anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena przedmiotu przed jego otrzymaniem

scarlettzaprosze
#8 Zapaleniec#

Od lat wystawiam swoje produkty na allegro. Jakiś czas temu strona dodała opcję oceny produktu (wady, zalety). Do tej pory wszystko było w jak najlepszym porządku, kupujący otrzymywali produkt i zazwyczaj w przeciągu kilku dni wystawiali tę ocenę w gwiazdkach. W ubiegłym tygodniu dostałam ocenę 1 gwiazdki za przedmiot, który dopiero został wysłany, kontaktowałam się z kupującym, ale ten nie widzi żadnego problemu. Czy mogę w jakiś sposób włączyć w tę całą sytuację allegro, czy pozostaje droga sądowa?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący ma prawo ocenić sprzedającego i oddzielnie ocenić produkt natychmiast po zakupie, regulamin nie warunkuje wystawienia oceny od otrzymania towaru, ponieważ kupujący może zapoznać się z identycznym produktem poza Allegro, albo może ocenić poczynania sprzedawcy nie czekając na przesyłkę. Nie ma w regulaminie wskazanego minimalnego czasu na ocenę. Możesz napisać do Allegro, aby pracownik sprawdził, czy ocena nie narusza zasad; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51b99f53-f844-4aca-ae85-35363ce7a272 Możesz też wystąpić na drogę sądową, ale tego nie polecam. Ze dwa tygodnie temu jeden sprzedawca z Allegro przegrał ze mną proces o komentarz i poniósł koszty sądowe. Dodatkowo Allegro zostało ukarane grzywną za niedostarczenie sądowi na czas wymaganych dokumentów.

oznacz moderatorów

scarlettzaprosze
#8 Zapaleniec#

Nie nie mógł ocenić identycznego przedmiotu ponieważ z to rękodzieło.

 

oznacz moderatorów

scarlettzaprosze
#8 Zapaleniec#

Produkt ten miał nieskazitelną ocenę i niemożliwe jest by ocenił na podstawie innego identycznego, ponieważ jest to rękodzieło od podstaw stworzone przeze mnie.

oznacz moderatorów

scarlettzaprosze
#8 Zapaleniec#

śmieszne, że na podstawie " może ocenić poczynania sprzedawcy nie czekając na przesyłkę", można ocenić wygląd przedmiotu, materiały z jakich został wykonany, ich jakość. to definiuje jedynie poziom samego serwisu 🙂 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@scarlettzaprosze Jest to bardzo zły przepis do którego niestety musimy się stosować .Taka forma oceny produktu bez oględzin na miejscu nie powinna być w ogóle możliwa ale na allegro że niemożliwe i mało logiczne są zgodne z ich regulaminem a każdy kto z allegro korzysta musi się do niego stosować. Potem pozostaje sąd a tam różnie bywa ,trzeba mieć dobre atuty w ręku i jeszcze trochę szczęścia .

oznacz moderatorów