anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta po ponad 16 latach

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Kilkanaście dni temu Allegro zablokowało mi dostęp do konta PolandEurope. Z konta korzystałem nieprzerwanie od ponad 16 lat. W tym czasie nigdy nie złamałem regulaminu ani zasad korzystania z serwisu Allegro. W odpowiedzi na przesłane zapytanie dotyczące powodów takiej decyzji dowiedziałem się, że konto zostało zablokowane z powodu ujemnego salda na innym koncie z którego nie korzystam od prawie 18 lat (saldo na zablokowanym koncie jest dadatnie z nadpłatą 23,72 PLN). Zostałem poinformowany, że dopiero spłata zadłużenia sprzed 18 lat w wysokości 189 PLN powstałego na starym koncie spowoduje odblokowanie tego używanego obecnie. Powołałem się na przedawnienie roszczeń. Prosiłem o wskazanie punktu w regulaminie serwisu Allegro na podsatwie którego dostęp do konta został zablokowany. Poinformowałem o fakcie korzystania z zablokowanego konta przez okres ponad 16 lat zgodnie z regulaminem i zasadami serwisu Allegro. Nie przyniosło to jednak żadnego rezultatu. W międzyczasie zgodnie z wytycznymi otrzymanymi mail-em przesłałem zdjęcia dowodu osobistego oraz podałem numer telefonu. Kilkunastodniowa korespondencja z Działem Bezpieczeństwa serwisu Allegro również nie przyniosła żadnych rezultatów. Proszę o pomoc i ewentualne sugestie mogące pomóc w rozwiązaniu zaistniałej sytuacji. Z góry dziękuję.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

az1rael
#21 Demiurg#

Sugestie pozew roszczenie dawno przedawnione 

oznacz moderatorów

firmakrzak
#11 Animator#

@az1rael przedawnione i prawnie go nie ściągną, ale jak nie zapłaci to nie odblokują konta i co pan nam zrobi?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@firmakrzak zgłoszenie czynu nieuczciwej konkurencji do uokiku ograniczenie sprzedaży podmiotowi gospodarczemu

oznacz moderatorów

firmakrzak
#11 Animator#

@az1rael przecież oni nie jedno konto zbanowali "bo tak" (nie za żadne naruszenie regulaminu, tylko bo wydaje im się, że sprzedawca może mieć problemy z realizacjami transakcji) i włos im z głowy nie spadł.

Na tym forum i ogólnie w internecie wiele osób pisze o takich sytuacjach, gdy ktoś zaklada działalność na potrzeby allegro i go banują bez podania konkretnego powodu.

P.S. ale tu jednak allegro ma powód - brak zapłaty prowizji. Może i przedawnione, ale z teo, co wiem domagać się spłaty przedawnionego długu też można, inaczej wszyscy windykatorzy, którzy skupują przedawnione długi działaliby nielegalnie.

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

To prawda. Wierzyciel ma prawo dochodzić długu, jednak dłużnik ma prawo powołać się na przedawnienie roszczeń. I morze to zrobić przed sądem.  Jednocześnie rodzi się pytanie dlaczego przez ponad 16 lat nie stanowiło to dla Allegro problemu.

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Cholera MOŻE. Z nerwów już piszę jak analfabeta.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PolandEurope a dlaczego firmy windykacyjne po przejęciach długów udają że go nie ma dopiero jak sobie naprodukują kosztów to zaczyna się stalking i 50 telefonów dziennie o spłatę długu naturalnego? @firmakrzak to że bo tak to ja wiem, a że nie wiemy czy ktoś z tym poszedł do sądu to co innego. Może kiedyś ktoś pójdzie / wygra i zażyczy sobie na allegro popup-a pt allegro przeprasza Pana X za niezgodne z prawem praktyki Y plus sowite odszkodowanie 

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

W przypadku należności przedawnionych firmy windykacyjne wykorzystują nieznajomość przepisów prawa przez ich potencalnych wierzycieli. Koszty którę te firmy sobie sztucznie tworzą są niezgodne z prawem i nie do obrony przed sądem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może dlatego że granica tzw; roszczenia była kiedyś wyższa a ostatnio zmniejszała się do 1zł.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PolandEurope no sam sobie odpowiedziałeś za windykację allegro odpowiada intrum, a oni te kilka lat temu właśnie byli taką firmą windykacyjną hieną potem się ucywilizowali bo im allegro płaci za obsługę zadłużeń i nie dorabiają już na sępa ewentualnie ten pseudo twór allegro wykupiło i skonfigurowało pod siebie stąd przestali robić takie praktyki. 

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Nie. Zewnętrzna firma windykacyjna nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Jest tylko Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PolandEurope dla allegro długi windykuje intrum więc pewnie wysłali ci korespondencję na tamto 2 konto 

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Należność jest przedawiona.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PolandEurope nie wiem jak w przypadku firmy ale dla zwykłego kowalskiego na pewno

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Jednocześnie zauważyłem, że na moje mail-e w tym samym wątku odpowiadają różne osoby. Opisuję i tłumaczę sprawę przez kilka dni jednej osobie, potem nagle otrzymuję odpowiedź od innej, która ogranicza się do jednego zdania np. "Należności nie uległy przedawnieniu". I tyle. Czuję się jak Josef K. Tej sprawy nie da się załatwić.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Skoro nie uległy przedawnieniu to spróbuj spłacić należność i zobacz czy to w ogóle coś da

 

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Uległy przedawnieniu. Minęło ponad 18 lat. Oni tylko napisali, że nie uległy.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

No tak ale jak ci zależy to spróbuj spłacić 

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Istnieje jednak ryzyko, że w przypadku tak nieprzewidywalnych działań ze strony Allegro, po spłacie należności głównej w wysokości 189 PLN, otrzymam informację, że pozostały jeszcze do spłaty odsetki za okres 18 lat. Uważam, że to możliwe.

oznacz moderatorów