anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obrót zdjęć przy wystawianiu aukcji

w4c3k
#7 Wielbiciel#

WItam.

Mam problem z obracaniem zdjęć przy wystawianiu akcji.

Mianowicie każde zdjęcie zrobione w pionie po obróceniu przez painta ponownie trafia na aukcję w pionie. Czy istnieje jakiś sposób, aby zdjęcia z dysku nie były obracane przy dodawaniu? Mam idealne zdjęcia ale nie mogę nic z nimi zrobić, jakoś ciężko się je ogląda po zniekształceniu 😄  

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:44052296
#21 Demiurg#

@w4c3k próbowałeś zapisać pod inną nazwą?

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Dziwne, mi zdjęć nie obraca. Spróbuj tak - jak zrobisz zdjęcia do jakiegoś folderu, to przez zamieszczeniem zobacz w podglądzie windows, czy nie są obrócone, i jak będą to tam u góry jest taka zakręcona strzała która umożliwia obracanie zdjęć przed dodaniem (też z tego korzystam). Jak robisz zdjęcia aparatem albo telefonem nie każdy aparat automatycznie obraca zdjęcie, tylko robi tak, jak je zrobiłeś (w pionie lub poziomie) i tak ci zgrywa do folderu.

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

A widzę, że lampy clio i foteli Ci nie obróciło, są OK, więc to raczej wina fotografowania, można to obrócić przed zamieszczeniem na Allegro

oznacz moderatorów

w4c3k
#7 Wielbiciel#

Tak, bo te zdjęcia zrobione są prawidłowo. 

oznacz moderatorów

w4c3k
#7 Wielbiciel#

Telefon wiadomo obróci zdjęcie, ale komputer już nie. Jeśli edytuję zdjęcie w paincie to allegro wraca do oryginału fotki sprzed zgrania z telefonu.

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#
 
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@w4c3k Otwórz zdjęcie w "przeglądarce zdjęć systemu Windows" > tam je obróć > zapisz > powinno Ci się wstawić obrócone > ew. dopiero po obróceniu poddawaj dalszym czynnościom w paincie. A mże po prostu zapominasz na zakończenie obróbki klikąć "zapisz" lub zapisuje Ci te obrobione zdjęcia w jakimś domyślnym folderze Painta, a Ty dalej wstawiasz te nieobrobione. I tak się zdarza. Spróbuj > powodzenia. Albo poszukaj w sieci programu do edycji zdjęć > jest cała masa bezpłatnych i płatnych > te bezpatne pozwalają na bardzo dużo czynności.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@w4c3k Pozwoliłem sobie ściągnąć jedno Twoje zdjęcie > obróciłem je w przeglądarce > załączam efekty1.JPG2.JPG

oznacz moderatorów