anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowe kody EAN

frog-pl
#8 Zapaleniec#
Chciałbym zapytać o obowiązek podawania kodów EAN przy produkcie. Takie zmiany, jeżeli są obowiązkowe, powinny być gruntownie przemyślane, a nie wprowadzane dla wszystkich kategorii.
 
Np. laptopy marki Dell nie posiadają kodów EAN. Wymaganie tego parametru doprowadzi do tego (a w zasadzie już się to dzieje), że każdy sprzedawca zacznie wymyślać swoje kody, aby tylko spełnić wymagania. Będzie to skutkowało totalnym bałaganem i dublowaniem produktów, co już się dzieje np. w kategoriach dyski SSD i pamięci RAM, które również często nie posiadają kodów EAN. Widać po kilka/kilkanaście razy dodany dokładnie ten sam produkt.
 
Tego typu zmiany należy wprowadzać rozsądnie i zależnie od kategorii, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Miał być super katalog i porządek, a jest wolna amerykanka jak na ceneo.pl, gdzie te same produkty wyświetlają się po dwadzieścia razy jako niby inny produkt.
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro posługuje się własnym regulaminem a nie zwykłą logiką i dlatego takie cyrki wychodzą.

oznacz moderatorów

FINALTECHpl
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem z dotykami do paneli przemysłowych, Niestety mam towar do sprzedaży ale  go nie mogę wystawić , Allegro każe mi tworzyć/kupować  do nich kody. NA **piiip**ie i **piiip** wymóg EAN został wyłączony dla tych przedmiotów. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@frog-pl Bardzo są przemyślane, możesz kupić taki EAN.😁https://www.gs1pl.org/

oznacz moderatorów

frog-pl
#8 Zapaleniec#

Takie kody tworzy producent, a nie sprzedawca. **piiip**yczne byłoby, aby każdy sprzedawca tworzył/kupował kody dla swoich produktów, a inny sprzedawca tworzył kolejne dla identycznych produktów...

oznacz moderatorów

frog-pl
#8 Zapaleniec#

Dobra rada Allegro: "Zwróć się do właściciela marki, aby nadał kody dla tych produktów."

Już widzę jak firma Dell odpisuje: "Szanowny mikro sprzedawco naszych produktów. W związku z Twoją prośbą dotyczącą kodów EAN, których wymaga polskie Allegro od jutra zaczniemy nadawać kody EAN wszystkim sprzedawanym przez nas produktom".

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@frog-pl, przepraszam Cię za tak długi czas oczekiwania na odpowiedź i jednocześnie dziękuję za Twoją opinię.

W naszej wyszukiwarce produktowej mamy w Katalogu dyski SSD, które mają podane kody EAN. Czy możesz sprawdzić to raz jeszcze? Masz również możliwość zapytania o to producenta.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

frog-pl
#8 Zapaleniec#

Nie wszystkie dyski mają kody EAN. Dysków są setki, więc przytaczanie kilku czy kilkudziesięciu przykładów nie ma sensu. Zresztą dyski podałem jaki przykład.

Głównie chodzi mi o laptopy Dell, które kodów EAN nie mają.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@frog-pl, sprawdziłam to - po wpisaniu frazy "laptop Dell" do wyszukiwarki produktowej, otrzymałam propozycję produktów z kodami EAN. Może spróbujesz skonsultować się z producentem?Screenshot_126.png

 

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

frog-pl
#8 Zapaleniec#

To jest właśnie to o czym mówię - tworzenie kodów z kosmosu, żeby tylko spełnić najnowsze (**piiip**yczne zresztą) wymogi Allegro.

Proszę teraz wpisać ten kod w google i zobaczyć jaki będzie rezultat. Taki kod po prostu nie istnieje, ale Allegro szczęśliwe, bo kolejne z dziesiątek zbędnych pól wypełnione.

Widzę, że żadne argumenty nie trafiają do Allegro, więc twórzcie sobie dalej nic nie wartą bazę zaśmieconą tysiącami **piiip**ycznych kodów tworzonych przez sprzedawców. Ja już wczoraj widziałem ten sam kod na laptopa Dell i kawę ziarnistą - powodzenia...

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@frog-pl @mr_oma 

DELL ma zarejestrowanych w Irlandii 12 numerów GLN (w uproszczeniu puli numerów EAN). Wszystkie mają prefiks kraju 53. W Finlandii DELL nie ma zarejestrowanego żadnego numeru.

@mr_oma  Wskazana przez ciebie oferta używa nielegalnego numeru EAN.

annas14-firma_0-1618669559221.png

 

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mr_oma Jest taka strona internetowa: gepir . gs1 . org / index . php / search-by-gtin Możesz tam sprawdzić do kogo należy numer 643648509315.

Wygląda, że Dell ma fabrykę w Finlandii bo numery 64.. to GS1 Finland.

Według mnie ten numer nie jest zarejestrowany i został wygenerowany losowo. 

oznacz moderatorów

FINALTECHpl
#8 Zapaleniec#

Proszę mi powiedzieć jakie kody EAN mają dotyki do paneli HMI.Ogólnie zaczynam wpisywać co mi do głwy przyjdzie bo kupować dla Was kodów EAN nie będę. Jeśli chcecie aby sprzedawca kreował nowe standardy i wprowadzał kody EAN to może kupcie je sami przypiszcie sprzedawcom którzy ich potrzebują. tak jak pisze przedmówca, problemów jest sporo  Dell, dyski jak i u mnie z tymi dotykami. Ogólnie katastrofa bo nie mogę wystawiać przez te zmiany posiadanych produktów.

 

 

oznacz moderatorów

frog-pl
#8 Zapaleniec#

Jeszcze jedna uwaga. Kody EAN mają sens tylko wtedy, kiedy wykupuje je producent. W innym przypadku jaki jest sens zakupu kodów EAN, skoro jest np. kilkunastu sprzedawców handlujących tym samym produktem? Czy każdy z nich ma kupić swoje kody na te same produkty, czy jeden reszta będzie czekać aż może jeden ze sprzedawców to zrobi??? Przecież to jakiś absurd.

Oczywiście można stworzyć katalog produktów bez kodów EAN, ale nie pozwalacie na to, bo nie da się dodać produktu do katalogu Allegro bez kodu EAN.

Każdy wpisuje kody z kosmosu, bo już widzę te same dyski dodane do katalogu Allegro po kilka razy. Przecież powinny mieć jeden i ten sam kod, a więc powinien być widoczny jeden produkt, ale tak nie jest, bo zmuszacie Państwo do radosnej twórczości...

oznacz moderatorów

FINALTECHpl
#8 Zapaleniec#

Kod EAN musi kupić jeden sprzedawca a następnie na tej podstawie Allegro stworzy  sobie baze i kolejny wystawiając ten produkt musi z tej bazy  zaciągnąć dane.... no oczywiście o  ile odnajdzie ten produkt.

oznacz moderatorów