anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odpowiedzialność za błędne dane adresowe

ROZDAJE_NEGATYWY
#8 Zapaleniec#

Jak w temacie.
Pani zrobiła zakupy, DPD miało dostarczyć w ramach smart.
Okazało się że Pani Kupujaca nie zna swojego kodu pocztowego i DPD naliczyło opłaty:
- ok. 2zł za błędne dane adresowe
- ok 13zł za przekierowanie i dostarczenie paczki
Oczywiście nie składałem żadnej dyspozycji nt. przekierowania/przeadresowania paczki.
Moim zdaniem powinna do mnie wrócić jako niedoręczona i bym temat błędnego adresu załatwiał z klientką.
(Oczywiście była dyskusja ze strony klientki bo było dwa dni opóźnienia w dostawie z powodu adresu).
Miał ktoś taki temat nieautoryzowanego przekierowania?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

FH2020
#11 Animator#

Niestety tez miałem taka sytuację Klientka podała błędny kod, a DPD pobrał kwotę 12,99 zł.

Złożyłem reklamacje i otrzymałem następującą odpowiedź:

W odpowiedzi na zgłoszenie informuję, iż nie możemy uznać Państwa roszczenia. Przesyłka 0000017980553L jest przekierowaniem przesyłki 1000444660090U. Przekierowanie  nastąpiło z powodu błędnego kodu pocztowego. Podano kod 52-431 poprawny 52-234 Wrocław. Jednocześnie chcielibyśmy zauważyć, iż zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Świadczenia Usług:

10.5 Zleceniodawca lub działający w jego imieniu Nadawca (niebędący Zleceniodawcą) ponosi odpowiedzialność za prawidłowość przygotowania Przesyłki do wykonania Usługi. W szczególności Zleceniodawca ponosi odpowiedzialność za poprawność i kompletność informacji zawartych w Potwierdzeniu Nadania oraz prawidłowość zapakowania Przesyłki.”

Dlatego mnie trafia, że Allegro wymusza na sprzedających do korzystania z kurierów z którymi są tylko problemy.

oznacz moderatorów

ROZDAJE_NEGATYWY
#8 Zapaleniec#

Ja doczytałem w warunkach szczegółowych że:

- doliczają za błędne dane adresowe i że DPD ma prawo zwrotu takiej przesyłki (nie ma nic o przeadresowniu samodzielnym przez DPD w takim przypadku

- dyspozycji ręcznej (w tym przypadku zmiany adresu dostawy) może dokonać tylko nadawca.

I tego się będę trzymać 

 

oznacz moderatorów