anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PETYCJA. Allegro chce wyłączyć statystyki sprzedaży TradeWatch.pl i TradeAnalytics.pl (Stare WebAPI)

ECPROJEKT
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jak z pewnością część osób już słyszało, że Allegro od 1 Października wyłącza stare WebAPI z którego korzystał między innymi serwis statystyk TradeWatch.pl a w nowym API nie zostaną wprowadzone funkcje z których korzysta serwis. Pokrótce brak dostępu do statystyk dla wielu użytkowników uniemożliwi monitorowanie swoich ofert względem konkurencji, szukanie nisz handlowych badanie rynku, zdecydowanie obniży konkurencyjność i efektywność sprzedaży. KTO KORZYSTA TEN WIE, ŻE BEZ TRADEWATCHA NIE DA SIĘ HANDLOWAĆ NA ALLEGRO, KTO NIE KORZYSTAŁ JESZCZE NIE WIE ILE PIENIĘDZY STRACIŁ.


Więcej szczegółów: https://tradewatch.pl/help.jsf?key=future

WIELKA PROŚBA o podpisanie petycji https://www.petycjeonline.com/wyczenie_webapi_allegro 

POD PETYCJĄ PODPISAŁO SIĘ JUŻ BLISKO 1000 OSÓB W KILKA DNI.

ŹRÓDŁO Z ALLEGRO: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/1-pazdziernika-2020-roku-ograniczymy-dostep-do-wrazliwych-danyc...

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

GOLED
#8 Zapaleniec#

TradeWatch i podobne to świetna opcja dla nowych i małych sklepów, sam korzystałem i mi pomógł w pewnych decyzjach ale dobrze że Allegro zrobi porządek z tym, bo niektóre dane szkodzą nam sprzedawcą, czemu konkurencja ma wiedzieć ile sprzedałem i ile zarobiłem na produkcie lub jaki mam obrót miesięczny. To że TW zniknie to chyba dobrze. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@GOLED

*sprzedawcom
https://www.youtube.com/watch?v=scXs4pvDYRI

PS A to na TradeWatchu widać nicki, czy tylko same statystyki?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ECPROJEKT
#7 Wielbiciel#

Są widoczne loginy w szczególnych przypadkach. Zaloguj się i sprawdź jak to działa 🙂

oznacz moderatorów

GOLED
#8 Zapaleniec#

🙂 sami poloniści som na tą Allegro 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@GOLED Przykro mi, pudło, technik😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ECPROJEKT
#7 Wielbiciel#

A w jaki sposób monitorujesz ceny ofert konkurencyjnych produktu który i Ty masz w ofercie ? Ja nie widzę innej opcji niż automatyczne powiadomienia e-mail z TradeWatch'a. Ręczne monitorowanie nie wchodzi w grę bo zamiast na rozwoju to na śledzeniu cen byśmy się skupiali. Nie widzę w tym problemu, że konkurencja widzi historię ofert, nikt nie widzi wszystkich Twoich ofert w jednym raporcie, co najwyżej może szukać po konkretnej nazwie oferty ale nie po nazwie konta. Obrót z ostatnich 30 dni jest dostępny bezpośrednio w ofertach allegro, wystarczy podliczyć, tak samo jest z poziomu TradeWatacha, nic nie ma w sposób jawny "na talerzu". Może korzystałeś wcześniej z TradeWatcha gdy takie dane były do wyciągnięcia dla dowolnego loginu, ja korzystam od 2 lat i dane szczegółowe są tylko dla swojego loginu.

oznacz moderatorów

GOLED
#8 Zapaleniec#

Każdy inaczej używa TW i do innych operacji... mi też trochę szkoda ale pod kreską nie będę żałować.. Chyba:-) mi się nie podoba to że każdy może sprawdzić coś takiego jak to że  Pani np. w " Wiertarkach" zarobiła 39900 zł od 14 maja, a w kategorii "sport" 96500zł.

Ja na przykład sprzedaję oświetlenie i dzięki TW zauważyłem u konkurencji nowy produkt którego nikt nie ma na Allegro a na którym dużo zarabiają i teraz też go mam. No i w przyszłości obawiam się że inni mogą zrobić to samo ze mną gdy będę mieć coś czego nikt nie ma... ale to tylko moja historia i tylko moja opinia.

oznacz moderatorów

ECPROJEKT
#7 Wielbiciel#

To jest tylko nic nie mówiący obrót, z zarobkiem nie ma to nic wspólnego. A mowa tu o pojedynczych procentach przy tak silnej konkurencji. I właśnie dlatego TradeWatch jest istotnym narzędziem, wystarczy że produkt masz droższy o dosłownie jeden grosz to przestajesz sprzedawać w większości przypadków.

oznacz moderatorów

GOLED
#8 Zapaleniec#

Ma Pani absolutna rację, w takich przypadkach to się bardzo przydaje. Ja mam inne podejście i inną strategię sprzedażową, dlatego dla mnie TW może zniknąć. P.S. przypuszczam że w podjęciu decyzji Allegro pomogły duże firmy i koncernu. Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów

anatom07
#7 Wielbiciel#

Aha. Czyli jak korzystałeś to był ok, ale jak już nie korzystasz to tradewatch jest zły? Wchodząc na Twoją sprzedaż i tak widać ile czego sprzedałeś w ostatnich 30 dniach.  

oznacz moderatorów

WaRRiacix
#8 Zapaleniec#

Patrząc po tych kapitalikach w ostatnim zdaniu wypowiedzi musiałem NAPRAWDĘ DUŻO STRACIĆ 😉
Caps off. Dbajmy o kulturę wypowiedzi w internecie. 

Odnośnie samej treści. W mojej opinii blokowanie TW poprzez zmianę API to strzelanie z armaty do wróbla. Kto będzie chciał, dalej znajdzie informacje których poszukuje tylko w bardziej żmudny sposób: obserwując jaki towar sprzedają sklepy, w jakich cenach, ilościach i ile sztuk schodzi w przeciągu tygodnia. Jeżeli czegoś nie da się zablokować, to nie powinno się tego utrudniać, szczególnie, że każdy powinien liczyć się z tym, że zakładając konto na allegro czyni siebie osobą po części publiczną.

oznacz moderatorów

temporalis_pl
#11 Animator#

Pracuje w tej firmie dwa miesiące i już poznałem allegro. Poczytałem problemy tutaj, poczytać korespondencję z moją firmą i niezależne grupy na FB zrzeszające sprzedawców allegro. Już po dwumiesięcznym doświadczeniu wiem, że z całą pewnością allegro po prostu przestanie udostępniać API i stworzy własną ofertę opartą o tradewatch. Po prostu zobaczyli, ze to dobrze idzie, że łatwo to rozreklamują, bo przecież mają maila do każdego sprzedawcy w serwisie i zrobią na tym fajne pieniądze.

Przypomnę, że jest to teza wysunięta przez laika już po dwóch miesiącach obcowania z tym serwisem. Ten serwis raczej nie ma dobrej opinii wśród sprzedawców 🙂

oznacz moderatorów

ECPROJEKT
#7 Wielbiciel#

TradeAnalytics.pl (nieintuicyjna kopia TradeWatch'a) jest to spółka zależna od allegro i dostęp jest dorzucany bezpłatnie w ramach najwyższego abonamentu allegro (przy tym średnim chyba też). Z tego co wiem ten serwis również obejmą nowe zasady. Ja raczej nie spodziewam się alternatywy ze strony allegro. Tak się też zastanawiam komu z sprzedawców może przeszkadzać ten serwis, być może tym, którzy nie potrafią go ogarnąć i sensownie wykorzystać funkcjonalności chociażby do podstawowego monitorowania cen oferowanych przez siebie produktów. Wielu "nowości" można było się spodziewać patrząc przez pryzmat zmian w ostatnich latach, w mojej ocenie dąży to do pozostawienia tych największych na platformie, a żadna sensowna konkurencja nie powstaje.

oznacz moderatorów

temporalis_pl
#11 Animator#

W naszym przypadku mamy autorskie oprogramowanie, które pobiera dane z tradewatch i wypluwa analizy skuteczności, opłacalności wyróżnienia, analizy ceny w serwisie, a finalnie podaje dane opłacalności w ogóle pracy na allegro. Dla dobrze rozwiniętej firmy jest to ostrzał po stopach.

Sądzę, że tradewatch może być po prostu niezrozumiały dla wielu małych firm. 

Podtrzymuje moje podejrzenia, o skopiowanie pomysłu przez allegro i wykończenie tradewatch. Znane są już historie (nie wiem czy prawdziwe) firm, które zostały przez allegro zobligowane do przedstawienia faktur zakupu towaru pod pretekstem uwiarygodnienia istnienia tego towaru, a po kilku miesiącach Ci sami sprzedawcy zobaczyli swój towar w oficjalnym sklepie allegro. To zatrważające, jednak takie są realia. Miotając kapitałem w ilości miliardów złotych rocznego obrotu i karach ze strony uokik i na poziomie kilkudziesięciu lub kilku tysięcy złotych, allegro realnie jest w stanie zrobić wszystko...

oznacz moderatorów

anatom07
#7 Wielbiciel#

US też korzystał z Tradewatch w celu weryfikacji zgłoszonych przychodów. Teraz będą musieli wprowadzić kasy fiskalne online dla sprzedających w necie

oznacz moderatorów