anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odstąpienie od umowy przez klienta bez konta na allegro

mikeza
#20 Guru#

Mam właśnie taką sytuację, a konkretnie klienta, który nie wie co ma zrobić. Sugerowałem mu zrobienie zwrotu poprzez allegro itd, ale on twierdzi, że nie ma konta na portalu i nie może wygenerować zwrotu z poziomu allegro. Czy faktycznie tak jest, bo nie mam na ten temat wiedzy jak to wygląda w przypadku klientów niezarejestrowanych ? pomóżcie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@mikeza Nie wiesz tego, serio? 🙂 Wysyła Ci odstąpienie mailem, bo nie ma konta na Allegro i zwrotu przez formularz nie zrobi. Oddaj pieniądze na konto bankowe, ponieważ przy zwrocie przez PayU będzie miał problem z ich wypłatą. Robisz zwrot prowizji, po standardowym odrzuceniu składasz odwołanie i dołączasz potwierdzenie przelewu.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  to wiem, ale myślałem, że allegro poszło z duchem czasu i umożliwiło takim niezarejestrowanym jakieś zautomatyzowane zwroty, a to przypomina czasy średniowiecza. Pisanie, przelewanie, wysyłanie potwierdzeń, składanie odwołań. Czyli tradycyjna papierologia i strata czasu. Nic nowego jednym słowem.

ps. faktycznie taka osoba ma problem ze zwrotnym przelewem z płatności allegro, te pieniądze nie wracają mu na konto, czy na kartę ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mikeza Jak jest teraz dokładnie nie wiem, dopytaj Allegro. Dawniej było tak, że po zwrocie przez AF kupujący musiał założyć sobie konto na Allegro, aby odzyskać pieniądze.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mikeza to utrudnienie, to prawdopodobnie świadome działanie Allegro 🙂 w celu ułatwienia sobie zwrotu, niezarejestrowany kupujący może się zarejestrować i kolejna duszyczka w statystykach 😁

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96 @konto zamknięte  to jak to się ma do sugestii allegro, żeby zwroty były wykonywane poprzez płatności. To faktycznie jakaś ściema, skoro potem ktoś nie może tego odzyskać bez zakładania konta. Powinna być informacja od allegro, że w przypadku zakupów dokonanych przez osoby niezarejestrowane sugerują zwrot na konto tradyzyjnym przelewem, a nie poprzez system.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów