anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata utrzymaniowa

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Opłata utrzymaniowa weszła rok temu niepostrzeżenie. 10 groszy co dziesięć dni za aukcję, na której nikt nic nie kupił przez rok. Czyli 30groszy miesięcznie za nieefektywną aukcję. Niby nic, ale....

Na początku miałam 1500 takich aukcji... przy drobnej sprzedaży produktów niskokwotowych to dość dużo. 

Z jednej strony ok - wiem, które aukcje muszę zweryfikować, np. zmienić cenę, zmienić opis itp. 

ALE! Zamiast skupić się na nowym towarze, wystawiać nowe przedmioty, żeby powiększać asortyment, od roku zamykam aukcje, na których pobiera się ta opłata i wystawiam ją na nowo, żeby uniknąć tej opłaty... 

Dziś mam 800 takich aukcji i nadal nad nimi pracuję. 

Czy Was też tak bardzo ona wkurza, jak i mnie?! 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Dziękuję, za sugestie 👌

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

eCommerceLab
#10 Popularyzator#

Opłata utrzymaniową można ominąć zakańczając i wystawiając ofertę ponownie.
Najlepiej użyć do tego narzędzia np. Omijacza opłat urzymaniowych Niezbędnika Sprzedawcy.
Narzędzie samo zadba o ominięcie opłaty od ofert nieefektywnych, zachowując wielowarianty, zestawy i tagi abonamentu Allegro.

https://niezbedniksprzedawcy.pl/AsystentSprzedazy/omijacz-oplaty-utrzymaniowej-allegro/o_narzedziu/ 

oznacz moderatorów

dudzin_m
#8 Zapaleniec#

Niestety opcja ta jest słaba. Zamieniam 0,05zł na 0,03zł. Przy niezbędniku sprzedawcy. Przy baselinkerze jest abonament nawet najtańszy przy sprzedaży rzędu 300zł - 1000zł  miesięcznie również jest kolejnym dużym kosztem.

oznacz moderatorów

eCommerceLab
#10 Popularyzator#

W Allegro masz 0.05gr do 0.15gr od oferty co 10 dni.
W przypadku Niezbędnika Sprzedawcy wspomniane 0.03gr od oferty płacisz raz na rok.

oznacz moderatorów

sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

Właśnie dlatego w poprzednim wpisie pisałem o tym, że taka forma opłaty jest niedobra dla uczciwych sprzedawców. Jeśli ktoś dba o trafność itd. nie odważy się skorzystać z tego narzędzia, a tzw. zapychacze korzystają i mają po kilkanaście kont, na których są ciągle duplikowane te same oferty.

Ja jako sprzedawca, któremu się to nie podoba też muszę powielać oferty na innych kontach, żeby się przebić przez gąszcz innych, a wolałbym mieć jedno konto w kategorii i po jednej ofercie danego produktu, byłby porządek i u mnie i na Allegro.

Uważam, że to jest jeden z podstawowych problemów na Allegro w tym momencie i to żeby uporządkować listę ofert powinno być priorytetem. Nie podoba mi się to zarówno jako sprzedawcy, jak i klientowi.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

a nie lepiej by było, gdyby Allegro zamykało automatycznie aukcje bez ofert po okresie roku? Obecne zachowanie jest nie FAIR. Część osób nie dopilnuje, części szkoda czasu na zamykanie i wystawianie... Potrzeba tylko traktować sprzedawców jako partnera, a nie za wszelką cenę liczyć zyski...

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Ja bym nie chciał, żeby mi Allegro samo aukcje zamykało. Myślę, że mail z ostrzeżeniem, że za tydzień mija rok danej aukcji byłby w zupełności wystarczający.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

oczywiście, że to było by najlepsze rozwiązanie. Ale z dwojga złego lepsze zakończenie bez opłaty niż opłata bez powiadomienia:)

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

na tej samej zasadzie czemu nie można ustawić wyróżnienia na 10 dni i stop tylko samemu trzeba wyłączyć? Ano właśnie pytanie retoryczne i oczywiście dla dobra sprzedawców

oznacz moderatorów

sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

Mój asortyment jednego roku sprzedaje się w danym wariancie i kolorze przez cały czas, a następnego roku w ogóle brak zainteresowania tym produktem, kolejnego roku zainteresowanie wraca.

Nie mogę sobie pozwolić na to, żeby wycofywać coś z oferty więc wolałbym aby system był taki że mam w roku 200 tys. zamówień, to mogę mieć 200 tys. ofert za darmo, albo bazować na obrocie zamiast w ten sposób jak jest obecnie.

oznacz moderatorów

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

Tak to dobry pomysł przy dużo aukcjach trudno wszystkie przypilnować 

oznacz moderatorów