anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nowy model rozliczania kosztów dostawy dla metod Poczty Polskiej

kroliczajamapl
#11 Animator#

Na Alllegro prowadzę dwa konta:

-tuareg-

kroliczajamapl

oba posiadają identyczne cenniki i w obu przypadkach przesyłki nadaję poprzez system Elektronicznego Nadawcy.

Przed momentem dostałem informację, że konto -tuareg- kwalifikuje się do nowego modelu, a kroliczajamapl nie kwalifikuje 🙂

Skoro ona prowadzę identycznie - inaczej nawet nie potrafię - to skąd taka rozbieżność w ocenie 'ekspertów' Allegro?

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

mikeza
#20 Guru#

@AptekaNatolinska  @PHUABIB2  ale to jest w dużym stopniu wina allegro. Po co jest weryfikacja kont, skoro na moje pytania w jaki sposób są weryfikowane nowo zakładane konta, dostałem odpowiedź, że nie podlegają weryfikacji i sami sprzedawcy mają dbać o poprawność przekazywania adresów. To po co ten cyrk, skoro to sprzedawca ma o to dbac, a allegro ponownie umywa ręce od wszystkiego ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@AptekaNatolinska  Smart przysporzy ci wielu nowych klientów, ja sam kupując książki, karmę dla psa, kota, tusz do drukarki i inne **piiip**oły od razu zaznaczam, żeby pokazało tylko dostawy w ramach pakietu Smart w końcu mam to wykupione i czemu mam płacić za dostawę skoro mogę mieć za 0 zł.l

Musisz już to przekalkulować, jak lepiej i korzystniej dla Ciebie.

Pomijając bajzel z Pocztą to np. Smart w Paczkomatach Inpost działa idealnie, może to jest na początek jakieś rozwiązanie.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@PHUABIB2   Czy myslisz, ze ja o tym nie wiem? Wiem, ale niestety jak apteka nie mogę miec opcji ASmaert bezpłatnej wysyłki, gdyz moze to byc podciągnięte pod reklame, ktora jest zakazana na mocy Prawa farmaceutycznego. Niestety nami rządzą inne regułki, i musimy ich przestrzegac.

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@mikezajestem dziwny, na razie sobie wszystko drukuję, a potem będę walczył z jednymi i drugimi 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PHUABIB2  popieram, też kiedyś tak wszystko weryfikowałem. Nawet sprawdzałem pobrania, czy wszystko się zgadza, ale teraz już czasowo nie dałbym rady.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@mikezaano kosztem czasu, ale przy tych nowych prowizjach sprzedając tanie towary to bez tego pójdę z torbami.

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@mikezadasz radę, wystarczy kontrola z US. Ja mnie zaczęli trzepać w 2010 roku za przesyłki pobraniowe to musiałem na miesiąc zamknąć firmę i biegać do Urzędu Skarbowego z odpowiedziami na ich pytania typu 22 maja 2009 roku wysłał Pan przesyłkę pobraniową na kwotę 44 zł do Pcimia Dolnego. Kiedy wpłynęła wpłata na Pańskie konto za tę przesyłkę, proszę sprawdzić w historii konta, wydrukować potwierdzenie wpłaty i nam dostarczyć.

To ja z buta do domu, szukam, drukuję, z buta do US, przedkładam papiery a oni już mają następną przesyłkę za pobraniem tym razem z 30 maja 2009 do Kurzych Nóżek i apiać to samo.

Od czasu tej kontroli (już 11 lat) nie wysyłam za pobraniem, niech mnie UOKiK cmoknie, ale nie ma takiej opcji.

oznacz moderatorów