anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opcje na Allegro

lombardi_sien
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zobaczyłem na Allegro opcję "potwierdzam zapoznanie się ze stanem kupowanych produktów".

Moje pytanie brzmi, czy jak ktoś to klika to z automatu nie może dokonać zwrotu ze względu na stan?

Jak uruchomić taka opcje, bo prowadzę sprzedaż produktów uzywanych.

Pozdrawiam!

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@lombardi_sien jeśli sprzedajesz jako firma zwrot musisz zawsze przyjąć nie mają tu znaczenia żadne opcje 😄

A po drugie to są testy allegro i nie zawsze i każdemu się wyświetlają 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lombardi_sien
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, oczywiście nie muszę przyjąć każdego zwrotu, wie to każdy kto zna prawo handlowe. Odnośnie zaznaczonej opcji, mam nadzieję, że będzie dostępna. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lombardi_sien oczywiście są produkty wyłączone ze zwrotu 🙂 Odniosłem się do zapytania o okienko do zaznaczenia 🙂

A zwrotów nie reguluje prawo handlowe tylko Ustawa Konsumencka 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jako przedsiębiorca nie możesz pozbawić konsumenta prawa do odstąpienia od umowy.
Nowe, używane, sprawne czy niesprawne - nie ma znaczenia.
Są oczywiście wyjątki i rzeczy których zwrócić nie można ale to raczej margines.

oznacz moderatorów

lombardi_sien
#7 Wielbiciel#

Nie prawda, jako przedsiębiorca mogę nie uznać reklamacji albo zwrotu z wielu powodów, nie uznanie reklamacji albo nie przyjęcie zwrotu nie ogranicza prawa konsumenta, to tylko odpowiedź przedsiębiorcy na określone sytuacje, w których konsument korzysta ze swojego prawa, a my jako sprzedawcy ze swojego. 

Nie sądzę aby to był przedmiot tej dyskusji, nie tego dotyczyło moje pytanie, nie wiedzę też powodu aby wywoływać mnie do tablicy. Każdy podejmuje swoje, zgodne z prawem decyzje, należy to uszanować. 

Życzę miłego dnia

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lombardi_sien zwrot odstąpienie o ile nie są to produkty wyłączone, musisz przyjąć nawet jak przyjdzie używane, uszkodzone itp. możesz pomniejszyć kwotę zwrotu, to też jest w ustawie, reklamacja to inna sprawa. 

Doszkol się bo kilka dyskusji i po zabawie na allegro 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lombardi_sien
#7 Wielbiciel#

Po kilkunastu latach na Allegro wiem jedno, wystarczy dobry dział prawny w firmie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Reklamacji owszem uznawać nie trzeba - decyzja jest Twoja.
Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni to już zupełnie inna czynność i przyjąć trzeba niezależnie od stanu towaru (sprzedanego jak i tego który wrócił jeśli ten stan się zmienił, np. pogorszył).
Zwracana kwota może ulec zmianie jeśli towar stracił na wartości.

oznacz moderatorów

lombardi_sien
#7 Wielbiciel#

Jak wspomniałem, nie tego dotyczy temat więc proszę zostawić dla siebie komentarze dotyczące ewentualnych zwrotów, każda sprawa jest indywidualna. Tyle

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

"Moje pytanie brzmi, czy jak ktoś to klika to z automatu nie może dokonać zwrotu ze względu na stan?"
Trochę jednak dotyczy 😉

Miłego dnia 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell @kostas11 niby 10 lat na allegro ... hmmm. zerknijcie w zakładkę ,,o sprzedającym ,,

oznacz moderatorów

lombardi_sien
#7 Wielbiciel#

Mamy dziesiątki kont, firma istniej od kilkunastu lat, mnie interesuje temat testowanej opcji, nic więcej. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ja tylko wskazuję, że ta opcja tak na prawdę niczego nie zmienia.
Kupujący tak czy inaczej ma obowiązek zapoznania się z treścią oferty.

oznacz moderatorów

lombardi_sien
#7 Wielbiciel#

Super. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lombardi_sien przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowiedź, ale dostałam już potwierdzoną informację, że w tej chwili nie ma możliwości włączenia tej opcji we własnych ofertach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lombardi_sien Potwierdzam, obecnie to rozwiązanie jest w fazie testów i nie u wszystkich kupujących je wyświetlamy. Zapytałam już zespół, czy istnieje możliwość dodania go do konkretnych ofert i jak tylko dostanę odpowiedź, wrócę do Ciebie z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lombardi_sien
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za odpowiedź, to fajna opcja, która ułatwi nam pracę.

oznacz moderatorów