anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowe dodanie Allegro DHL kurier przy Smart a wymiary paczek vs DPD

rafform
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś już zauważył że w przypadku  obowiązkowego dodania Allegro DHL kurier żeby utrzymać Smart wraz z Allegro kurier DPD przy większych paczkach obie te opcję się wzajemnie wykluczają ?  

Przykład z dziś - Przesyłka o wymiarach 74x74x33 cm - Waga gabarytowa 29,7 kg , rzeczywista 10 kg 

Klient wybrał Allegro kurier DHL - tutaj mamy limit wymiarów paczki ze wskazaniem poszczególnych boków max - 120 , 60  , 60 cm .  

W przypadku Allegro kurier DPD  - mamy max długość 150 cm , pozostałe boki bez wskazania max wartości do sumy długości wszystkich 3 wymiarów 300 cm . 

Moja wina że wcześniej nie sprawdziłem limitów DHL no ale zostało to niejako wymuszone i zamiast poprawić atrakcyjność oferty byłem zmuszony usunąć ja całkowicie ze Smart. W konsekwencji sam musiałem opłacić niezależnie poza Allegro wysyłkę.  Ciekawe jak wielu sprzedających jeszcze się z tym spotkało mając na uwadze wysyłki paczek zbliżających się do wagi gabarytowej 31,5 kg 

Podsumowując dodanie DHL do obowiązku w Smart  w podobnych jak powyższy przypadkach jasno pokazuje że obydwie z tych metod nie są równorzędnie atrakcyjne i jeżeli ktoś do teraz korzystał praktycznie tylko z DPD to jest na straconej pozycji i część przedmiotów o bokach przekraczających ściśle określone parametry z DHL będzie musiało wypaść ze Smart ponieważ narzędzie do nadawania Wysyłam z Allegro nie przepuści takiej przesyłki dalej.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dhl-informacje-dla-sprzedajacych-g0j4YjmGxIL

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-informacje-dla-sprzedajacych-ZGjlBn2rdU4

 

Może któryś z moderatorów odniesie się do tej kwestii.  @_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

serwis-texas
#19 Nestor#

@rafform 

Ok. Pewnie wiesz co piszesz i Twój przykład jest kłopotliwy. Ja jednak muszę zapytać. A kto Ci powiedział że wprowadzono obowiązek kuriera DHL? Nie ma takiego obowiązku. Masz mieć jednego kuriera z Pakietu Allegro Pocztex DPD DHL. A czy wprowadzą na jesieni ten nakaz dwóch kurierów. Śmiem wątpić.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@serwis-texas ten nakaz jest już zapowiedziany na trzeci kwartał 😏

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Agent051 

Przeczytałeś mój wpis w całości?

oznacz moderatorów

rafform
#9 Pomysłodawca#

Fakt, słuszna uwaga, tutaj w ogólnym zamieszaniu źle zinterpretowałem przychodzące emaile. Nie ma takiego nakazu. Po przeczytaniu informacji o nowej opcji dostawy w Smart odruchowo dodałem jako warunek nie sprawdzając. Co chwile pojawiając się jakieś zmiany. Odkręcę tą sytuację bez problemu jednak jeżeli ktoś uległ tak jak ja błędnej ocenie lub w ramach poszerzania oferty dostępnych opcji wysyłki w Smart dodał DHL to może mój przykład pozwoli się zorientować w limitach wymiarów bo przyznam że nie prześledziłem dokładnie tych informacji. Uznałem  z doświadczenia że Allegro kolejny raz coś narzuca a niech sprzedający się martwią co dalej.  Temat wyjaśniony jednak warto żeby nie został zakopany, może być pomocny dla przypadków nie uwagi jak u mnie. Dzięki !

 

Faktycznie od 3 kwartału będzie to obowiązkowe https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/nowosci-i-zmiany-dla-sprzedajacych-od-11-kwietnia-ZM4Y5BdleSY#z...  Musiałem trafić na tą informację i dlatego już dodałem  po zapoznaniu się z informacją.   Jeżeli faktycznie tak będzie to trzeba  uważnie dodawać opcje żeby nie mieć sytuacji jak z moją paczką. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@rafform  @Agent051 

O to news z 20 września

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/pazdziernik-i-listopad-zmiany-dla-sprzedajacych-z-kont-firmowyc...

a tam jasno

 

Przypomnienie: zmienimy warunki Allegro Smart! dla sprzedających z kont firmowych

Od kiedy: 3 października 2022

Jak jest teraz

Obecnie, jeśli masz konto firmowe, to Twoje oferty są Smart!, gdy spełniasz warunki dotyczące sprzedaży i ofert.

Co zmienimy

Tak jak zapowiadaliśmy, 3 października do tych warunków dodamy kolejny. Od tego dnia Smart! będą te oferty, w których poza jedną z wymaganych kurierskich metod dostawy, udostępnisz też co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego.

 

Realnie wprowadzone dobre pół roku później.

 

oznacz moderatorów

rafform
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się teraz już wiem że  na tę chwilę nic takiego nie obowiązuje jednak jest już zapowiedź na 3 kwartał.

Co zmienimy w 3 kwartale 2023

Smart! będą tylko te oferty, w których udostępnisz

  • co najmniej 2 metody dostawy do drzwi z listy metod kwalifikujących

oraz

  • co najmniej 3 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego z listy metod kwalifikujących.

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.



Mając na uwadze moje błędne zinterpretowanie otrzymanych powiadomień należy zaznaczyć jedno - jeżeli będzie miało dojść do wprowadzenia obowiązku dodania 2 metod pod drzwi, powinny mieć one równorzędne i takie same maksymalne parametry paczki . Na tę chwilę w DPD i DHL są zupełnie inne, nie wiem jak Pocztex.  Pozwoli to na uniknięcie zamieszania i błędów jak w moim przypadku, który zasadniczo sam wywołałem. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@rafform 

Całkowicie się zgadzam z Tobą co do porównywalnych gabarytów.

oznacz moderatorów