anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ogromna prowizja

gastrotom
#8 Zapaleniec#

Wytłumaczy mi ktoś jakim prawem Allegro nalicza tak ogromne prowizje?

Cena towaru 1,50 zł za sztukę

Zamówienie: tylko jedna sztuka z wysyłką do paczkomatu za 8,99

Prowizja podstawowa: 1,58

Prowizja za wyróżnienie: 1,19

Finalnie zapłaciłem 2,77 zł prowizji za towar wartości 1,50. Podstawowa prowizja na poziomie 105% to złodziejstwo 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

cookie000
#15 Entuzjasta#

@gastrotom 

A tu zajrzałeś ?

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/oplaty-i-prowizje-poznaj-szczegoly-a1AWPXdMrck#kalkulator-oplat

Trzeba sprawdzać, bo od wysyłki też płacisz prowizję.

oznacz moderatorów

gastrotom
#8 Zapaleniec#

Przeczytałem i nadal uważam, że prowizja przekraczająca wartość towaru to [edycja]. Ja ten towar też muszę kupić. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@gastrotom 

Wystawianie na allegro takiej drobnicy jest pozbawione sensu. Allegro o tym wie, ale radzą wystawiać większe zestawy. Taka ich porada.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@gastrotom  a odwiecznym prawem natury 😁. Zapoznałeś się z regulaminem i cennikiem .... pewnie nie , więc zrób to przynajmiej dwukrotnie , a jak będziesz pewien ,że wszystko wiesz przeczytaj pomału jeszcze raz .

Mnie też się to nie podoba jak wielu innym sprzedawcom , ale cóż to ich podwórko , a my możemy się tu bawić tylko na ich zasadach .

oznacz moderatorów

gastrotom
#8 Zapaleniec#

Absolutnie rozumiem, że jest regulamin i cennik który zaakceptowaliśmy, ale nie możemy na wszystko się godzić jak potulne baranki. Prowizja nie powinna wynosić ponad 100%. Skoro zadecydowali, że koszt dostawy będzie wliczany do wyliczenia prowizji, powinni ustalić procentowy limit, by sprzedawca nie tracił na sprzedaży. Cennik ma dziury i powinniśmy na to zwracać uwagę a nie zasłaniać się regulaminem z którym się zgodziliśmy. Każdy regulamin i cennik można zmienić. Skoro ciągle są zmiany w cennikach na rzecz allegro to dlaczego nie możemy zmienić akurat tego. Dla allegro to są groszowe sprawy. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@gastrotom 

W dyskusji na ten temat padły mniej więcej takie argumenty, że są to "sytuacje brzegowe" ( @Kaliope_Brzeg może coś na ten temat wie 🤣 ). Innymi słowy - nie obchodzi ich to, dopóki nie zrobi się z tego skala wielkiego psioczenia sprzedawców. Jak sprzedasz coś za zł, a to pomoże kupującemu dozbierać do smarta, to jest jeszcze pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uzbiera na smarta i zostawi sobie towar za złotówkę. Wtedy to jesteś uwalony ! Według allegro: można !

oznacz moderatorów