Dlatego mocno zachęcamy wszystkich sprzedawców do zwracania wpłat poprzez Allegro Finanse.

 

Jeżeli ja wypłacę wszystkie pieniądze zgromadzone w Allegro Finanse i klient zwróci mi towar. Nie mam wtedy możliwości dokonania zwrotu przez Allegro Finanse z prostej przyczyny- pieniądza są już na moim koncie. Nie ma również żadnej gwarancji, że coś sprzedam w ciągu kolejnych 14 dni (zresztą pieniądze zawsze oddaję klientom od razu bo jak wiadomo bywają niecierpliwi)

 

Allegro odrzuci wtedy mój wniosek o zwrot prowizji. Co wtedy? Przecież to jest niedorzeczne. Czy to oznacza, że mam mrozić swoje pieniądze i zawsze trzymać coś na Allegro? Mogłabym teoretycznie wypłacić część pieniędzy, zakładając, że wiem, że ktoś ma coś zwrócić, ale nie ma takiej opcji. Uważam, że to jest nieuczciwe.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
przysmakowopl
#9 Pomysłodawca#

No ale to chyba jasne ze dla Alle to ułatwienie w sprawdzeniu czy zwrot się należy. Sprzedając na allegro chyba zakładasz że coś sprzedasz w ciągu 14 dni. My wypłacamy środki kilka razy dziennie, ale zawsze jak pojawia się zwrot Klient dostaje go max w godzinę od otrzymania paczki. Taki biznes.

oznacz moderatorów
SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Ale co ma do mnie to, że wy wyplacacie  srodki  kilka razy dziennie? To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@SuperMetka przecież zwrot przez allegro finanse to nie obowiązkowy warunek by otrzymać zwrot prowizji. Różnica jest taka że oddając przez allegro finanse chyba szybciej otrzymasz zwrot prowizji niż jakbyś zwracała poza allegro finanse.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@dawal50  @przysmakowopl  jest jeszcze jeden problem z tymi zwrotami. Jeśli masz aktywne oba kanały płatności czyli Przelewy24 i PayU to składając kasę na zwrot mrozisz kasę na obydwu, bo nie da się wypłacić kasy tylko z jednego kanału.

Powiedzmy towar wart 1500 zł zwraca ci Kupujący płacący przez P24. Masz na saldzie w AlleFinansach 500 zł na P24 i 3000 zł na PayU bo tak wybierali w tym dniu Kupujący. Nie da się wypłacić tylko 3000 zł z PayU a jedynie całość czyli 3500 zł. Chcesz czekać by się z P24 uzbierało to musisz zamrozić również te 3000 zł. Kolejny niedopracowany mechanizm Allegro.

oznacz moderatorów
SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Przeczytaj jeszcze raz pkt 8. Te zmiany wchodzą w życie od 25 marca

 

Jeżeli kupujący zapłacił za zakupy u Ciebie przez Allegro Finanse, wówczas zwrot jego wpłaty też musisz zrobić przez Allegro Finanse. Jest to jeden z kluczowych warunków uzyskania rabatu transakcyjnego. Dlatego mocno zachęcamy wszystkich sprzedawców do zwracania wpłat poprzez Allegro Finanse.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@SuperMetka  Allegro nie może Cię zmusić do tej formy i nie może od tego uzależniać zwrotu prowizji. Zauważ, że w jednym miejscu piszą "musisz" w innym "zachęcamy". Forma zwrotu zależy przede wszystkim od żądania Kupującego. 😋

oznacz moderatorów
SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Obawiam się,  może nas zmusić

Screenshot_20200319-125338_Samsung Internet.jpg

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@SuperMetka 

Uważam, że nie może zmusić. Jeśli doszło do udokumentowanego odstąpienia od umowy to prowizja od sprzedaży musi być zwrócona. W przypadku odstąpienia, zgodnie z prawem,  umowa jest uznana za niezwartą, a zgodnie z regulaminem Allegro nie może pobierać prowizji od niezawartych umów.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@SuperMetka  "Allegro nie może pobierać prowizji od niezawartych umów."

Na pewno? A brak sprzedaży z powodu braku towaru?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Wtedy umowa zostaje zawarta, dopiero później sprzedawca jej nie realizuje.

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@SuperMetka  Nie napisali po prostu że chodzi o przyznanie zwrotu prowizji z automatu.

oznacz moderatorów
sklep_IF
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem klient musi się liczyć z tym ze zwrot gotówki nie nastąpi zawsze od razu, tylko np. 24-78 h . Nawet przelew nie jest realizowany w sekundę. 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@sklep_IF  Przez Allegro Finanse potrwa dłużej niż bezpośredni przelew. Bodajże nawet 3 dni może Kupujący czekać na zwrot. To są te "szybkie" płatności by Allegro.

oznacz moderatorów