anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży

3tel_GSM2
#9 Pomysłodawca#

Witam czy jest możliwość zablokowanie zwrotów przez osoby kupujące na firmę ponieważ dość częstym przykładem jest że osoba kupuje na firmę bierze FV otrzymuje towar jego klient rezygnuje z zakupu kupujący ( firma) zwraca nam towar z rozwalonym opakowaniu jak piszemy że nie przyjmujemy zwrotów od firmy towar zamówiony na FV to straszą nas negatywem jest tego plaga teraz na allegro 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Knowhere
#21 Demiurg#

@3tel_GSM2 Skoro straszą negatywem, to w odpowiedzi postrasz takich art. z kk.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Własnie przed godziną takiemu klientowi wysłałem fakturę korygującą z prośbą o potwierdzenie odbioru. Nie musiałem przyjmować zwrotu, ale co to by dało. Pewnie większe problemy z reklamacją.

Co innego jeżeli zwrócony towar utracił wartość z winy nabywcy. Wtedy pewnie trzeba uświadomić klientowi, że nie jest konsumentem i spraw zdąża w kierunku sporu przedsiębiorców.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja mam teraz firmę, która domaga się czegoś takiego jak anulowanie faktury bo sobie postanowiła nie odebrać zakupionego i opłaconego towaru

a wcześniej byłem wyzywany od oszustów i otrzymywałem negatywy bo tego nie robię

oczywiście serwis allegro miał to gdzieś

allegro celowo zostawiła tą bzdurną funkcjonalność bo obawia się uokik - w pewnych sytuacjach jest możliwy zwrot - co by się działo jakby nagle sie okazało, że serwis blokuje zwroty

co do korekt - Kupujący na firmę z reguły nie księgują faktur przy zwrotach i należy bardzo pilnować by to zrobili - samo potwierdzenie korekty może nie wystarczyć bo może to próbować robić osoba nie uprawniona do tego typu działań

generalnie radzę robić zwroty bezpośrednio na konta bankowe firm znajdujące się w białej księdze

a nie przez allegro, bo bardzo często tacy przedsiębiorcy płacą za towar z kont prywatnych

 

oznacz moderatorów