anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podróbki Salomon SpeedCross 3 na Allegro - zgłaszane i nic.

jansas124
#8 Zapaleniec#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam wszystkich, jak to jest że na waszym portalu po zgłoszeniu ofert głownie od tego sprzedawcy : https://allegro.pl/oferta/buty-meskie-salomon-speedcross-3-trekkingowe-r-42-10771582479 , oferty nadal są dostępne ? cena za buty 199zł, wysyłka z chin , sprzedający od miesiąca , dane firmy : xingtaishishousongdianzishangwuyouxiangongsi
hebeishengxingtaishixinduquzhongxingxidajie65haozhongbeishijich
054000 xingtai
NIP: 91130503MA0G81TU8M

no ja nie mam więcej pytań , serwis allegro.pl pozwala chińskim sprzedawcom wprowadzać na Polski rynek podróbki z poza terytorium EU ? A może tak ja jako 11 letni użytkownik allegro mógłbym poprosić o dokumenty które świadczą o oryginalności obuwia sprzedawanego na tej aukcji ?

https://allegro.pl/oferta/buty-meskie-salomon-speedcross-3-trekkingowe-r-42-10771582479#aboutSeller

Pozdrawiam , i czekam na rzetelną odpowiedź , ale proszę tylko nie że sprawdzimy to , zgłosimy do odpowiedniego działu i osoby. Konkrety , i potwierdzenie oryginalności tych butów.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

Wielu naiwnych już kupiło ale zwykle płacz zaczyna się jak dotrą (o ile dotrą) .Trudne reklamacje ,kosztowne zwroty i cło do opłaty.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jansas124 Jeżeli masz dowody na to, że produkt jest podrobiony, nieoryginalny, a mimo to jest opatrzony nazwą marki oryginału, zgłaszaj oferty tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Otrzymasz odpowiedź na zgłoszenie z informacją o podjętych działaniach lub o braku podstaw do działań. To moim zdaniem najskuteczniejsza metoda zgłoszeń, choć także uciążliwa. Nie daj się zwieść, gdy Allegro będzie Cię próbowało zbyć pisząc, że tylko właściciel marki, znaku towarowego może podróbki zgłaszać. Zgłaszać może każdy i serwis musi blokować takie oferty, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, o ile zgłoszenie jest wiarygodne. Musisz więc przedstawić dowody. Jeśli je masz i będziesz zgłaszał wielokrotnie, w tej samej korespondencji, Allegro w końcu zacznie usuwać aukcje.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 Zgłaszać można a nawet trzeba ale sam wielokrotnie zgłaszałem tam nieoryginalne pozycje numizmatyczne wystawione w licytacjach bez efektu ,aukcje się kończyły a jakiś nieświadomy kupiec nawet mógł nie wiedzieć że kupił kopię .Szkoda że teraz nie ma możliwości powiadomienia takich kupujących co licytują zanim to wygrają.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@mwmonety Teraz to pewien sprzedawca oryginalnych perfum kupił kilka podrobionych perfum na allegro, zapłacił za nie, otrzymał je, wystawił negatywy, że perfumy są podrobione i komentarze zostały pousuwane a jemu zawieszono konto. Ludzie w większości świadomie kupują podróbki, allegro o tym wie i nie chce tracić tych klientów oraz zysków z takiej sprzedaży - właściwie co w tym dziwnego?;) banał.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@vonNogay Ja zgłaszałem takie numizmaty które nie są tylko zwykłymi podróbkami ale fałszerstwami monet obecnego obiegu za co normalnie jest paragraf i takie zgłoszenia też bywają nieskuteczne ,prędzej postraszony konsekwencjami sprzedawca sam je zdejmie niż allegro to zauważy.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Wg sprzedawców z branży allegro nie walczy z podróbkami i w praktyce można je tu sprzedawać - byle kupujący byli zadowoleni i jakość sprzedaży się zgadzała. Zakaz handlu podróbkami oczywiście formalnie jest, ale na Stadionie Dziesięciolecia też był 🙂 Krótko mówiąc - daj sobie spokój, walka z wiatrakami.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jansas124, dzięki za Twoje zgłoszenie - przekazałam je z prośbą o weryfikację. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów