anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena za koszty wysyłki

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Ocena klienta za koszt wysyłki - czy uważacie podobnie jak ja, że powinna być gwarantowana wysokość tej oceny w sytuacji, gdy Klient wybiera droższe formy wysyłki niż inne tańsze udostępnione dla jego zamówienia przez Sprzedawcę? 

Często za koszt wysyłki otrzymuję 4/5 właśnie w sytuacji, gdy klienci wybierają droższą przesyłkę z udostępnionych przeze mnie dla jego zamówienia. I mimo że sami wybrali droższą, to oceniają na zbyt drogą… Dla mnie taka informacja to żadna informacja zwrotna - co mi daje ocena 4/5 lub 3/5 za koszt wysyłki, gdy udostępniłam  tańsze, niż wybrał Klient?... NIC. 

Co innego, gdy Klient wybrał najtańszą wysyłkę i mimo to ocenił ją na zbyt wysoką. 

oznacz moderatorów
112 ODPOWIEDZI 112

Michal_Majewski_
#9 Pomysłodawca#

I tego nie przeskoczysz. Mówi się trudno. Alternatywą jest brak oceny i pozwalanie na ogłoszenia typu: przedmiot za 10zł, wysyłka za 80zł. Przedmiot to coś wielkości paczki papierosów. 
Czy to jest OK? Z dwojga złego wolę by zniknęło zawyżanie kosztów przesyłki niż by ochronić kilka gwiazdek tym uczciwym sprzedającym.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Michal_Majewski_  nikt nie mówi że brak ocen za koszt wysyłki będzie dobry ze względu właśnie na takie patologie jak napisałeś, ale dla wysyłek Allegro Inpost/Poczta gdzie cena jest ustalana "odgórnie" jak również sprzedający nijak nie może na niej zarobić, śmiało można uznać że to najniższa możliwa cena jaką może dać sprzedający w wybranej formie wysyłki.

Więc dlaczego nie dać mu za do 5 na 5 z automatu?

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@cloudcloud 

Nadal się będę upierał, że wysyłka nie powinna być oceniana.

W moim przypadku Klient wybrał przesyłkę do paczkomatu za 8,99 PLN i dostałem 4 gwiazdki za koszt?

Pytam się dlaczego? Za drogo? Sam ją wybrał i nie ma u mnie tańszej opcji. Może myślał, że mu ją sam przywiozę? 🤔

oznacz moderatorów

kkorpik
#7 Wielbiciel#

Drodzy,

Jestem zarówno kupującym, jak i sprzedającym na Allegro. Swoje konto prywatne do zakupów mam prawie tak stare, jak samo Allegro (ponad 19 lat)i NIGDY, PRZENIGDY nie przeszło mi przez myśl, aby zaniżać ocenę za koszt wysyłki skoro świadomie na nie przystałem w momencie zakupu.

KOSZTY WYSYŁKI STANOWI INTEGRALNĄ CZĘŚĆ OFERTY HANDLOWEJ wraz z pozostałymi jej elementami, jak okres gwarancji, warunki zwrotów itp., na które klient przystaje (wyraża zgodę) poprzez kliknięcie KUPUJĘ I PŁACĘ.

Jeżeli klientowi nie odpowiadają koszty wysyłki, to Allegro udostępnią kupującemu narzędzie komunikacji ze sprzedającym w postaci PYTANIE DO SPRZEDAJĄCEGO.

Wystarczy drogi kliencie napisać:

"Witam, jestem zainteresowany produktem, ale proponowane koszty wysyłki są dla mnie nieakceptowalne. Czy możliwe byłoby uzyskanie jakiegoś rabatu? Jeżeli nie, to będę zmuszony zrezygnować z zakupu. Pozdrawiam. + podpis (choćby imię, bo z reguły brakuje i nie wiem, jak zwrócić się do kupujągo)."

Zaniżanie oceny po zakupie, to jakieś nieporozumienie.
Tu nie chodzi o to, że Chińczyk wysyła za darmo, że komuś nie odpowiada wysyłka za 5zł. Chodzi o coś więcej.

Najpierw - drogi kupujący - akceptujesz warunki handlowe mojej oferty, a po zakupie łamiesz zaakceptowane warunki?
Bo co? Masz zły dzień, masz focha, czy brak Ci zwyczajnie honoru?

Jestem za zniesieniem oceny kosztów przesyłki, albo rozwiązaniem tego w inny sposób, bo niestety drogie Allegro - na ten moment przykładacie ręki do czegoś w rodzaju SAMOWOLKI HANDLOWEJ.

Pozdrawiam.
Krzysztof

oznacz moderatorów

Zarostowo_pl
#8 Zapaleniec#

Pani Klaudio,

 

Jeśli daję do wyboru kuriera DHL za 12zł (dopłacam) lub DPD za 16 klient ma prawo wyboru którego preferuje. Wówczas dostaję ocenę 3/5 za koszt wysyłki bo... wybrał droższego DPD.

Również jestem zdania, że koszt wysyłki nie powinien być jako ocena bo jest on zależny od przedmiotów sprzedawanych. Gdy firma wysyła zarówno meble (~100zł za wysyłkę) i lampki nocne na innym cenniku dostawy ocena nie będzie miarodajna.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

W moim przypadku problemem są przesyłki i wadze nie większej niż 100 gram... Ma do wybory 5,90zł, 6,69zł, 7,99zł, 7,25ł, a wybiera InPost za 8,99zł czy kuriera pocztexu za 9,90zł i daje niskie oceny w tej kategorii... 

Subiektywnej?! A co w tej sytuacji daje mi informacja 3/5 za koszt wysyłki? Że mam za wysoką cenę? Przecież miał do wyboru 4 tańsze opcje... O jakim więc subiektywizmie tu mówimy?... 

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Klocko-m-ania 

Może subiektywne jest podejście samego Allegro co do tych ocen. 🤔🙈

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

I co z tego? Mieliśmy ostatnio Klienta, który złożył zamówienie w ofercie ze Smart. Miał wykupiony abonament Smart ale zakupy zrobił za 67 zł. Wybrał kuriera za 10 zł i i tak musiał za niego zapłacić. I tu najlepsze. Pretensje miał do nas. Dał nam za koszt wysyłki 1 zamiast 5 gwiazdek. I w ten sposób staliśmy się ofiarą usługi Smart! Co mamy robić w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@GaleriaFlash 

I właśnie o to chodzi. Wasz Klient świadomie (lub nie) wybrał ofertę która nie była objęta darmową wysyłką SMART, a jest to wyraźnie zaznaczone podczas wyboru sposobu wysyłki, jak i przed dokonaniem zakupu.

 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

 

U mnie zdarzyło się, że klient nie miał SMARTa, zrobił zakupy za 40zł i opłacił przesyłkę. I pretensje do mnie, że przecież wysyłka miała być za darmo.... (u mnie za darmo mają od zamówienia 350zł...) Zatem potwierdzam - klienci, którzy nie mają SMARTa, nie rozumieją tej oferty... 

oznacz moderatorów

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

Należy jednak też przypomnieć iż nawet jak oferuje wysyłkę Smart, a kupujący wybierze przesyłkę In Post tak jak w moim przypadku za 7.99 , a nie ma wykupionego pakietu Smart - może wystawić ocenę za wysyłkę. W naszym przypadku za takie wysyłki dostawaliśmy 3 gwiazdki. 

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Dokładnie. Dziś otrzymałem 3/5  za koszt wysyłki ★★★☆☆ gdzie Klient wybrał Pocztex kurier 48h za 9,90 zł. Gdzie tu sprawiedliwość?

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

wysyłka allegro polecony za 5,9 zł i ocena 3 lub 4 gwiazdki za koszt

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Witam. Nie do końca tak jest. Oferuję dostawę SMART, ale sprzedaję "drobnicę" i często klienci nie mają zakupów za minimalną kwotę do Smarta. W takim przypadku mogą mi obiżyć ocenę za koszty wysyłki. Jest to trochę niesprawiedliwe.

Endrju
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

To jakieś nieporozumienie! Mam wysyłki SMART, ale nie każdy kupujący tą usługę wykupił. Zdarza się i to dość często że ktoś u mnie kupi 4 próbki po 1 złotych, łącznie więc za 4 złote i wybiera kuriera allegro za 10,95, a potem obniża za wysyłkę. Co innego gdy ktoś zawyża wysyłkę to rozumiem, ale skoro jest taka jaką pobiera np. InPost  to nie powinno być opcji oceny za wysyłkę. Przecież jak ktoś kupi u mnie za 4 złote to gdybym obniżyła za wysyłkę to oczywiste że na tym nie zarabiam wcale, a do tego jeszcze muszę zapłacić podatek za ten koszt wysyłki bo rozliczam się ryczałtem. Gdybym sprzedawała produkty drogie to mogłabym dodać ten koszt wysyłki do ceny produktu i wysyłkę oferować gratis, ale sprzedaję sporo produktów tanich (kosmetyki) to nie ma opcji obniżenia wysyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

 

xyz96_0-1579441344624.gif

 

Moderator
 
 
 

Przypomnieć muszę, że jeśli sprzedający oferuje dostawę SMART (zarówno w wersji standardowej, jak i z kurierem) lub darmową dostawę - to z automatu otrzymuje 5*.

 

 

To niezgodne z regulaminem. Kupujący ma prawo do subiektywnej oceny. Ocena z "automatu" wystawiana przez Allegro za kupującego nie jest jego subiektywną oceną.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@cloudcloudKlaudia, ale zdajesz sobie sprawę że subiektywna nie równa się : logiczna, prawdziwa itp ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@cloudcloud Ja oferuję SMARTA na każdej aukcji i mimo wszystko są sytuacje gdzie otrzymuję 4 gwiazdki za KOSZTY WYSYŁKI, więc to z tą oceną z automatu to nie do końca jest prawda 🙂

Endrju
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@a_brodto tak nie działa, samo posiadanie smarta nie wystarczy, wysyłka musi być darmowa albo opłacona ze smart żebyś miał z automatu 5/5.

Jeśli kupujący ma smarta ale kupi towar w cenie poniżej 40zł z wysyłką allegro polecony to śmiało może wystawić jedną gwiazdkę i nikt ani nic go nie powstrzyma 🙂

Sensowność takiej oceny równa się sensowności całego systemu ocen allegro.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@mix-mce  zgadzam się z Tobą w 100%.

Endrju
oznacz moderatorów