anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena kupującego - ABSURD

pogotowie-it
#13 Ambasador#

To jest jakiś absurd.

Ktoś kupił u mnie przedmiot.

Wysłałem w ten sam dzień (w ciągu 3 godzin od zakupu).
Kupujący sam wybrał przesyłkę (paczkę ekonomiczną) 13 PLN. Tyle samo zapłaciłem na poczcie.

I zaniżone "gwiazdki" za koszt wysyłki. Przesyłka nie łapała się na SMART, bo koszt przedmiotu poniżej 40 PLN.
To co dopłacać do przesyłek?

ocena.jpg

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Vryko
#18 Luminarz#

Dopłacaj. Co prawda i tak Ci zaniżą, ale przynajmniej będziesz miał słodką świadomość tego, że zrobiłeś wszystko 😛

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

I tak dopłaciłem (koszt koperty bąbelkowej).

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@pogotowie-it Bierz przykład ze mnie - co prawda to ciut niepolitycznie, ale osobiście mam głęboko w zadzie gwiazdki, komentarze i upierdliwych kupujących. Szkoda mi zdrowia na wkurzanie się tym, na co i tak nie mam wpływu. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

Też to mam w d****e, jak tylko nie jest to negatyw.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Vrykoserio? Skoro i tak oceny będą zaniżane to po co dopłacać?

@pogotowie-itja dostaję zaniżone oceny za koszt wysyłki Allegro poleconym za 5.90 więc nic mnie już nie zdziwi. Nie zamieszam dokładać ani grosza bo nawet darmowa wysyłka nie gwarantuje wzrostu sprzedaży ale za to gwarantuje wzrost wydatków.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@mix-mce 

Wiem o tym. I my jako sprzedający nie mamy żadnych narzędzi, żeby się przed tym bronić.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@mix-mce To było pisane z ironią...ci, którzy znają mnie kilkanaście lat, jak @pogotowie-it , wiedzą 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@pogotowie-itdlatego powtarzam od początku KUPUJĄCY NIE POWINIEN MIEĆ MOŻLIWOŚCI OCENY KOSZTU TRANSPORTU. Sam widział PRZED zakupem, zdecydował się na niego - więc zaakceptował.

Ja miałem ostatnio sytuację gdzie pomyliłem się w kalkulacji i Kupujący zapłacił MNIEJ niż wyniósł rzeczywisty koszt przesyłki  ( nie licząc kosztu koperty, taśmy itp). A i tak dostałem mniej gwiazdek za koszt.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@pinsplash 

Też mam takie przypadki, ale tego już kupujący nie bierze pod uwagę.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

WRÓÓÓÓÓĆ - może oceniać, pod warunkiem że ALL zdejmie ten parametr z jakichkolwiek programów i wyliczeń do czegokolwiek. Oraz zamieści opis że "są to subiektywne odczucia i nie muszą być zgodne z prawdą"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@pinsplash 

Można i tak, ale coraz bardziej denerwują mnie poczytania Allegro jako monopolisty.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Wszystkie te oceny są o kant   .......  rozbić . Od kiedy kupujący nie mogą oceniać czasu wysyłki to wyżywają się na gwiazdkach w ocenie obsługi klienta . Przynajmniej tak jest u mnie . Są po prostu tacy, którzy muszą gwiazdkę albo dwie uszczknąć czy jest powód czy go nie ma. Klientka kupiła książkę o 8 rano, w południe ją wysłałam , miała link do śledzenia i wszystko co tylko potrzebne. Na drugi dzień sobie ją odebrała i co i dostałam zaniżone oceny za obsługę. Na pytanie czy aby książka za szybko do niej nie dotarła i jest niezadowolona z tego powodu odpowiedzi nie otrzymałam. Pozostaje faktycznie mieć te oceny w zadzie 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@pinsplashocena kosztów wysyłki miała sens przed wprowadzeniem usług allegro inpost i  allegro poczta. Teraz jak 80% ofert ma takie same ceny do tego z góry ustalone to kupujący robią co chcą z ocenami chociaż sprzedający nie ma tu nic do gadania

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mix-mceNie, ona nie miała sensu! Przecież znasz koszt PRZED zakupem. Kupujesz = Godzisz się na niego. Więc co tu oceniać?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@pinsplashWłaśnie ocena kosztów miała WTEDY sens bo sprzedający mogli również wystawiać komentarze co blokowało większość zaniżonych ocen. Wtedy z palcem w nosie miałem "standard allegro" bo kupujący oceniali transakcję OBIEKTYWNIE. Teraz dostać się do kwalifikacji SS ciężko właśnie przez zaniżone oceny za koszt wysyłki z którymi nie ma jak walczyć.

Sprzedający nie powinien być karany za trzymanie się cennika ustalonego przez allegro. Każda transakcja Allegro Inpost/Poczta powinna mieć z góry 5 gwiazdek, ale wtedy allegro nie miało by bata by zmuszać do udostępniania darmowych wysyłek.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@mix-mce 

Zawsze sprzedający będzie poszkodowany.

oznacz moderatorów

-cmoki-
#9 Pomysłodawca#

Dalej ten temat wałkujecie? 😀

Cześć Piotr 

oznacz moderatorów