anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwszy negatyw- całkowity spadek sprzedaży

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Witam, przez dwa lata miałem 100% pozytywnych komentarzy 

aktualnie mam ponad 200- nieuczciwy kupujący po nieudanej próby wyłudzenia wstawił negatyw

 

sprzedaż całkiem spadła jakość -210/100 punktów 

Nic się nie sprzedaję 

jakieś rady przecież to jest nie do pomyślenia że jeden negatyw tak wszystko zepsuł zamówień w ciągu miesiąca nieraz ponad 100-130 a tutaj od negatywa(7 dni cisza)

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

komis-bell
#21 Demiurg#

Kolejny przykład działania chorego systemu liczenia jakości sprzedaży przez allegro...

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

każdą jedną statystkę wcześniej miałem na maxa przecież to są jaja 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra nie sądzę żeby to była sprawka 1 oceny , na pewno ma jakiś wpływ na pozycjonowanie , ale nie urwie sprzedaży całkowicie . Wczoraj zerwałem również , rozmowa z pac....klientem zmierzała tylko w jednym kierunku , nie uległem ,pogapię się na kolejną czerwoną łapkę .... a co do sprzedaży jakoś nic się nie wydarzyło  ,dzisiaj sprzedaż na normalnym poziomie , czyli uważam ,że musisz szukać innej przyczyny .

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Polecenia od kupujących93%- tyle mi wskazuje przez ostatni miesiąc, nic nie robiłem innego i z dnia na dzień tak potrafiło spaść 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra tak się dzieje , po negatywie urwało mi chyba 90 punktów , .....ale tam , czy my tu jesteśmy dla punktów ?

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

widocznie tak, bo nawet na zus się nie uzbier ..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Życie to nie tylko pasmo sukcesów, najważniejsze żeby powstać silniejszym, weź na klatę i się zmobilizuj.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kurna @LEW433 masz wpunkta , dałbym nawet więcej niż jednego .

obraz_2024-01-10_141839453.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

live is brutal full zasadzkas

oznacz moderatorów

mitesek
#10 Popularyzator#

a może lepiej raz wezwać Allegro by się zmobilizowało i powstało silniejszym i zrobiło coś z tym systemem???. bo gość ma lekko licząc 1000 transakcji rocznie ale procent poleceń liczą tylko od wystawionych 200 komentarzy (swoją drogą 20 % komentarzy to i tak nieźle). 

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#9 Pomysłodawca#

monopolista dyktuje warunki i allegro jeszcze dlugo nic z tym nie zrobi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niedługo będzie inny ale jaki będzie....🤔

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

czyli ?

 

oznacz moderatorów

butisport
#8 Zapaleniec#

Przykra sytuacja ale należy zdawać sobie sprawę jaki jest system Allegro i jaka jest pozycja sprzedawcy.

Allegro zawsze stoi po stronie kupującego. Sprzedawca jest zawsze na straconej pozycji. Nie liczą się tysiące albo setki tysięcy złotych prowizji - ważne jest napędzanie kolejnych kupujących i ich satysfakcja.

Zawsze należy IMHO przekalkulować sobie opłacalność wchodzenia w jakakolwiek polemikę z kupującym. Upraszczając i konkretnie - ile jest wart w pieniądzu negatyw lub jego brak.

Na tej zasadzie my przyjmujemy w ramach zwrotu posikane kimona, poplamione czekoladą i colą buty, noszone tydzień halówki czy wytarzane po podłodze żółte czapki i rękawiczki. Towar utylizujemy i grzecznie oddajemy pieniądze.

Albo cicho siedzisz i kupujący ma zawsze racje albo połapiesz negatywy a Allegro już dobrze o to zadba żeby żadna ale to żadna Twoja oferta nie była widoczna w serwisie sprzedażowym.

 

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Też tak robię, ale tutaj gość próbował wymusić jeden dodatkowy akumulator za dopłatą 50 zł ( zgodziłem się ale miał sprzęt zwrócić i wyśle mu jeszcze raz i się nie zgodził gdzie akumulator 250 zł kosztuje) później chciał 3 sztuki o większej pojemności aby mu dosłać czyli 900 zł

Allegro mi przyznało rację  i zakończyli mu dwa razy dyskusje i koniec końców nie dostał nic

 

na drobne sprawy też przymykam oko  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra pociesze cię zgodnie z polityką dyskusji allegro może na prośbę kupujący jąwznawiać i trzepać ten sam temat ile wlezie ost 3 miesiące jednego kupującego wałkowali a co konsultant to większy głąb i bardziej niespójna wersja 3 x są za sprzedawcą ale raz wyskoczy ci takie ufo co nawet koło kodeksu nie stao i nakręci ci kupującego że ma rację i go oszukujesz i potem negatywy straszenie sądem policją plucie rzucanie mięsem etc

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Tutaj dwa razy zakończyli dyskusje bez możliwości wznowienia

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra żebyś się nie zdziwił wejdzie tu na forum napisze do moderacji żeby mu wznowić bo on coś chce i mu wznowią bo mają politykę do każdego zgłoszenia podchodzimy w sposób indywidualny raz wznawiali chyba 7 razy kupującemu bo się uparł jak osioł do swoich racji 

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

To już była by patologia 

oznacz moderatorów