anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowy numer VIN samochodu przy zamówieniu

auto_fanatycy
#7 Wielbiciel#

Witam.

Handluję częściami samochodowymi, które sam produkuję i w wielu moich aukcjach warunkiem dobrego dopasowania części jest podanie numeru VIN samochodu. Niestety wielu klientów nie podaje tego numeru, co skutkuje dodatkowym angażowaniem się w dopominanie o ten numer. Klienci nie odpisują na wiadomości i często nie odbierają telefonu, a nawet jeśli ktoś odbierze to i tak nikt nie zna na pamięć tego numeru i trzeba czekać. Skutek jest taki, że wydłuża mi się, czasami nawet o kilka dni, czas wysyłki. Dobrym rozwiązaniem było by wprowadzenie dodatkowego okienka przy składaniu zamówienia (np. w formularzu wysyłki), którego kupujący nie może pominąć.

Najpewniej nie jest to tylko mój odosobniony przypadek. Wielu innych sprzedających ma w ofercie np. różne kolory, czy rozmiary itp. Często pojawia się prośba, by wpisać wybraną przez klienta opcję w "wiadomości do sprzedającego", jednak to okienko kupujący może po prostu pominąć pozostawiając sprzedającego z niewiadomą.

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

cFiat
#12 Orędownik#

Sory ale nie możesz wymagać nr nadwozia to tylko dobrowolnie klient może dać.
Przecież jak zamawia to chyba wie co zamawia ale jak wiadomo nie zawsze.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Masz wymagania wobec innych, a sam we wszystkich ofertach naruszasz w sposób rażący prawo konsumenckie i regulamin Allegro;

Towar w pełni wartościowy, nieuszkodzony i nieużywany należy dobrze zabezpieczyć przed odesłaniem do naszej firmy. Nie przyjmujemy paczek za pobraniem! Zwrot możliwy tylko na podstawie oryginału paragonu lub faktury VAT.

Wszelkie próby rozwijania oraz jakiekolwiek uszkodzenia (przewody powyginane, brudne, odbarwione, uszkodzone mechanicznie, noszące ślady montażu itp. uszkodzenia powodujące brak możliwości dalszej sprzedaży) dyskwalifikują zwrot.

Zastrzegamy, że w przypadku towaru zgrzanego w plastikowym opakowaniu, uszkodzenie tego opakowania jest podstawą do odrzucenia zwrotu.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96  Uuu...grubo 🙂 Człowiek prosi się o problemy...

 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Pojedyncze zgłaszane tu oferty naruszające zasady były usuwane, gdy zajęła się nimi @_HolaOla_ , ale 152 ofert od Super Sprzedawcy Allegro nie usunie i Ola na to nic nie poradzi 🙂

oznacz moderatorów

auto_fanatycy
#7 Wielbiciel#

No faktycznie. Dawno temu myślałem, że się tym zająłem. Dziękuję za, choć nic nie wnoszące do tematu, przypomnienie.

Dobrze, że są wśród nas tacy dobrzy ludzie patrzący drugiemu na ręce, by tylko gdzieś błędu nie popełnił.

oznacz moderatorów