anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odpowiedzi na/ obsługa wiadomości na kilku kontach

TaniZamek
#8 Zapaleniec#

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji jak sprzedający radzą sobie z obsługą wiadomości na kilku kontach. Już nawet nie chodzi o czas odpowiedzi. Po prostu skakanie między kontami jest niesamowicie upierdliwe. Pół biedy jak jest niewiele zapytań. Ale czasami więcej czasu spędzam na przelogowywaniu i sprawdzaniu czy klient odpowiedział.

Jak to ogarniacie?

Narazie wymyśliłam sobie, że będę ściągać wszystkie maile na jedną skrzynkę, ale do tego potrzebne mi informacje o serwerze allegro, protokole i zabezpieczeniach. Nie wiem czy da się to obejść. Wysłałam pytanie do allegro, ale odpowiedzi (jasnej i czytelnej szczególnie) mogę się nie doczekać.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Możesz każde konto Allegro zalogować do różnej przeglądarki i klikać między nimi, ja swojego czasu miałem Firefox, Edge i chrome z Google.

Przekierowanie maila na jedną skrzynkę robisz na serwerach tych skrzynek, a nie Allegro.

Możesz też stworzyć na swojej jedynej skrzynce pocztowej tyle aliasów ile masz kont Allegro i obsługiwać je w jednej poczcie.

Niektórzy korzystają z zewnętrznych rozwiązań jakiś menadżerów sprzedaży n baselinker, aleasystent itp.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TATLOK "Możesz każde konto Allegro zalogować do różnej przeglądarki i klikać między nimi, ja swojego czasu miałem Firefox, Edge i chrome z Google." - w Firefoksie wystarczy odpalić tzw. karty z kontekstem (mają one separowane dane przeglądania, m.in. ciasteczka) i w każdej takiej mieć zalogowane inne konto allegro.

Aczkolwiek patrząc na to, ile w przeszłości było cyrków (i wątków na forum) z serwerami pocztowymi allegro, które nie lubiły niektórych dostawców poczty e-mail, bezpieczniej odpisywać bezpośrednio z poziomu CW (albo przynajmniej sprawdzać po wysłaniu mejla czy allegromail go nie odbił i czy wysłana właśnie wiadomość znajduje się również w CW).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Knowhere Karty z kontekstem, a to dla mnie coś nowego. Muszę spróbować.

Co do skrzynek miałem tylko raz problem, jak nie dodałem wszystkich adresów email do konta Allegro, no i oczywiście nie mam tu na myśli jakichś skrzynek na portalach internetowych typu Inter, Onet, wp itp. a raczej o płatnych rozwiązaniach we własnej domenie.

 

 

oznacz moderatorów