anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

podkabluj komentarz

RED
#21 Demiurg#

Nowa opcja na allegro - podkabluj cudzy komentarz

swojego nie można

wystarczy sprawdzić komentarze dowolnego sprzedawcy

ciekawe czy to opcja na pokaz czy działa faktycznie?

Zgłoś naruszenie

Zaznacz jeden z powodów zgłoszenia dla wybranej opinii.
Naruszenie prawa
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

RED
#21 Demiurg#

jeżeli macie znajomych prawników - oni też mogą zgłosić, bez logowania do allegro nadużycie prawa

oznacz moderatorów

Client:123740749
#4 Eksplorator#

@RED 

Co ciekawe, zgłosić można tylko komentarz z treścią. To dlatego słabo oceniani sprzedawcy tak usilnie domagają się obowiązkowego dodawania treści, ale tylko do komentarzy negatywnych. Pusty pozytyw im nie przeszkadza. 😉

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@RED Nowe udogodnienie dla wszelkiej maści wyłudzaczy, kombinatorów, trolli i innych chabrów > "zapłać 100 zł inaczej podkabluję komentarz" > zaraz pojawią się posty o takich zachowaniach

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

przetestowałem opcję na jakimś biednym randomowym sprzedawcy

wykładnia prawa wg allegro

to nic że ktoś został opisany tutaj w allegro

proszę nie kupować tej firmy nieuczciwa firma problemowa

 

po takich tekstach pisanych z całkowitą pewnością można spokojnie pozywać allegro

 

Dzień dobry,

Sprawdziliśmy, że zgłoszony przez Ciebie komentarz, nie narusza art. 11 Regulaminu Allegro, ani prawa.

Dlatego nie usunęliśmy go.

Dlaczego nie usunęliśmy komentarza?

Zgłoszonego komentarza nie dotyczy powód: Opinia narusza dobra osobiste lub dane osobowe.

Treść zgłoszonego komentarza

proszę nie kupować tej firmy nieuczciwa firma problemowa

 

Jeśli chcesz skontaktować się z nami skorzystaj z formularza. Nie odpowiadaj na tego e-maila, ponieważ wtedy Twoja odpowiedź do nas nie dotrze.

Możesz też odwołać się od naszej decyzji. Tutaj dowiesz się jak.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

@RED 

Faktycznie. Trochę się pobawiłem.

Właściwie, nie wiem w jakim celu mam zgłaszać komentarz innemu sprzedającemu. Tym bardziej konkurencji czy koledze z innego miasta ...ale, wygląda to na jeden wielki pic na wodę.

Przecież oni będą to odrzucać podobnie jak Facezbok, Instantkilogram czy Xmuskowiec.

Chyba tu chodzi jedynie o  - być - ale nie korzystać.

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Treść regulaminu allegro odnosząca się do systemu jest napisana w sposób pokrętny, z fikołkami umysłowymi

Komentarz odnośnie sprzedawcy:

11.5. Oceny i odpowiedzi powinny być zgodne z rzeczywistym przebiegiem Transakcji

Komentarz odnośnie towaru:

Opinia o Towarze nie może naruszać obowiązujących przepisów prawa w tym praw podmiotów trzecich – w szczególności nie może mieć charakteru zniesławiającego, naruszać dóbr osobistych lub stanowić czynu nieuczciwej konkurencji.

 

jakoś nie widać tutaj równowagi, opinia o jakości np: worków na psie odchody czy sztuczna kupa  jest lepiej chroniona nie dobre imię sprzedawcy art 212 i 213 k.k. nie istnieje w regulaminie allegro jeżeli jego dotyczy

 

i taka tam ciekawostka serwis ma wg regulaminu:

licencję na utrwalanie i zwielokrotnianie dowolną techniką, , wykonywanie i wyświetlanie publiczne, rozpowszechnianie tych opinii, a także publiczne udostępnianie ich w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.

złe opinie

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@RED no i bardzo dobrze, że nie usuwają, jeszcze tego brakuje, żeby nie można było ocenić jakiegoś sprzedawcy albo firmy jako nieuczciwej albo problemowej.. dostanę ch**owy towar, sprzedawca nie uzna reklamacji i mam być zadowolony, bo inaczej zniesławienie..

A ten art. 212 może w końcu usuną, co postuluje wiele środowisk opowiadających się za wolnością słowa.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@vonNogay towar i transakcja mają być zgodne z umową - tak mówi ustawa konsumencka

możesz opisywać rzeczywisty przebieg transakcji i produkt pod tym kątem, a nie swój stan umysłowy i czy swoje wyobrażenia i urojenia

i to grzecznie i kulturalnie z zasadami przyjętymi w naszym kraju.

pokażę ci różnicę:

wpis, który reklamowałem

proszę nie kupować tej firmy nieuczciwa firma problemowa

 

wpis, który ktoś uczynił sklepowi osa:

tragiczna obsługa, za każdym razem odpisuje ktoś inny. przez wiele tygodni nie udało się rozwiązać prostej sprawy. O pieniądze upomnę się przez pozew, jeżeli nie zwrócą do 7 dni. PS rekord celebrowania załaaaaatwiania bez załatwienia prostej sprawy. odpisało mi ponad 30 różnych osób z allegro, a i tak zakładam, że bez pozwu o zapłatę się nie obędzie."

 

@vonNogay jeżeli nie widzisz różnicy, to Ci współczuję lub jest mi bardzo przykro

 

oznacz moderatorów