anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Omnibus dyrektywa czy coś się zmieniło ?nie sądzę :)

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Witam wczoraj był Black Friday, "Czarny piątek", czyli szał zakupowy po mega obniżkach, rabatach . 

W maju weszła w Zycie dyrektywa Omnibus, która miała chronić konsumentów przed praktykami sklepów, zawyżającym  na ten dzień cen .

Czy coś się zmieniło ?Moje spostrzeżenia są kompletnie sprzeczne z tym co miało być . 

Od miesiąca obserwuje towary w [edycja], żaden towar nie miał naklejki, że np. za 2 tyg. ten laptop. będzie tańszy o np. 200 zł, a takie załażenie  min.  zakładała dyrektywa Omnibus.

....i wczoraj wybrałem się na zakupy laptop, który kosztował 2999 od miesiąca, wczoraj kosztował uwaga 3399 przekreślone na 2999 zł :)))

Więc jak to jest z tą naszą unią ?ściema i tyle.

a u Was jak po wczorajszym ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

orgonepl
#8 Zapaleniec#

Według mnie kolejne martwe i bezużyteczne prawo jak dyrektywa o plikach cookies.

Ale czego innego się spodziewać po centrum biurokracji, które tylko myśli jak utrudnić życie.

Jeśli chodzi o to jak to wygląda w praktyce:

  1. Ktoś musiałby zgłosić i udokumentować niestosowanie się do dyrektywy
  2. Odpowiedni urząd musiałby zrobić dochodzenie
  3. Odpowiedni organ musiałby przyznać karę
  4. Ta kara musiałaby być większa niż potencjalne zyski na goleniu owiec podczas blackfrajer

Także jak widać ścieżka do sprawiedliwości jest długa i kamienista... większość przypadków odpada na punkcie 1

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Kupiłem na AM..... myszkę do kompa, bo tylko tam naprawdę była okazją cenową. 

Zaskoczyłeś mnie tą dyrektywą, odnośnie przyszłych dwóch tygodni, bo z tego co ja się dowiedziałem to działać ona na zasadzie pokazania historii cen z ostatnich 30 dni promowanego produktu 

Nie zauważyłem znacznych obniżek tego roku, muszę przyznać że nawet programy cyfrowe, choćby antywirusowe, które można było kupić w ubiegłych latach o 50% taniej, w tym roku się cenią, jeśli już to obniżka dotyczy jakiejś tam jednej mniej popularej wersji. Może jeszcze w cyber monday będzie lepiej.

Myślę że ze względów szalejącej inflacji nie należało oczekiwać atrakcyjnych cen, a wręcz przeciwnie ten upatrzony laptop może kosztować już 3399 w cenie regularniej.

 

-None-
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

U nas zawsze takie dni " Black Friday" były zwykłym "oszustwem" i nigdy nie widziałem potrzeby biegania po sklepach i robienia zakupów, sprzedający uważają kupujących za kompletnych **piiip**ów😎.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@AlleMakijaz Dyrektywę muszą wprowadzić w swoim zakresie państwa członkowskie, czyli z pretensjami nie do Unii, tylko do naszego rządu.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

ona weszła w życie w PL 28 maja 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@AlleMakijaz To nieprawda. To jest termin ustalony przez UE, do którego miała dyrektywa zostać wdrożona w krajach członkowskich. Nie dotrzymaliśmy terminu, źródło tutaj: Druk nr 2476 - Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@AlleMakijaz: nieco podobna sytuacja jest na Allegro. Kilogramy aukcji naruszających zasady/regulamin (badziewne kategorie/dramatyczne opisy (chinczycy, dropshipping w wykonaniu polskich firm)) i co? Allegro oczekuje, ze bede takie aukcje przesylac do weryfikacji 😄 Za darmo? Za frajer? Bez przesady....

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

na allegro to norma, mam np. jakąś ofertę w obserwowanych i przychodzi mi mail o obniżce, sprawdzam, a tam np. cena z 20zł podniesiona na 100, po to żeby obniżyć na 19,99. Po prostu jaja.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

orgonepl
#8 Zapaleniec#

Z tym katalogiem allegro to jest kabarecik, pożal się boże "sprzedawcy" ustawiają złe kategorie żeby płacić niższe prowizje. Wstawiają zdjęcia z internetu i opisy po angielsku. a potem ja mam to poprawiać za darmo? hahhha niedoczekanie

oznacz moderatorów