anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena jakość sprzedaży

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Uważam, że niektóre punkty są krzywdzące dla sprzedającego. Te, które od tego roku mają być brane pod uwagę do oceny jakości sprzedającego.

Realizacja zamówień:

  • Numery przesyłek uzupełnione w terminie - OK
  • Śledzenie statusu przesyłek - OK
  • Dostawa w terminie (W 2020 roku zaczniemy zwracać uwagę na to, czy przesyłki dotarły do kupujących w terminie zadeklarowanym przez Ciebie w ofercie. Kliknij w znak zapytania i sprawdź, jak się do tego przygotować)

Dlaczego jeśli nadałem przesyłkę w terminie ma być oceniany czas jej dostarczenia do kupującego?
Dlaczego mam być oceniany na usługi film trzecich (Poczta Polska, InPost, Kurier)?

Atrakcyjność oferty:

  • procent ofert z numerami identyfikującymi produkty
    Liczba ofert powiązanych z produktami lub zawierających numer EAN względem wszystkich Twoich aktywnych ofert. Pokazujemy stan na dzień poprzedni

W kategoriach w których ja wystawiam nie ma nr EAN

  • Metody dostawy - odbiór w punkcie
    Twoje oferty będą bardziej atrakcyjne dla kupujących, jeśli udostępnisz w nich różne metody dostawy Allegro. Kliknij w znak zapytania i sprawdź, na czym to polega

Posiadam odbiór w siedzibie firmy.
I co, żeby moja oferta była bardziej atrakcyjna mam wynająć drugie biuro?

  • Aktywne kanały płatności:
    - PayU - posiadam i korzytam
    - Przelewy24 - NIE POSIADAM i nie chcę tej formy płatności i mam być za to oceniany?

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

ejczbi
#12 Orędownik#

Najgorsze jest to, że klienci nie wiedzą, że Allegro wpisuje te czasy dostawy z czapy, baa nawet nie wiedzą, że robi to Allegro a nie sprzedawca. No i widzą, że Przesyłka Polecona będzie za 3 dni u Ciebie. Nie "może będzie", "raczej będzie", "przewiduje się że będzie". Nie ku*, po prostu "będzie". No i kto za to obrywa? Allegro? Hm...

oznacz moderatorów

autoparts21_katy
#7 Wielbiciel#

Głupota straszna.

 

Kody EAN - Skąd mam je wziąć skoro sprzedaje używane części samochodowe? Skoro kody EAN mają być wpisane dla lepszej kategoryzacji to dlaczego nie mogą być to numery katalogowe części które sprzedaje?

Rozliczanie sprzedawców za terminy dostaw, no tak jak byśmy mieli na to wpływ.

I jeszcze to wymuszanie dostaw Allegro czyli teraz co mam zrezygnować z kuriera który odbiera ode mnie paczki jeździć po 20km z paczkami aby wysłać to paczkomatem? Bo na moim rejonie to kurier będzie jechał do mnie  3 dni?

Podobnie Przelewy24 - Może po prostu nie chce tej metody płatności i jestem zadowolony w 100% z obecnej czyli PayU.

Coś tak czuje że allegro nas nei chce, osób które same prowadzą działalność i sprzedają tutaj na allegro.

oznacz moderatorów

KORALEKOLORU
#8 Zapaleniec#

ja sprzedaje uzywane rzeczy głownie odzież  i kodów ean nie mam tak samo z tymi nowymi wymogami Kod producenta, Marka i Model staną się obowiązkowe w odzieży też?

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Dostawa w terminie zadeklarowanym przez Ciebie w ofercie. Na razie to my deklarujemy czas wysyłki, a nie dostawy. Moim marzeniem jest zadeklarowanie czasu dostawy Poczty Polskiej na 7 dni, jak to u nich bywa. Jak mamy odpowiadać za coś, co deklaruje Allegro, a nie Sprzedawca? Czy to się zmieni?

Numer EAN - to jest kompletny brak zrozumienia handlu u projektantów Allegro. Każdy chce się wyróżnić, a nie unifikować. Jeśli będą tak promować tych z EAN, to wygra jedna giga hurtownia danego towaru, monopolista, sprzedawca najgorszej jakości po najniższej cenie, a resztę i całą różnorodność sprzedaży, szlag trafi. Produkt EAN jest coraz częściej jedynie półproduktem, z którego tworzymy zestawy, uzupełniamy, poprawiamy, dajemy usługi dodane. Taki pakiet nie ma swojego EAN i tylko z tego powodu ma być banowany i gorzej pozycjonowany? Absurd. To jest dyskryminacja ciekawych ofert i wspieranie monopolistów.

oznacz moderatorów