anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opinie o kupujących

q3qPL
#13 Ambasador#

Znajomy sprzedawca w ostatnich dniach miał problem z kupującym, który ewidentnie usiłuje wyłudzić zwrot środków za usunięcie opinii. Tłumaczenie się kupującego a raczej jego argumenty są dosłownie wyssane z palca, nie chcę cytować całości bo szkoda czasu ale dla kontekstu, kupujący pisze "produkt jest zły i niedobry ale chcę go dalej używać mimo iż dzieje mi się krzywda" no i "najlepiej jak zwróci Pan środki blikiem na telefon, kolega spec od zwrotów tak radzi".

Czy nie brakuje wam opcji wystawienia/przeczytania opinii o kupującym aby wiedzieć czy potencjalnie jest to problem z produktem, czy bardziej z kupującym? Wiadomo, że Allegro tego nie wprowadzi więc jakie podejście macie do takiego rozwiązania przez wtyczkę do przeglądarki?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@q3qPL żadne wtyczki nie będą potrzebna jak sprzedawcy przestaną dawać się szantażować, zobaczą że nic z tego nie ma i odpuszczą 🙂

Niech poprosi o złożenie reklamacji, jak nie odeśle odrzuci, jak wystawi negatyw to wysłać pismo przedsądowe i zobaczy kto będzie miał pełnego pampersa 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@q3qPL Zgłosić Kupującego do Allegro,  to już jest lub wkrótce będzie niezgodne z zasadami allegro, bo zapowiedzi zmian w regulaminie wysyłali na maila.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes masz pod ręką link, bo tyle przysłali ostatnio zmian że się pogubiłem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Sprawdziłem, od jutra nielegalne 😉

aazz.jpg

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@drekenzes jak zwykle zmiany w regulaminie, by chronić własny tyłek

strona i jej interpretacja

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/oceny-i-komentarze/kiedy-mozemy-ingerowac-w-opinie-wystawion...

nie ulegnie zmianie

a zasady

https://help.allegro.com/sell/pl/a/co-kupujacy-moze-napisac-w-komentarzu-opisowym-do-transakcji-0A5r...

nadal nie będą respektowane przez serwis

mam zachowaną dyskusję z moderatorami allegro, którzy twierdzili, że słowo "kombinator"

nie narusza ich zasad ani dóbr osobistych

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#12 Orędownik#

@q3qPL Nawet gdyby takie opinie były, to jaki z nich pożytek? Przecież od dawna nie da się dodać kupujących do czarnej prewencyjnie. W zasadzie obecnie prawie w ogóle się nie da

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Po to aby wiedzieć czy kupujący to notoryczny "refunder", którego "zakupy" polegają na kreatywnym wymyślaniu wymówek do zwrotów aby walczyć z takimi ewenementami. W chwili obecnej większość sprzedawców woli zwrócić środki za mały zakup i nie mieć problemu niż pociągnąć sprawę, która może potrwać 2-3 lata do końca na swoją i innych korzyść.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której jeden nieuczciwy kupujący zrobi sobie z takich działań metodę na zarobek. 1000 sprzedawców, z których pewnie 90% zwróci środki na kwotę 100 zł aby nie mieć problemu = 90000zł zysku dla nieuczciwego kupującego.

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#12 Orędownik#

@q3qPL W dalszym ciągu nie widzę pożytku z takiej wiedzy - tym bardziej że każdy może założyć dowolną liczbę kont, jak również kupować bez rejestracji. A danych osobowych publicznie ujawniać nie wolno

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów