anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podbijanie licytacji przez podstawione konto

mimedcompl
#9 Pomysłodawca#

Czy podbijanie swojej licytacji (konto firmowe) przez podstawionego użytkownika (np. konto prywatne, oczywiście brak możliwości sprawdzenia powiązania) po to żeby sztucznie zawyżyć kwotę sprzedaży a potem anulowanie aukcji (w przypadku nie satysfakcjonującej ceny) jest legalne? Czy lege artis a tylko moralnie nie wygląda dobrze?

Mam taką sytuację że użytkownik wystawia przedmioty (różnych dziedzin, nowe i używane) regularnie - kilka do kilkadziesiąt tygodniowo. Wszystkie licytacje od 1zł bez ceny minimalnej. Za każdym razem po licytacji (po jakimś czasie) kilka z nich pojawia się znowu. Oczywiście te same przedmioty z tymi samymi zdjęciami, tym samym opisem i układem. Oczywiście jeżeli są to nowe to ok (nie zweryfikujemy) ale jeżeli używane i mają identyczne uszkodzenia to sprawa jest oczywista. Dodam że jest to od kilku do kilkudziesięciu aukcji miesięcznie i tak miesiąc w miesiąc.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Knowhere
#21 Demiurg#

@mimedcompl Może być tak jak piszesz, ale z drugiej strony równie dobrze ktoś może złośliwie licytować w jego ofertach i nie płacić (dlatego pojawiają się ponownie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mimedcompl
#9 Pomysłodawca#

Knowhere masz rację istnieje taka możliwość ale... Konto które kupuje (podbija) jest zawsze to samo i dzieje się tak nagminnie, nie przypadkowo tylko regularnie a ponowienie aukcji zazwyczaj następuje najpóźniej następnego dnia...

oznacz moderatorów

mmwsx
#9 Pomysłodawca#

Zapoznaj się z regulaminem allegro - podbijanie swoich aukcji jest niedozwolone.

Skąd jednak pewność, że to sprzedawca sam licytuje swoje aukcje? I jaki miałoby to sens, skoro musiałby ponosić koszty wystawienia, prowizji itd..? Sprzedawca, jeśli nie chce sprzedać poniżej danej kwoty, może ustalić po prostu cenę minimalną - jeśli ta kwota nie zostanie osiągnięta, przedmiot nie zostanie sprzedany.

Aukcje mogą pojawiać się ponownie z wielu powodów: nieopłacenie zamówienia, anulowanie zakupu, nieodebrana przesyłka, odstąpienie od umowy...

oznacz moderatorów

mimedcompl
#9 Pomysłodawca#

Konto firmowe należy do korporacji a zawiaduje nim pracownik. Tenże pracownik dostaje prowizję od tych sprzedaży a za prowadzenie konta (wystawianie przedmiotów, abonamenty itp.) płaci firma więc ponowne wystawienie go nie "boli" - sprawdzona informacja. Mechanizm zatem jest prosty. Człowiek wystawia przedmiot i jeżeli jego zdaniem jest on atrakcyjny to podbija stawkę (zawsze to samo konto). Jeżeli kupi to anuluje aukcję i wystawia ponownie. Czasem się zdarza że wystawia przedmiot kilkukrotnie.

Na początku nie zwracałem uwagi bo tak jak napisałeś powodów ponowienia aukcji może być wiele. Jednak po kilkunastu takich przypadków zacząłem się zastanawiać a potem się temu bliżej przyglądać. Schemat się powtarza.

oznacz moderatorów

mmwsx
#9 Pomysłodawca#

Dla mnie to bez sensu, ale skoro jesteś pewien ze tak się dzieje - napisz do sprzedawcy że to niezgodne z regulaminem i spytaj dlaczego tak robi zamiast po prostu ustawić cenę minimalną. Moze firma - korporacja nie wie, że pracownik tak działa, narażając pracodawcę na straty.

Albo zwyczajnie olej tego sprzedawcę i poszukaj innych 🙂

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

To jest oczywiście niezgodne z regulaminem. Pytanie tylko czy sprzedawcy grożą za to jakieś poważniejsze sankcje. Dawno, dawno temu za coś takiego można było załapać bana, a teraz Allegro chyba traktuje to dosyć pobłażliwie i większych konsekwencji nie ma.. Mimo wszystko bym to zgłosił.

 

oznacz moderatorów

mimedcompl
#9 Pomysłodawca#

vonNogay tak podejrzewałem ale dzięki za odpowiedź

oznacz moderatorów