anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od dzisiaj możecie przygotować swoje oferty na allegro.sk!

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Allegro.sk wystartuje jeszcze w tym kwartale. To kolejne miejsce, dzięki któremu Wasze oferty zobaczy jeszcze więcej potencjalnych klientów. 🙂 

Już dzisiaj na allegro.pl zobaczycie nowe opcje, dzięki którym możecie zarządzać ofertami na słowackim rynku. 

 

Co nowego dodaliśmy

Dziś w zakładce Mój asortyment i formularzu wystawiania dodaliśmy nowe opcje do zarządzania ofertami na kilku rynkach.

Za pomocą kilku kliknięć możecie zgłosić swoje oferty do udostępnienia na allegro.sk i uzupełnić w nich brakujące elementy. Dowiedzcie się, jak to zrobić krok po kroku.

Aby rozpocząć sprzedaż na allegro.sk, dodajcie w cennikach metody dostawy do Słowacji. Skorzystajcie z naszych umów z przewoźnikami, którym ufają klienci w Słowacji.

Pamiętajcie, że na allegro.sk sprzedaż będzie możliwa tylko z konta firmowego. Jeśli chcecie udostępnić swoje oferty na rynek słowacki i macie konto zwykłe, zmieńcie status swojego konta ze zwykłego na firmowe. W tym artykule piszemy, jak to zrobić. 

 

Już wysyłacie do Słowacji?

Jeśli wcześniej na Waszych kontach były aktywne oferty z allegro.pl, w których kupujący mogli zamawiać do Słowacji – to świetnie! Te spośród nich, które spełniają warunki udostępniania na rynkach zagranicznych, pokażemy słowackim klientom na nowej domenie już pierwszego dnia – gdy tylko ją uruchomimy.

Aby ułatwić Wam rozpoczęcie sprzedaży na allegro.sk, w tych ofertach dodaliśmy:

 • automatyczne tłumaczenie na język słowacki – jeśli dana oferta nie miała wcześniej takiego tłumaczenia
 • cenę na start w euro – ustaliliśmy ją na podstawie danych opublikowanych 22 stycznia przez Europejski Bank Centralny (1 zł = 4,364 EUR) oraz ustawionej przez Was ceny w złotówkach.

Dodatkowo, jeśli udostępniacie poniższe metody dostawy do Słowacji, jednorazowo ustawiliśmy dla nich ceny w euro:

 • Allegro Kurier DPD Słowacja – 3,49 EUR
 • Allegro Kurier DHL Słowacja – 3,49 EUR
 • Słowacja - umowa własna – przeliczyliśmy cenę, jaką macie ustawioną w złotówkach (na podstawie danych z 3 stycznia 2024 roku opublikowanych przez Europejski Bank Centralny).

Możecie to zmienić w swoich cennikach i ustawić inną cenę lub skorzystać z naszego Kalkulatora walut. W przypadku metody Wysyłka e-mail nie podajemy ceny – ta opcja dostawy jest darmowa.

W tych ofertach włączyliśmy też Przelicznik cen. Dzięki niemu możecie aktualizować ceny w walutach sprzedaży za pomocą jednego kliknięcia w zakładce Mój asortyment. W tym artykule opisujemy, jak korzystać z Przelicznika cen. 

 

Jak to wpłynie na jakość sprzedaży

Wasze działania na rynku słowackim będziemy uwzględniać także w panelu Jakość mojej sprzedaży – będziemy sumować wyniki ze wszystkich rynków. 

Przez pierwsze tygodnie nie będziemy jednak wliczać ocen sprzedaży i poleceń od kupujących ze Słowacji do statystyk. Oznacza to, że nie uwzględniamy ocen i poleceń w:

 • procencie sprzedaży
 • średniej ocenie sprzedaży
 • w miarach: Zadowolenie kupujących i Polecenia od kupujących.

W miarach Terminowe odpowiedzi i Średni czas odpowiedzi nie liczymy czasu odpowiedzi w dni ustawowo wolne od pracy – zgodnie z polskim kalendarzem świąt. Kalendarz świąt dla rynku słowackiego będzie obowiązywał tylko sprzedających, którzy zarejestrują na nim swoje konta.

 

Zdecydujcie o płatnościach za pobraniem w Waszych metodach do Słowacji

Jeśli w swoich cennikach macie już metody dostawy do Słowacji, po 28 lutego zaczniemy dodawać do nich opcję płatności za pobraniem. Będziemy włączać ją stopniowo, może nam to zająć kilka dni.

Robimy to, ponieważ płatności za pobraniem są bardzo ważne dla słowackich klientów. Z naszych badań wynika, że 53% kupujących ze Słowacji korzysta z płatności przy odbiorze i jest to dla nich jedna z preferowanych opcji.

Na tej stronie możecie zrezygnować z automatycznego dodania płatności przy odbiorze. O swojej decyzji dajcie nam znać do 28 lutego

Jeśli się zgodzicie na ich dodanie lub nie podejmiecie żadnej decyzji – włączymy metody pobraniowe:

Od momentu, kiedy dodamy nowe metody, możecie samodzielnie usunąć je z cenników lub zmienić cenę za wysyłkę w Ustawieniach dostawy.

 

Zdecydujcie o nowych metodach Allegro Packeta do Słowacji

W dniu startu allegro.sk udostępnimy także nowe metody dostaw Allegro Packeta do Słowacji. Jeśli już korzystacie z metod Allegro Packeta z wysyłką z Polski do Czech, po 28 lutego zaczniemy automatycznie dodawać do cenników analogiczne metody dostaw do Słowacji:

Zrobimy to także w przypadku metod Allegro Packeta za pobraniem.

Dodamy automatycznie wyłącznie do tych cenników, w których udostępniacie też przynajmniej jedną z metod do Słowacji:

Na tej stronie możecie zrezygnować z automatycznego dodania nowych metod do Słowacji. O swojej decyzji dajcie nam znać do 28 lutego.

 

Dodajcie do swoich ofert niezbędne informacje

Oferty na allegro.sk muszą spełnić pewne warunki, które nieco różnią się od tych na allegro.pl. Oznacza to, że możemy nie udostępnić na allegro.sk wszystkich ofert, które zgłosicie. Sprawdzimy wszystkie zgłoszenia i podpowiemy, co należy dodać lub poprawić w każdej ofercie.

 

Ofertami na allegro.sk możecie zarządzać także przez API

API Allegro jest gotowe na obsługę rynków zagranicznych. Jeśli używacie zewnętrznej aplikacji do zarządzania sprzedażą na Allegro i nie widzicie opcji obsługi rynków zagranicznych – skontaktujcie się z dostawcą usługi i poproście o udostępnienie takiej możliwości.

 

Jak wypłacicie pieniądze ze sprzedaży na allegro.sk

Będziecie mieć opcję dodania trzeciego numeru rachunku bankowego do wypłat w euro.  Zrobicie to tak samo, jak w przypadku rachunku do wypłat w koronach czeskich. Po weryfikacji rachunku, w zakładce Ustawienia wypłat w sekcji Ustawienia wypłat EUR przypiszecie go do wypłat w tej walucie.

Zrobicie to w ten sam sposób, jak w przypadku wymiany koron na inną walutę. Z tą różnicą, że walutową bazową do wymiany będzie euro.

 

Aby wypłacić pieniądze z przewalutowaniem, możecie skorzystać z Konwertera walut

Konwerter walut to opcja, którą znajdziecie w zakładkach Ustawienia wypłat oraz Środki i historia operacji. Skorzystajcie z niej, aby wygodnie wymienić euro na złotówki. Dzięki temu możecie uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem i opłatami po stronie banku. Pieniądze wypłacicie na dowolny aktywny rachunek bankowy do wpłat.

 

Co możecie zrobić już teraz:

👉 Sprawdźcie, czy dotyczą Was szczególne obowiązki prawne. Zanim wprowadzicie produkty na rynek słowacki, upewnijcie się, że macie wpis w wymaganych rejestrach, a Wasze produkty są dopuszczone do obrotu na danym rynku. Zwróćcie szczególną uwagę na przepisy dotyczące odpadów i opakowań oraz recyklingu.

👉 Jeśli nie wysyłacie jeszcze do Słowacji, dodajcie do swoich cenników przynajmniej jedną z metod dostaw do tego kraju:

  • Allegro Kurier DPD – z wysyłką z Polski do Słowacji
  • Allegro Kurier DHL – z wysyłką z Polski do Słowacji
  • Wysyłka e-mail – zaznaczcie opcję dostawy do Słowacji
  • Wysyłka z Polski za granicę – Słowacja (umowa własna)
  • Wysyłka z Polski za granicę za pobraniem – Słowacja (umowa własna).

👉 Zdecydujcie, czy chcecie skorzystać z wygodnej opcji grupowego dodania metod pobraniowych DPD i DHL do swoich cenników. Zróbcie to do 28 lutego do 23:59:59.

👉 Zdecydujcie, czy chcecie skorzystać z wygodnej opcji grupowego dodania nowych metod dostaw Allegro Packeta do Słowacji. Zróbcie to do 28 lutego do 23:59:59.

👉 W zakładkach Warunki zwrotów, Warunki reklamacji i Informacje o gwarancjach opiszcie oddzielne warunki dla allegro.sk, zgodne z zasadami sprzedaży w Słowacji. Dodajcie tam również tłumaczenia na język słowacki. Jeśli chcecie, skorzystajcie z automatycznych tłumaczeń, sprawdźcie je i poprawcie, jeśli tłumaczenie będzie tego wymagać.

👉 Przejdźcie do zakładki Mój asortyment, aby zarządzać swoimi ofertami i przygotować je do udostępnienia na allegro.sk. Dowiedzcie się, jak wykorzystać do tego nowe opcje w zakładce

 

Webinar od Akademii Allegro

Chcecie uporządkować wiedzę o słowackim rynku? Macie dodatkowe pytania? Skorzystajcie z webinaru o allegro.sk, który odbędzie się 29 lutego o godzinie 13:00 🙂 Na webinar zapiszecie się tutaj: https://allegrogroup.clickmeeting.com/startujemy-z-allegro-sk-jak-zaczac-sprzedawac-do-slowacji-/reg... 


📣 Dodatkowo na stronie https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/rynki-zagraniczne zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje o sprzedaży na rynkach zagranicznych. 📣 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

Client:50260343
#7 Wielbiciel#

Super. Dzięki

oznacz moderatorów