anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferowany przez ciebie nosnik w rzeczywistosci nie posiada takiej pojemnosci.

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Witam, co to ma znaczyc? Sprzedaje dysk o pojemnosci 2TB i w aukcji mam napisane to samo, ale jakims cudem wyskakuje mi czerwony napis taki jak w tytule tematu i nie moge wystawic aukcje. Co to za bug? 

Pełny opis aukcji "

Przedmiotem aukcji jest dysk zewnętrzny / pendrive o dużej pojemności 2TB.
Idealnie sprawdzi się jako nośnik pamięci do:

- filmów
- Muzyki
- Programów
- i wiele innych

Opis produktu
Materiał: stop aluminium
Interfejs: USB 3.1
Rozmiar: 10,7 cm x 3,3 cm x 0,9 cm

Cechy:
Wysoka prędkość przy kopiowaniu plików około 400MB/s (android)
Większe pliki 100-30mb/s (w zależności od plików itp) lepiej kopiować pliki pojedynczo. Przy kopiowaniu dużych plików prędkość spada do okolo 20MB/s.
duża kompatybilność, przenośny
Z interfejsem USB 3.1
Ma dużą kompatybilność z Win Vista / Win7 / Win8 / Win10 / MacBook OS Linux

Pakiet zawiera:
1 x zewnętrzny dysk (FLASH)
1 x kabel USB + dwie przejściówki.
1 x opakowanie"

 

Spoiler

f2w3g.jpg

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@JaweStudio skonsultowaliśmy tę sprawę. Na Allegro Lokalnie mamy dość restrykcyjne warunki wystawiania dysków/pendrive'ów, ponieważ ta sprawa bardzo często wraca do nas w postaci problemów transakcyjnych zgłaszanych przez kupujących. Szczególnie dotyczy to dysków - jak Twój - noname, zapewne chińskiej produkcji. Bardzo łatwo można znaleźć w internecie artykuły na temat oszustw, których dopuszczają się szemrani producenci, przerabiając niskie pojemności na wyższe. Cytuję: "Mają one w rzeczywistości np. 2 czy 4 GB pamięci, a elektronika informuje, że jest 8 czy 16. Wszystko jest ok, dopóki się nie wrzuci na nie za dużo danych. Jak tylko się przekroczy fizyczną pojemność pena, to nagle dane zaczynają ginąć..." Stąd od dłuższego czasu mamy na to oko.

Tym niemniej zasady te dotyczą dysków nowych. Jeżeli wystawiasz dysk używany, taki komunikat nie powinien się pojawić. Być może zmieniałeś w międzyczasie parametr stan? Spróbuj od nowa, powinno się udać.

PS. Markowe (nowe) dyski 2 TB kosztują minimum 600 zł...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Można mieć restrykcyjne warunki, ale to jest ewidentny błąd/bug (to samo piszą koledzy.) Bo jak widać to nie jest odosobniona sytuacja, tylko widocznie musi mieć notorycznie miejsce, skoro już dwie osoby to potwierdziły w tym wątku. Co z tego, że noname? Sam takiego używam tylko większego rozmiaru i wszystko działa jak potrzeba. Jest zapełniony w 40%, więc rozmiar dysku zgadza się z deklaracją PRODUCENTA. A co do cen, markowe dyski w tej cenie zazwyczaj mają predkośći ponad 500mb/s, mój oferowany w aukcji jest dużo wolniejszy (co jest wszystko klarownie napisane w opisie) stąd też tańsza cena. 

Usunąłem zdjęcia i wrzuciłem ponownie i teraz normalnie przeszło, nie wiem czy coś zostało zmienione (w to raczej wątpie.) Coś się chyba odbugowało. 

oznacz moderatorów

jamon2
#1 Nowicjusz#

Totalna padaka! Od kilku dni nie mogę wystawić pendrivów. Mam 10 sztuk i za każdym razem mam komunikat "Wystąpił błąd - Oferowany przez Ciebie nośnik w rzeczywistości nie posiada zadeklarowanej pojemności. Opis oferty nie może wprowadzać kupujących w błąd." To ile niby mam wpisać, skoro pendrive ma 2TB?! W dodatku produkt jest połączony z katalogiem, czyli co? Inni mogą wystawić taki sam produkt z 2TB w opisie, a ja nie mogę? Co to ma być w ogóle?

oznacz moderatorów

070darius070
#7 Wielbiciel#

Myślę że o ile administracja ma oko na pojemności nośników o tyle konkurencja Cię non stop zgłasza, bo skoro są inni którzy mogą to jakim cudem Ty nie możesz? To jest niemożliwe, kompletny absurd. 

oznacz moderatorów