anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta po ponad 16 latach

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Kilkanaście dni temu Allegro zablokowało mi dostęp do konta PolandEurope. Z konta korzystałem nieprzerwanie od ponad 16 lat. W tym czasie nigdy nie złamałem regulaminu ani zasad korzystania z serwisu Allegro. W odpowiedzi na przesłane zapytanie dotyczące powodów takiej decyzji dowiedziałem się, że konto zostało zablokowane z powodu ujemnego salda na innym koncie z którego nie korzystam od prawie 18 lat (saldo na zablokowanym koncie jest dadatnie z nadpłatą 23,72 PLN). Zostałem poinformowany, że dopiero spłata zadłużenia sprzed 18 lat w wysokości 189 PLN powstałego na starym koncie spowoduje odblokowanie tego używanego obecnie. Powołałem się na przedawnienie roszczeń. Prosiłem o wskazanie punktu w regulaminie serwisu Allegro na podsatwie którego dostęp do konta został zablokowany. Poinformowałem o fakcie korzystania z zablokowanego konta przez okres ponad 16 lat zgodnie z regulaminem i zasadami serwisu Allegro. Nie przyniosło to jednak żadnego rezultatu. W międzyczasie zgodnie z wytycznymi otrzymanymi mail-em przesłałem zdjęcia dowodu osobistego oraz podałem numer telefonu. Kilkunastodniowa korespondencja z Działem Bezpieczeństwa serwisu Allegro również nie przyniosła żadnych rezultatów. Proszę o pomoc i ewentualne sugestie mogące pomóc w rozwiązaniu zaistniałej sytuacji. Z góry dziękuję.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Będę pamiętał. Postaram się nie zawieść.

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Dobrze. Tak będę czynił.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Włos z głowy nie spadł bo nie wiemy czy poszkodowany sprzedawca w ogóle walczył o swoje rpawa

a jesli probuje to jak długo to trwa

 

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem. Kim jest poszkodowany sprzedawca?

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Ten zablokowany bezpodstawnie 

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Ale to mi zablokowali dostęp do konta.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@PolandEurope Nawet jeśli roszczenie jest przedawnione to mogą Ci poblokować konta - jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Opcje są w sumie dwie i tak naprawdę żadna nie gwarantuje, że odblokują Ci konto:
1. spłacić zadłużenie
2. wystąpić na drogę sądową

Nic innego z tym nie zrobisz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PolandEurope ale dług się nie przedawnia automatycznie 😞 musisz iść do sądu i wnieść pozew o ustalenie przedawnienia długu. O ile się faktycznie przedawnił bo każde ponaglenie o zapłatę z tego co pamiętam rozpoczyna bieg od początku 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Nie masz racji. Jest zupełnie inaczej.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PolandEurope używaj @i wybieraj nick bo nie wiadomo komu odpowiadasz będzie czytelniej

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

Przepraszam. Nie wiedziałem.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@PolandEurope  myśle że w tego typu przypadkach jak Twój powołanie sie na przedawnienie roszczenia niewiele zmieni. Allegro nie poszło po nalezności do sądu ( gdzie byłoby to argumentem) lecz po prostu odmówiło Ci prawa do korzystania z ich usług ( zablokowało konto). I tak naprawde przepisy prawa cywilnego mają tutaj niewielkie znaczenie. 

Generalnie sprzedający nie może odmówić sprzedaży danemu kontrahentowi . Niemniej przepis ( art 135kw)  mówi iż nie może tego zrobić bez uzasadnienia. A w Twoim przypadku uzasadnieniem jest zadłużenie z przed 18 lat.

Wiec de facto allegro nie windykuje tego długu ( bo prawdopodobnie jest on rzeczywiście przedawniony) lecz po prostu odmawia Ci dalszego korzystania z ich usług mając ku temu uzasadnione podstawy (niespłacone należności)

Wiec moim zdaniem nawet pójscie do sądu czy UOkIKu niestety  zda sie w Twoim przypadku na wiele. Alegro po prostu mając ku temu powody na które z pewnoscią by sie powołało postanowiło odmówić Ci możliwości korzystania z ich usługi.

 

Myśle że chyba najlepiej  byłoby uzyskać jakąś deklaracje z Działu Bezpieczenstwa iż spłacenie zaległego długu w podstawowej kwocie zamyka sprawe i allegro odblokuje Ci konto. Jełsi taką deklaracje uzyskasz pozostałoby tylko - wpłacić daną kwote i dalej korzystac z serwisu.

Oczywiści innym sposobem jest pogodzenie sie z decyzją Allegro

oznacz moderatorów

PolandEurope
#8 Zapaleniec#

To prawda. Już się z tą decyzją pogodziłem.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Zamiast wdawać się w wielostronicowe korespondencje z działem bezpieczenstwa należało zaległość uregulować i po sprawie. 

oznacz moderatorów

client11546
#11 Animator#

allegro prawie wszystkim blokuję konta  nie zwacają uwagi  czy to konto ma 20 lat   czy 15 lat na allegro jest jakis chory system i nic się nie poradzi allegro to jest już nie pewna jnstytucia

oznacz moderatorów