anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ograniczenia na koncie zgodnie z art 2.12 Regulaminu Allegro

drzwi-podlogi_eu
#7 Wielbiciel#

Szanowni sprzedawcy , jestem zaawanasowanym handlowcem , prowadzę sklep internetowy , ale nowicjuszem na allegro . Skuszona przez portal promocją założyłam konto firmowe drzwi-podlogi_eu , zleciłam ładne grafiki i zonk . Banery są , ale konto zostało zblokowane z art 2.12 regulaminu allegro . Na moje zapytanie dlaczego otrzymuję błache odpwiedzi , że przykro nam ale konto zostało powiązane

Cytuję "Przykro mi ale nasze dane wskazują, że Pani konto oraz wskazane są ze sobą powiązane. Zatem dopóki nie zostaną wyjaśnione sankcje na wskazanym koncie, Pani konto nie zostanie odblokowane"

Kolejna informacja - Weryfikacja wskazanego konta oraz Pani konta wykazała pomiędzy nimi liczne powiązania oraz wzajemne udostępnienia.
Poprzez udostępnienie nie mam na myśli jedynie fizycznego przekazania danych do swojego konta. Najczęściej występujące sytuacje to:
- przekazanie konta innej osobie,
- współdzielenie konta,
- prowadzenie w porozumieniu z inną osobą sprzedaży należącego do niej towaru,
- chwilowe użyczenie.

Z uwagi jednak na obowiązujące mnie procedury, nie mogę przedstawić Pani szczegółów przeprowadzonej weryfikacji.
Zgodnie z Regulaminem, art. 2.10, konieczne jest zatem najpierw wyjaśnienie ograniczeń nałożonych na konto PNPSystem.

Czy ktoś z Państwa miał takie nie miłe doświadczenie ? Posiadam ubezpieczenia Euler Hermes u kontrahentów , kredyty w bankach - nie jestem złodziejem i oszustem .

 

Pisałam odwołanie z oświadczeniem , że nic mnie nie łączy z felerną firmą , ani kapitałowo , ani personalnie . Nie współdzielę konta , nie sprzedaję towarów innej osoby .

W związku z prowizjami allegro wyższymi niż nasza marża broniłam się od tego kanału , ale teraz chciałam choć spróbować skoro przez 3 miesiące portal proponuje nowicjuszom ulgi .

Zblokowane też zostało moje konto prywatne , które sporadycznie używałam od kilkunastu lat .

To jest jakieś Państwo w Państwie . Pomóżcie , proszę - nie mogę teraz nic wystawić na allegro nawet prywatnie , ani też założyc nowego konta .

Z góry dziękuje ,

Dominika

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, były opisane tu takie sytuacje i nawet małych sprzedających i napisze Ci ze nikt nic z tym nie mógł zrobić, Allegro ma swoje procedury i nikt nam nie powie, że białe jest białe a czarne jest czarne.

oznacz moderatorów

drzwi-podlogi_eu
#7 Wielbiciel#

Mają czarno na białym oświadczenie , że nie jesteśmy powiązani z felernym kontem , a dzisiaj współpracownicy marketingowi korzystają ze swojego IP w domu i co zleceniodawca ma mieć wspólnego że ktoś pracuje zarówno dla uczciwych sprzedawców jak i tych którzy kombinują

 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

"To jest jakieś Państwo w Państwie ."

TAK. To jest Państwo w Państwie .

oznacz moderatorów

drzwi-podlogi_eu
#7 Wielbiciel#

Marne pocieszenie , nie można blokować osoby lub firmy jeżeli nie przeprowadzi się dogłębnej analizy . Fatalne doświadczenie z tym serwisem .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@drzwi-podlogi_eu Sprawdź byłych pracowników, rodzinę ( kuzyn, brat..ktokolwiek), może ktoś korzystał z tego samego numeru IP...etc...niestety takich przykładów było więcej i najczęściej okazywało się że były jakieś powiązania ( czy celowe czy nie to już inna historia)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

dokladnie @drzwi-podlogi_eu , tak, jak pisze @pinsplash - ktoś musiał korzystać z tego samego IP sam musisz przeprowadzić śledztwo. 

oznacz moderatorów

drzwi-podlogi_eu
#7 Wielbiciel#

Ale co z tym zrobić , ja w dobrej wierze zleciłam wykonanie grafik i wprowadzenie grafik. Nie odpowiadam za czyny innych osób .

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Ktoś robił banery na twoim sprzęcie, czy korzystał tylko z sieci? 

Dlaczego korzystał ze swojego Allegro, jeśli pracował u Ciebie?

Tutaj chyba nikt Ci nie napisze co zrobić w takiej sytuacji...

oznacz moderatorów

drzwi-podlogi_eu
#7 Wielbiciel#

Zewnętrzna osoba na podstawie zlecenia u siebie korzystając ze swojego sprzetu , tak samo jak mi wprowadzają zewnętrzni ludzie produkty do sklepu internetowego . Jeszcze nigdy od 12 lat nie miałam takiej sytuacji . Czy doradzacie wystąpić z tym do Sądu , ja niczego złego nie zrobiłam , a zbanowali moje konta i nie mogę założyć nowego i cokolwiek sprzedać nawt prywatnie . Rozumiem ich zabezpieczenia , ale można by choćby napisać maila tak jak upominają ludzi w innych przypadkach

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Ale pewnie udostępniłaś dostęp do konta i to był DUŻY błąd. Teraz dojść do tego, z jakim kontem zostałaś powiązana jest praktycznie równe ZERU. Niestety, Allegro Cię z kimś powiązało, ale nie dowiesz się z kim. Ten ktoś pewnie ma zaległości w płatnościach.

oznacz moderatorów

drzwi-podlogi_eu
#7 Wielbiciel#

Już doszliśmy do tego , konto PNPSystem , osoba wprowadzająca wprowadzała też tam i allegro ja powiązało z nami , niestety na nic nasze oświadczenia , że nie jestesmy powiązani ani kapitałowo , ani rodzinnie z tamtym kontem . Nie wystawiamy cudzych przedmiotów tylko własne którymi handlujemy od lat . Narazie piszemy z działem pseudo bezpieczeństwa allegro . Korzystamy z usług wielu freelancerów m.in. przy wprowadzaniu produktów do sklepu internetowego , obróbce grafik , banerów reklamowych , prowadzeniu funpage . To jakaś kpina ze strony allegro , traktowanie sprzedawców z góry jak złodzieji . Co radzisz w takim przypadku ?

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Co radzę? Mogę Wam powprowadzać towar na sklep - jestem w tym dobry i nie mam zablokowanego konta. 

oznacz moderatorów

drzwi-podlogi_eu
#7 Wielbiciel#

Bardzo chętnie skorzystam , tylko muszę odzyskać konto , proszę o kontakt [edycja] 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

adwokat

sąd

odszkodowanie

oznacz moderatorów

drzwi-podlogi_eu
#7 Wielbiciel#

to jak bić się z koniem , allegro zapewne ma sztab prawników , a ja jestem maciupką firmą .

oznacz moderatorów