anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pamiętajcie o prowizji 20% w kategoriach Pozostałe od 18 lipca :)

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Zakładam, że i tak w całym serwisie wszystkie pozostałe będą teraz kosić prowizję 20%, więc sprawdźcie które oferty jeszcze macie w tej kategorii. Niestety ale trzeba będzie znów bawić się w zgłaszanie błędów w produktach.

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/nowosci-i-zmiany-dla-sprzedajacych-w-lipcu-sierpniu-i-wrzesniu-...

  • wchodzimy w zakładkę Mój Asortyment i pobieramy plik ze wszystkimi ofertami (link obok od razu wyświetli okienko
  • klikamy Pobierz Oferty
  • Allegro wygeneruje plik .XLSM
  • otwieramy plik w Excelu, tylko nie pamiętam który to obsługuje, ja otwieram wszystko Google Spreadsheets
  • po otwarciu klikamy na dole w arkusz o nazwie Szablon
  • wciskamy CTRL + F i wpisujemy pozostałe
  • arkusz powinien podświetlić wszystkie oferty z tych kategorii

Teraz będziemy musieli poprawiać wszystkie produkty w katalogu, które kiedyś wystawiano "na pałę", bo rozdawali wyróżnienia za tworzenie produktów 😞 

Generalnie przejrzyjcie wszystkie prowizje, rozrzuty są kosmiczne, dalej wprowadzają jakieś bezsensowne kalkulacje. Weźcie dajcie już średnie 11% prowizji na cały serwis a nie, bawicie się w jakieś [A]% do kwoty poniżej [B] zł, [C] zł + [D] nadwyżki od [E] % dla każdej kategorii inaczej. Kurde no 🤣

Już wystarczająco śmieszna wydaje mi się sama zmienna opłata za nadanie Smart w zależności od kwoty zamówienia. Nie wiem jak to w ogóle ma się do ceny przesyłki, ale już tam mniejsza o to.

No i znów trzeba podnieść ceny. Będą tak zwiększać wszystkie prowizje o 0,5% aż w końcu cały serwis będzie na poziomie 25% prowizji. O promowanych i strefach okazji to już nawet nie wspominam 🤣

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

wyprzedaz_2010
#9 Pomysłodawca#

"Bawię" się tym teraz... 😕 Dzięki za pomocny szablon wyszukiwania ofert. Na moja prośbę o narzędzie pozwalające to szybko wyfiltrować HolaOla odesłała mnie do wyszukiwarki w panelu mojego asortymentu, która nie pozwala na takie filtrowanie.... Wytknąłem to i cisza... :lol:

Natomiast próba zmiany kategorii dla takich towarów nie musi być skuteczna... próbowałem to zrobić dla małego elementu, który nie ma swojej kategorii ("elementy mocujące") i zostałem odesłany  z adnotacją, że towar jest w dobrej kategorii "pozostałe"..... Chyba pozostaje usunąć takie oferty zamiast sprzedawać z bliską zeru marżą...

oznacz moderatorów