anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ogromny Spadek sprzedaży na allegro

belsklep
#8 Zapaleniec#

Witam, Wszystkich sprzedawców i może administratorów allegro gadane.

Prowadzę sprzedaż na allegro od 2018 roku.
W tym roku zastanawiam się nad zamknięciem sprzedaży całkowicie lub wycofanie się z allegro ponieważ polityka allegro doprowadziła do przekroczenia granicy opłacalności sprzedaży na tym portalu.
Sprzedaż spadała z miesiąca na miesiąc aktualnie spadła do około 70% w porównaniu do poprzednich lat .
Zaznaczę, że nie mam artykułów sezonowych.
Co ciekawe sprzedaż na ERl.. Emp.. idzie w górę prowizja o połowę mniejsza dodatki do promowania itd.

Wiadomo, że jeszcze allegro jest numer jeden w Polsce i była tam największa sprzedaż dla tego każdy z sprzedawców miał tu konto.

Sam przestałem kupować na allegro przedmioty potrzebne do firmy - koperty,  foliopaki, taśmy itd 
Jest to nie opłacalne - kiedyś tylko tam się zaopatrywałem.

Mało tego ja i moja rodzina przestaliśmy kupować ubrania i rzeczy ponieważ na google wpisując ten sam produkt jest taniej do 25% oczywiście nie na wszystkim.

Do sedna
Czy ja mam tylko takie wrażenie PRZYJACIELE, że opłacalność sprzedaży na tym portalu dobiega końca.
A dla kupujących jest już nieopłacalna ponieważ ceny są tak wysokie.




 

 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Że działanie Allegro idzie w złym kierunku dawno o tym pisaliśmy, ze na innych portalach ludzie szukają i kupują to dobrze.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

i być może na innych portalach można kupić taniej niż na allegro , nastały takie czasy że wszystko jest drogie i ludzie chcą kupić jak najtaniej dany produkt 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie tylko Ty. Mnie przy każdych zakupach do szału doprowadza myśl, że płacę w cenie ze 30% opłat dla allegro ( których większość potem i tak zmarnują) + ileś tam % za pseudooszczędzających klientów, których wybryki pokrywają normalni ludzie. 

W zamian za te ceny "premium" dostaje wyszukiwarki w ukrywające najlepsze oferty (zwykle się odnajdują dopiero po zakupie), zalew chińskich ofert, oceny produktów w których nie można się dokopać do ocen danego sprzedawcy, Paczki upychane w na siłę w za małych skrytkach przez kurierów, paczki zostawiane na progu bez użycia nawet dzwonka, wiecznie "nowe" ale używane towary (bo przecież jak miał prawo zwrócić jako nowy towar używany prze miesiąc to ktoś to potem musi dostać znowu), chińskie badziewia podpięte do droższych produktów itp. itp. O apce to nawet nie wspomnę. Samo wrzucenie tam do koszyka rzeczy od jednego sprzedawcy graniczy z cudem, a żeby jeszcze przy tym wiedzieć co się dokładnie wrzuca....

Ps gdzie materiały pakunkowe kupujesz?

oznacz moderatorów