anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

parametr EAN obowiązkowy dla nowych przedmiotów

cabula_biznes
#7 Wielbiciel#

jak widać allegro chce uzyskiwać EAN by mieć precyzyjne namiary na dany towar, w ten sposob pozyskuje wiedze od innych sprzedawców i jako serwis który śledzi sprzedaż bedzie widziało który towar najszybciej sie sprzedaje i w jakiej cenie, potem zgłasza sie do producenta i targuje cene zamawiając ogromną ilość i samemu wrzucając go do sprzedaży w oficjalnym sklepie allegro :]tak się robi biznesy, strzeżcie się sklepy, ten serwis was wykosi jak ten amerykański gigant z uśmiechnietą strzałką, stosują ten sam numer a wy tylko zdradzacie swoje źródła i techniki sprzedaży

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@cabula_biznes ameryki nie odkryłeś 😄  nawet już magazyn wynajęli w A2 Warsaw Park 36,5 tys. mkw, z czego 33,5 tys. zajmie magazyn. I będzie drugi amzon 😄

Fulfillment od Allegro

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Prześwietlą wszystkich sprzedawców i ich towary a te na które jest największy popyt znajda się z czasem w ich sklepie z niższą konkurencyjną ceną ,na którą mogą sobie pozwolić nie płacąc prowizji od swojego towaru. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

kod ean zaburza całkowicie sprzedaż w serwisie

plus info jak ktoś wejdzie w twoją ofertę , że wyjdź z niej bo gdzieś indziej jest to samo taniej

gwarantuję wam, że za rok serwis będzie kojarzony z lewym towarem, kradzionym z tira , z wyłudzeń vat, po wystawkach, zwrotach i itp

bo jedynym parametrem będzie cena

do tego obok teko całego syfu będzie jeden słusznych oficjalny sklep allegro z cenami nieco wyższymi

inni sprzedawcy zostaną wyeliminowani poprzez lewą taniznę i wysokie marże

może komuś uda się sprzedać jakieś pozostałości i leżaki magazynowe - bo towaru nie będzie w oficjalnej dystrybucji i tyle

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

obecnie w elektronice wymagają 10% uzupełnionych numerów ean i nie da się wystawić przedmiotów bez podania tego kodu

a od 1 kwietnia ma to być 25% - mi serwis właśnie piszę że muszę ponad 600 numerów - kto mi za to zapłaci bo inaczej nie da się wystawiac ofert

i to w sytuacji uzupełnienie numeru = brak sprzedaży

najgorsze jest że wszystko dzieje się z zupełnego zaskoczenia

bez podanego harmonogramu

oczywiście oficjalny sklep allegro jest w stanie podołać za zmianami reszta sprzedawców już nie

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cabula_biznes, kod EAN pozwala Allegro szybciej zidentyfikować produkt w Twojej ofercie i wyświetlić go w dodatkowych miejscach, np. w rekomendacjach produktowych.

Natomiast uzależnienie obowiązkowości parametru EAN od stanu przedmiotu rozwiązuje zgłaszany przez Sprzedających problem, którego przyczyną był brak takiego kodu dla przedmiotów używanych. Przez to nie mogli oni wystawiać swoich ofert w wybranych kategoriach. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

cabula_biznes
#7 Wielbiciel#

tak tak, wersja dla pelikanów. dobrze wiemy co sie święci. do wyświetlania w innych miejscach wcale nie jest potrzebny ean ^^ nie mogli wystawić bo sami stworzyliście problem jakim był wymóg procentowy ofert z EAN. rżniecie głupa

oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

@mr_oma Zapomniała Pani dodać, że kod EAN pozwala także wyświetlać cudze produkty w mojej ofercie... No interes życia normalnie.

oznacz moderatorów

Moniczkaaa_star1
#7 Wielbiciel#

A co w przypadku gdy sprzedaje w 99% procentach odzież uzywana? Bez metek, vintage itp? Skad mam brać kod EAN? Mając 400 produktów muszę teraz kupic 40 sztuk produktów z metkami byle zapełnić swój profil tymi obowiązkowymi 10% z ean?  Bez sensu, pora przenieść się na inna stronę, pewnie wiecie wszyscy jaka...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Moniczkaaa_star1, przepraszam, że czekałaś na moją odpowiedź. W odzieży kod EAN nie będzie wymagany. Aby skatalogować ofertę, musisz podać markę i rozmiar przedmiotu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Dokładnie. Allegro daży do tego żeby wykopać małych sprzedawców a zostawić tylko grube ryby i własny sklep. A te ich tłumaczenia że te eany to dla naszego dobra to porażka. Gdyby tak było byłyby tylko dla chętnych. I rzeczywiście wyświetlanie tańszych ofert w mojej własnej ofercie jest genialne. To tak jakby biedronka oferowała gazetki lidla i pokazywała co tam można kupić taniej ... 😊

oznacz moderatorów