anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od dzisiaj możecie przygotować swoje oferty na allegro.sk!

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Allegro.sk wystartuje jeszcze w tym kwartale. To kolejne miejsce, dzięki któremu Wasze oferty zobaczy jeszcze więcej potencjalnych klientów. 🙂 

Już dzisiaj na allegro.pl zobaczycie nowe opcje, dzięki którym możecie zarządzać ofertami na słowackim rynku. 

 

Co nowego dodaliśmy

Dziś w zakładce Mój asortyment i formularzu wystawiania dodaliśmy nowe opcje do zarządzania ofertami na kilku rynkach.

Za pomocą kilku kliknięć możecie zgłosić swoje oferty do udostępnienia na allegro.sk i uzupełnić w nich brakujące elementy. Dowiedzcie się, jak to zrobić krok po kroku.

Aby rozpocząć sprzedaż na allegro.sk, dodajcie w cennikach metody dostawy do Słowacji. Skorzystajcie z naszych umów z przewoźnikami, którym ufają klienci w Słowacji.

Pamiętajcie, że na allegro.sk sprzedaż będzie możliwa tylko z konta firmowego. Jeśli chcecie udostępnić swoje oferty na rynek słowacki i macie konto zwykłe, zmieńcie status swojego konta ze zwykłego na firmowe. W tym artykule piszemy, jak to zrobić. 

 

Już wysyłacie do Słowacji?

Jeśli wcześniej na Waszych kontach były aktywne oferty z allegro.pl, w których kupujący mogli zamawiać do Słowacji – to świetnie! Te spośród nich, które spełniają warunki udostępniania na rynkach zagranicznych, pokażemy słowackim klientom na nowej domenie już pierwszego dnia – gdy tylko ją uruchomimy.

Aby ułatwić Wam rozpoczęcie sprzedaży na allegro.sk, w tych ofertach dodaliśmy:

 • automatyczne tłumaczenie na język słowacki – jeśli dana oferta nie miała wcześniej takiego tłumaczenia
 • cenę na start w euro – ustaliliśmy ją na podstawie danych opublikowanych 22 stycznia przez Europejski Bank Centralny (1 zł = 4,364 EUR) oraz ustawionej przez Was ceny w złotówkach.

Dodatkowo, jeśli udostępniacie poniższe metody dostawy do Słowacji, jednorazowo ustawiliśmy dla nich ceny w euro:

 • Allegro Kurier DPD Słowacja – 3,49 EUR
 • Allegro Kurier DHL Słowacja – 3,49 EUR
 • Słowacja - umowa własna – przeliczyliśmy cenę, jaką macie ustawioną w złotówkach (na podstawie danych z 3 stycznia 2024 roku opublikowanych przez Europejski Bank Centralny).

Możecie to zmienić w swoich cennikach i ustawić inną cenę lub skorzystać z naszego Kalkulatora walut. W przypadku metody Wysyłka e-mail nie podajemy ceny – ta opcja dostawy jest darmowa.

W tych ofertach włączyliśmy też Przelicznik cen. Dzięki niemu możecie aktualizować ceny w walutach sprzedaży za pomocą jednego kliknięcia w zakładce Mój asortyment. W tym artykule opisujemy, jak korzystać z Przelicznika cen. 

 

Jak to wpłynie na jakość sprzedaży

Wasze działania na rynku słowackim będziemy uwzględniać także w panelu Jakość mojej sprzedaży – będziemy sumować wyniki ze wszystkich rynków. 

Przez pierwsze tygodnie nie będziemy jednak wliczać ocen sprzedaży i poleceń od kupujących ze Słowacji do statystyk. Oznacza to, że nie uwzględniamy ocen i poleceń w:

 • procencie sprzedaży
 • średniej ocenie sprzedaży
 • w miarach: Zadowolenie kupujących i Polecenia od kupujących.

W miarach Terminowe odpowiedzi i Średni czas odpowiedzi nie liczymy czasu odpowiedzi w dni ustawowo wolne od pracy – zgodnie z polskim kalendarzem świąt. Kalendarz świąt dla rynku słowackiego będzie obowiązywał tylko sprzedających, którzy zarejestrują na nim swoje konta.

 

Zdecydujcie o płatnościach za pobraniem w Waszych metodach do Słowacji

Jeśli w swoich cennikach macie już metody dostawy do Słowacji, po 28 lutego zaczniemy dodawać do nich opcję płatności za pobraniem. Będziemy włączać ją stopniowo, może nam to zająć kilka dni.

Robimy to, ponieważ płatności za pobraniem są bardzo ważne dla słowackich klientów. Z naszych badań wynika, że 53% kupujących ze Słowacji korzysta z płatności przy odbiorze i jest to dla nich jedna z preferowanych opcji.

Na tej stronie możecie zrezygnować z automatycznego dodania płatności przy odbiorze. O swojej decyzji dajcie nam znać do 28 lutego

Jeśli się zgodzicie na ich dodanie lub nie podejmiecie żadnej decyzji – włączymy metody pobraniowe:

Od momentu, kiedy dodamy nowe metody, możecie samodzielnie usunąć je z cenników lub zmienić cenę za wysyłkę w Ustawieniach dostawy.

 

Zdecydujcie o nowych metodach Allegro Packeta do Słowacji

W dniu startu allegro.sk udostępnimy także nowe metody dostaw Allegro Packeta do Słowacji. Jeśli już korzystacie z metod Allegro Packeta z wysyłką z Polski do Czech, po 28 lutego zaczniemy automatycznie dodawać do cenników analogiczne metody dostaw do Słowacji:

Zrobimy to także w przypadku metod Allegro Packeta za pobraniem.

Dodamy automatycznie wyłącznie do tych cenników, w których udostępniacie też przynajmniej jedną z metod do Słowacji:

Na tej stronie możecie zrezygnować z automatycznego dodania nowych metod do Słowacji. O swojej decyzji dajcie nam znać do 28 lutego.

 

Dodajcie do swoich ofert niezbędne informacje

Oferty na allegro.sk muszą spełnić pewne warunki, które nieco różnią się od tych na allegro.pl. Oznacza to, że możemy nie udostępnić na allegro.sk wszystkich ofert, które zgłosicie. Sprawdzimy wszystkie zgłoszenia i podpowiemy, co należy dodać lub poprawić w każdej ofercie.

 

Ofertami na allegro.sk możecie zarządzać także przez API

API Allegro jest gotowe na obsługę rynków zagranicznych. Jeśli używacie zewnętrznej aplikacji do zarządzania sprzedażą na Allegro i nie widzicie opcji obsługi rynków zagranicznych – skontaktujcie się z dostawcą usługi i poproście o udostępnienie takiej możliwości.

 

Jak wypłacicie pieniądze ze sprzedaży na allegro.sk

Będziecie mieć opcję dodania trzeciego numeru rachunku bankowego do wypłat w euro.  Zrobicie to tak samo, jak w przypadku rachunku do wypłat w koronach czeskich. Po weryfikacji rachunku, w zakładce Ustawienia wypłat w sekcji Ustawienia wypłat EUR przypiszecie go do wypłat w tej walucie.

Zrobicie to w ten sam sposób, jak w przypadku wymiany koron na inną walutę. Z tą różnicą, że walutową bazową do wymiany będzie euro.

 

Aby wypłacić pieniądze z przewalutowaniem, możecie skorzystać z Konwertera walut

Konwerter walut to opcja, którą znajdziecie w zakładkach Ustawienia wypłat oraz Środki i historia operacji. Skorzystajcie z niej, aby wygodnie wymienić euro na złotówki. Dzięki temu możecie uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem i opłatami po stronie banku. Pieniądze wypłacicie na dowolny aktywny rachunek bankowy do wpłat.

 

Co możecie zrobić już teraz:

👉 Sprawdźcie, czy dotyczą Was szczególne obowiązki prawne. Zanim wprowadzicie produkty na rynek słowacki, upewnijcie się, że macie wpis w wymaganych rejestrach, a Wasze produkty są dopuszczone do obrotu na danym rynku. Zwróćcie szczególną uwagę na przepisy dotyczące odpadów i opakowań oraz recyklingu.

👉 Jeśli nie wysyłacie jeszcze do Słowacji, dodajcie do swoich cenników przynajmniej jedną z metod dostaw do tego kraju:

  • Allegro Kurier DPD – z wysyłką z Polski do Słowacji
  • Allegro Kurier DHL – z wysyłką z Polski do Słowacji
  • Wysyłka e-mail – zaznaczcie opcję dostawy do Słowacji
  • Wysyłka z Polski za granicę – Słowacja (umowa własna)
  • Wysyłka z Polski za granicę za pobraniem – Słowacja (umowa własna).

👉 Zdecydujcie, czy chcecie skorzystać z wygodnej opcji grupowego dodania metod pobraniowych DPD i DHL do swoich cenników. Zróbcie to do 28 lutego do 23:59:59.

👉 Zdecydujcie, czy chcecie skorzystać z wygodnej opcji grupowego dodania nowych metod dostaw Allegro Packeta do Słowacji. Zróbcie to do 28 lutego do 23:59:59.

👉 W zakładkach Warunki zwrotów, Warunki reklamacji i Informacje o gwarancjach opiszcie oddzielne warunki dla allegro.sk, zgodne z zasadami sprzedaży w Słowacji. Dodajcie tam również tłumaczenia na język słowacki. Jeśli chcecie, skorzystajcie z automatycznych tłumaczeń, sprawdźcie je i poprawcie, jeśli tłumaczenie będzie tego wymagać.

👉 Przejdźcie do zakładki Mój asortyment, aby zarządzać swoimi ofertami i przygotować je do udostępnienia na allegro.sk. Dowiedzcie się, jak wykorzystać do tego nowe opcje w zakładce

 

Webinar od Akademii Allegro

Chcecie uporządkować wiedzę o słowackim rynku? Macie dodatkowe pytania? Skorzystajcie z webinaru o allegro.sk, który odbędzie się 29 lutego o godzinie 13:00 🙂 Na webinar zapiszecie się tutaj: https://allegrogroup.clickmeeting.com/startujemy-z-allegro-sk-jak-zaczac-sprzedawac-do-slowacji-/reg... 


📣 Dodatkowo na stronie https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/rynki-zagraniczne zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje o sprzedaży na rynkach zagranicznych. 📣 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

euphoria_art
#11 Animator#

Czy kiedyś będzie możliwość wystawiania aukcji w formie licytacji na tych rynkach?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@euphoria_art W najbliższym czasie taka opcja się nie pojawi, nie mamy tego w planach. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Dzięki, ale ja podziękuję.

Po wpadce z rynkiem Czeskim wolimy w firmie nie ryzykować, tym bardziej że Allegro Polska nie działa również idealnie.

p.s. podobnie jak to forum. # minuty czekałem, żeby wpisać ten komentarz.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

euphoria_art
#11 Animator#

Chciałbym jeszcze zapytać jakie macie doświadczenia z Czeskim rynkiem, czy sprzedaż się Wam zwiększyła? Moje aukcje to licytacje ale może kilka bym zrobił z opcją "kup teraz" i wystawił bym w Czechach i Słowacji.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@euphoria_art moja księgowa dogłębnie przeanalizowała temat i odpowiedziała krótko ,, jak chcesz kłopotów to wchodź .,,

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Wyłączyliśmy sprzedaż na tych rynkach ze względu na niejasności w rozliczaniu VAT, wystawianiu faktur  w walucie PLN czy EURO czy KORONA.

 

Wyłączyliśmy również ze względu na prowizje + kilka opłat dodatkowych, które spływały do kilku miesięcy.

 

Okazywało się że np klamka sprzedana za 67 zł - same koszty prowizji i dopłat sięgały 48 zł.

Za klamkę także musieliśmy zapłacić producentowi, więc przy tanich rzeczach była strata prawie na każdej transakcji.

 

Trzeba pilnować rozliczeń z Allegro i DPD, DHL do pół roku wstecz,

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka problemów jest masa , ale zapytam ..... co się dzieje z prowizją naliczoną od zwróconego VAT-u przy transakcjach z FV.?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@brakestop obawiam się tylko jednego , że ponownie użyją smarka do przymuszenia

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Chwile temu odznaczyłem deklarację - REZYGNACJA.

Pewnie włącza przymusowo podobnie jak "czas trwania" który przy kilkuset aukcjach co miesiąc zaznaczam, a i tak automat uparcie odnawia zakończone aukcje mimo braku danego towaru.

W Allegro mało co działa poprawnie. No chyb a że ukryte koszty, które do 4 miesięcy spływają za jedna wysyłkę. DPD czy DHL potrafi pobrać 3 różne składniki dopłaty nawet sprzed 4 miesięcy. Na rynku Czeskim dopłaty przychodziły nawet do 6 miesięcy po zakończonej transakcji.

 

Czechom i Słowakom my w firmie mówimy stanowcze nie. 29% od sprzedanego towaru to koszty. Przy prowizji 10% to strata.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

euphoria_art
#11 Animator#

To naprawdę lipa. Allegro mogło by prowizje obniżyć i zrobić coś z tymi ukrytymi kosztami za przesyłki.  Na Polskim Allegro prowizja około 10% to też porażka, doliczyć do tego opłaty na ZUS i podatki + jakieś środki na zakup towaru to mało nam zostaje. Pamiętam czasy jak na Allegro była prowizja 3% i zmiany raz na parę lat.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

U nas rozliczenia z Allegro pokazuja 11,14%

Ale, gdy poszukamy głębiej, trafi się nap 99 zł za paczkę, która miała wymiary 48x48x48 i ważyła 27 kg - czyli poprawnie. Ale DPD sobie doliczy .. o tak o.

Fajne są również dopłaty za podjazd kuriera, mimo, że i tak mamy podjazd gwarantowany umowa własną. Czyli za DPD płaci się podwójnie.

Ot całe Allegro i te uczciwości 😉

 

Wracając do runku Słowackiego, jeśli podobnie jak na rynku Czeskim, paragon bez problemu z VAT naszym czyli brutto. Wpłacił tyle i dostanie za tyle i tyle. Dopłatę za kilka miesięcy za przeważenie ponad 10 kg lub ponad 20 kg i kolejną dopłatę za 4 miesiące za pobranie.

Sprzedać za 67 zł - opłaty wyniosą 48 zł - koszt zakupu 35 zł czyli dołożysz do interesu 16 zł.

 

W przypadku faktur - tu społeczność wiele miesięcy nie podjęła wspólnej decyzji wraz z setkami księgowych - jak ma być poprawnie. Vat zwracać, FV pisać bez VAT, faktura w PLN, Koronach czy EURO. Wielki bałagan.

 

100 razy zapytaj innych, zanim wyślesz pierwszą paczkę.

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

www_FELLO_pl
#7 Wielbiciel#

Będzie możliwość dodania trzeciego rachunku bankowego, aby móc wypłacać środki na rachunek euro?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@www_FELLO_pl Tak, będzie opcja dodania trzeciego numeru rachunku bankowego do wypłat w euro. Zrobicie to tak samo, jak w przypadku rachunku do wypłat w koronach czeskich. Po weryfikacji rachunku, w zakładce Ustawienia wypłat w sekcji Ustawienia wypłat EUR będziesz mógł przypisać go do wypłat w tej walucie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Dlaczego po prostu na logikę nie wprowadzicie mechanizmu sprawdzenia VAT ID w VIES! 

Jeśli ktoś ma VAT EU to automatycznie klientom jako FIRMA  (też z VAT UE) powinniście wyświetlać ceny netto a my wiadomo wystawiamy wtedy 0% WDT i nie ma ceregieli ze zwracaniem Vatu z czego też przecież nie zwracacie prowizji sprzedawcom? 

To powinna być pierwsza rzecz do ustawienia przy sprzedaży transgranicznej. A tak wielu ma obawy lub jest zniechęcona tematem. 

Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Hej Moderatorzy, w tym nagłówku z informacją Allegro, sk, ciągle wyświetla się okienko "teraz możesz wybrać oferty które chcesz wystawić na allegro.sk.m Skorzystaj z tego linku i przejdź do Mojego Asortymentu, tam wybierzesz oferty i ustalisz ceny dla zagranicznych rynków"  - to okienko jest mocno wnerwiające bo ciągle zasłania w panelu sprzedaży dość dużo i trzeba to ciągle wyłączać chcąc obsługiwać sprzedaż i oferty. Czy możecie mniej agresywnie reklamować Allegro.sk i wyłączyć to wyskakujące okno? Rozumiem że mocno się promujecie ale przestańcie to robić w tak nachalny sposób.

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

@ko_alka czy możecie wyłączyć to denerwujące okienko "teraz możesz wybrać oferty które chcesz wystawić na allegro.sk.m....". Wyskakuje ono non stop na wszystkich zakładkach. Każda inteligentna osoba przeczyta raz i wie co reklamujecie, nie musicie robić tego w tak nachalny sposób.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@BrickWorkshop dzięki, ale to element kampanii edukacyjno-informującej o przygotowaniach do startu Allegro.sk, więc nie, na ten moment nie planujemy jego wyłączenia.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:50260343
#7 Wielbiciel#

Witam

gdzieś na webinarze ale mi znikł;(

była podana firma z którą można podpisać umowę, odnośnie  Gospodarki odpadami i opakowaniami (EPR)

Można poprosić o namiary do niej ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50260343 czy chodzi o ten webinar? Jeśli o inny to będę wdzięczna za podanie linku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów