anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

poczta polska opłata dodatkowa za przesyłki po 65,99 jaka jest szansa na anulowanie tych oplat?

Nad-Maks
#8 Zapaleniec#

Witam mam problem jako firma sprzedająca na allegro... dzis kolejny raz poczta polska za posrednictwem allegro naliczyła mi 9 opłat dodatkowych za przesyłki, w kwocie po 65,99 zł za każdą...

czy ktos juz miał podobny problem??? czy komus udało sie wygrac i anulowano mu te opłaty??? naliczają to po 2 miesiącach, bez okazania jakiegokolwiek dowodu !!!

moze ktos juz mial taki problem?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Nad-Maks Cześć. Możesz złożyć reklamację/odwołanie przez formularz na stronie Poczty Polskiej, pisemnie przez druk dostępny w placówce lub z poziomu konta w E-Nadawcy. 

Jeśli reklamacja/odwołanie zostanie odrzucona, skontaktuj się z nami przez ten formularz, pomożemy Ci. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Nad-Maks
#8 Zapaleniec#

Rozmawiałem z pracownikiem allegro, zlazyl reklamację w moim imieniu, ale z doświadczenia wiem że odrzucicie ją. Już tak raz zrobiliście na 5 takich naliczen!!! Jak stwierdziliscie, poczta wam odpisała że opłaty się należą i wy mi je naliczanie! Więc wasza pomóc w tej akurat kwestii to bzdura

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Nad-Maks opisz sytuację uokik nie mogą od tak sobie naliczać bez przedstawienia dowodów tym bardziej że jest bajzel kto jest operatorem i kto odpowiada za co przy przesyłkach allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Nad-Maks 
Postąpiłeś słusznie składając reklamację bezpośrednio do Allegro, bo jak napisałeś:
"poczta polska za posrednictwem allegro naliczyła ..." - była to więc usługa "Allegro ...", a nie Poczty Polskiej. 
Warto jednak żebyś wiedział, że pracownik Allegro nie mógł złożyć reklamacji w Twoim imieniu tylko w imieniu Allegro.
Uprawnionym do reklamowania usług "Allegro ..." u przewoźnika - jest Allegro. Sprzedawca mógłby ewentualnie składać reklamację u przewoźnika, ale musiałby posłużyć się pełnomocnictwem Allegro.
Aby pracownik Allegro mógł złożyć reklamację u przewoźnika dla usługi "Allegro ..." w Twoim imieniu musiałbyś udzielić mu pełnomocnictwa na złożenie takiej reklamacji sam mając pełnomocnictwo do udzielenia pełnomocnictwa kolejnym podmiotom (a takiego pełnomocnictwa nie masz).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Dokładnie. Jak była to usługa Allegro - zgłaszasz reklamacje do Allegro. Allegro jest nadawcą przesyłki. 

@Nad-Maks - czy możesz podać więcej szczegółów? Jaki to był typ przesyłki? Jakie gabaryty i waga? Jaki był powód naliczenia dodatkowych opłat? - przecież otrzymałeś taka informację. To są podstawowe sprawy - wszyscy mogą się tu wypowiadać, a w końcu okaże się, że nikt nie miał racji, gdyż wysłałeś towary "ponad gabarytowe" i otrzymałeś "słuszną dopłatę". 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE 

Przesyłka niestandardowa
25,99 zł /przesyłka jeśli wskaźnik przesyłek niestandardowych Sprzedawcy nie przekracza 15% wszystkich przesyłek Sprzedawcy nadanych w danym miesiącu lub 65,99 zł/przesyłka jeśli wskaźnik przesyłek niestandardowych Sprzedawcy przekracza 15% wszystkich przesyłek Sprzedawcy nadanych w danym miesiącu. Dopłata doliczana będzie w takim przypadku do każdej niestandardowej paczki nadanej w danym miesiącu kalendarzowym.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Nad-Maks
#8 Zapaleniec#

Zwykle małe paczuszki, w pudełkach, wagą do 2kg. A nie otrzymałem żadnej informacji, poprostu zauważyłem wzrost oplat allegro o ok. 600zl

oznacz moderatorów

FlowGaming
#8 Zapaleniec#

Cześć, mam poodbny problem, jak zakończyła się Twoja sprawa?

oznacz moderatorów

Nad-Maks
#8 Zapaleniec#

Allegro trzyma stronę poczty polskiej. Mają gdzieś sprzedawców i ich problemy. Wiedzą że i tak każdy z nas zapłaci bo gdybyśmy nie zapłacili to byśmy nie mogli sprzedawać na Allegro. Pozwalają poczcie polskiej ściągać z nas niesłusznie naliczone opłaty bez jakiegokolwiek dowodu iż są one słuszne. Szkoda że nie ma bardzo dobrej alternatywy do sprzedaży internetowej rzeczy które obecnie wystawiam bo już dawno uciekł bym od Allegro. 

oznacz moderatorów

tobanan
#7 Wielbiciel#

U mnie sprawa ciągnie się od pół roku kwota opiera na ok 4tys (okres 2 miesięcy ) złożyłem reklamacje i i dostałem decyzję pozytywną, jednak ( tak przypuszczam) przez niekompetencję  pracownika allegro, który kontaktował się z poczta w moim imieniu ,,nie odpowiednimi kanałami,,  poczta polska się teraz wykręca z wystawieniem korekt. W każdym razie jestem zwlekany od pół roku że ,,korekty są wystawiane według kolejności,, że ,, przypadku posty polskiej może to potrwać nawet kilka miesięcy,, ,, że dział ekspertski już się tym zajmuje,, że ,,korekta jest już tylko nie wiadomo gdzie :),, no i na koniec dowiedziałem się od pracownika że  ,, ,,korekty od poczty polskiej mogę być wystawiane nawet do roku,, Ogólnie jestem zniesmaczony cała ta sytuacja ( taka duża firma) myślałem że potoczy się to inaczej. Sprawę konsultowałem że prawnikiem i będę dochodził roszczeń od Allegro na drodze sądowej, moja sytuacja jest nieco inna bo mam decyzję pozytywną na zgłoszenie w sprawie tej reklamacji a wam mogę tylko współczuć bo wątpię żebyście odzyskali kasę. Po tej sytuacji robię zdjęcia każdej paczki ( wyraźne ) i powiem wam że w kwietniu znowu mi naliczyli opłatę dodatkową złożyłem reklamacje wysłałem zdjęcie paczki etykiety wagi i wymiarów ( wyraźne ) i w ciągu 2 dni środki zostały mi zwrócone. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@tobanan toć chyba w placówce nadawczej masz osobę , która delikatnie mówiąc nie sprzyja Ci . Osobiście przez ponad 10 lat z Pocztą miałem tylko jedną dopłatę za niestandard , ale chylę głowę mięli rację .

oznacz moderatorów

tobanan
#7 Wielbiciel#

Myślę że tak jest, ktoś tu kręci żeby przypadkiem nie zostać obciążonym ale to jest tylko moje zdanie. Po całym incydencie z poczta nadaje przez dpd i mam święty spokój. Mam nagrane rozmowy oraz całą korespondencje z allegro  w której jest czarno na białym jest informacja że ,, z informacji jakie uzyskałem od przewoźnika informuje że do reklamowanych przesyłek będzie wystawiona faktura korygująca,, sądzę że wyrok sądu przyspieszy proces wystawiania korekt. 

oznacz moderatorów