anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy bez przyczyny darmowy zwrot czy muszę zwracać koszt przesyłki

2DAWID
#7 Wielbiciel#

Czy muszę zwracać koszt przesyłki ?

Kupujący odstąpił od umowy zwrot ma darmowy .

 

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mikeza
#20 Guru#

@2DAWID  jak zwrot jest darmowy zwracasz tylko samą kwotę za towar, bez kosztów wysyłki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

2DAWID
#7 Wielbiciel#

Tak ale kupujący założył  mi spór .  Co dalej .Oczywiście nie zwróciłem kosztu dostawy dlaczego mam płacić .Co allegro mi zrobi?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

z jakiego powodu założył spór ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

2DAWID
#7 Wielbiciel#

Bo nie zwróciłem mu kosztu dostawy?

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

samo allegro w przypadku wybrania przez klienta darmowego zwrotu podaje info, żeby nie zwracać kosztów wysyłki, bo klient ma darmowy zwrot. W takiej sytuacji zrobiłeś wszystko zgodnie z przepisami i regulaminem allegro. Klient może jedynie robić na złość, ciągnąć dyskusję i wystawić komentarz negatywny, ale racja jest po Twojej stronie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

2DAWID
#7 Wielbiciel#
Mam taką opcię dostawy Allegro Paczkomaty 24/7 InPost
za darmo
oznacz moderatorów

2DAWID
#7 Wielbiciel#

Kupują zwracają i chcą zwrotu za przesyłkę rozumiem zwróciłbym gdyby musiał zapłacić za przesyłkę zwrotną do mnie ale kiedy nic nie zapłacił .Za pierwotną jak nie ma smartsa to musi zapłacić ale żeby się upominać kiedy ja musiałem zapłacić za jego przeyłkę 8,99 zł .

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@2DAWID  zgodnie z przepisami w przypadku zwrotu/odstąpienia od umowy kupujący pokrywa koszty zwrotu towaru, a sprzedający zwraca mu wartość produktu + najniższe z możliwych do wyboru kosztów wysyłki. W sytuacji jeśli zwrot jest darmowy, nie ma konieczności zwracania tych kosztów początkowo opłaconych.

Niech allegro wypowie się w tej sprawie, ale sami taką informację dołączają do info o odstapieniu od umowy.

"Nie zwracaj kosztów wysyłki, zwrot darmowy" czy coś w tym stylu 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@2DAWID To zależy jak określiłeś koszty w warunkach zwrotu. Jeśli zaznaczyłeś: "Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa kupujący", to nie pokrywasz tych kosztów.

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@TATLOK  ale w tym przypadku zwrot był darmowy, nie było żadnych kosztów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@2DAWID Po odstąpieniu od umowy sprzedający oddaje cenę przedmiotu + koszt najtańszej wysyłki do kupującego. Darmowy zwrot nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby zwrot nie był darmowy, kupujący musiałby pokryć koszt odesłania.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak po prostu , jeśli odstępuje od umowy zwracasz wszystkie środki które wpłacił pomniejszone o różnicę w cenie przesylki jaką wybral a najtańszą jaką oferujesz dla danej ilości towaru .

Czyli zwracasz koszt przesyłki jeśli takowy był ale najtańszy z Twojego cennika

oznacz moderatorów

sagarysklep
#11 Animator#

a jaki jest najtańszy koszt wysyłki ? mogę sama sobie wybrać 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

No chyba sprzedawca powinien wiedzieć jakie były opcje dostawy i ile kosztowały. Co nie? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

najtańszy według cennika oferty w której klient dokonał zakupu dla danej ilości sztuk 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@2DAWID jak zapłacił za wysyłkę do siebie to tak oddajesz za towar i najtańszą dostawę bez pobrań itp .

Odsyła na swój koszt tu ma za darmo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

2DAWID
#7 Wielbiciel#

Dzięki zwróciłem 

oznacz moderatorów