anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ochrona marek chronionych - połączone dwie marki.

www-lapkom24-pl
#10 Popularyzator#

Szanowni Państwo,
mam ważne pytanie dotyczące zasad sprzedaży marek chronionych na Allegro. Czy w sytuacji opisanej poniżej mogę zostać ukarany za naruszenie regulaminu dotyczącego marek chronionych?

Planuję wystawić kilka używanych laptopów marki Panasonic (Panasonic znajduje się na liście marek chronionych). Często tego typu sprzęt sprzedawany jest bez oryginalnych zasilaczy. W przypadku laptopów Panasonic pasują do nich zasilacze marki IBM o napięciu 16V. Chciałbym wystawić laptopy w kategorii LAPTOPY > PANASONIC, z informacją w opisie, że w zestawie znajduje się zasilacz IBM. Czy w tej sytuacji marka Panasonic może zgłosić mnie do Allegro za sprzedaż nieoryginalnego zestawu, mimo że laptop jest oryginalny, ale zasilacz pochodzi od innego producenta?

Bardzo proszę o oficjalną odpowiedź od pracownika Allegro, aby mieć pewność, czy mogę wystawić aukcję w opisanej formie.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@www-lapkom24-pl z Twojego opisu wynika, że chcesz wystawić laptopa konkretnej marki z zasilaczem innej konkretnej marki, więc oba przedmioty nie są podróbkami i nie usuniemy takiej oferty. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#10 Popularyzator#

Jak będę chciał wystawić wyżej wspomniany zasilacz w kategorii ZASILACZE > DO PANASONIC, to muszę koniecznie zaznaczyć ROZAJ: ZAMIENNIK, bo przy zaznaczeniu ORYGINAŁ, złamię regulamin marek chronionych ?

oznacz moderatorów

Egzoguz
#8 Zapaleniec#

A co jeśli np. w tym laptopie pamięć ram i dysk zostały rozszerzone? Powiedzmy oryginalnie laptop w maksymalnej konfiguracji miał 16GB/1TB a pamięć została rozszerzona do 32GB/2TB?

Producent pamięci ram i dysku też się zmienił.

oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#10 Popularyzator#

Nikt tego nie wie co będzie, ale w przypadku Panasonic, może być problem. Wystawisz laptopa Panasonic z 32GB RAM i 2TB SSD, a producent że nie wypuszczał laptopa w tej konfiguracji. Na szczęście Dell, HP i Lenovo, nie są na liście marek chronionych

oznacz moderatorów

Egzoguz
#8 Zapaleniec#

Na 99% tak właśnie będzie, oczywiście duże elektromarkety, która oferują rozszerzenie pamięci nie będą miały tego problemu. Gdybym był sprzedawcą to już dawno bym szukał alternatywy, allegro już od lat daje małym i średnim handlarzom do zrozumienia, że nie są tu mile widziani.

Cenie sobie allegro jako kupujący wyłącznie za allegro protect, jednak dzięki tym wszystkim zmianom niedługo ceny będą tutaj na tyle zawyżone, że przestanie to być tego protect warte.

Kiedyś ceniłem allegro jeszcze za ogromny katalog produktów i wyszukiwarkę, ale i to zepsuli, znalezienie czegokolwiek teraz to droga przez mękę. Dobrze, że jeszcze patent z opcją "szukaj też w opisach ofert" lub karta incognito przywraca normalne wyszukiwanie. 

oznacz moderatorów