anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podszywanie sie pod produkt

Unitron
#7 Wielbiciel#

Przedstawiam ciekawostkę którą odkryłem na swojej aukcji, a na pewno często bruździ wielu sprzedającym. Opisuję schemat na przykładzie znanej marki żeby było łatwiej zrozumieć. Ciekawe ilu z was wyczai taką praktyke na swoich aukcjach.

  1. Sprzedawca / producent oryginalnych pieluch Pampers tworzy aukcję i podaje wszystkie potrzebne dane łącznie z EAN
  2. Do tej aukcji powstaje produkt z nazwą i numerem EAN zgodnym ze stanem faktycznym
  3. Aukcja działa, towar się sprzedaje, pojawiają się pozytywne opinie o produkcie i recenzje
  4. Ktoś inny posiada inne pieluchy w podobnym opakowaniu bez logo Pampers
  5. Ten ktoś tworzy aukcję i wykorzystuje do niej produkt stworzony do aukcji z oryginalnymi pieluchami Pampers, a cenę ustala na znacznie niższym poziomie.
  6. Przeciętny kupujący wchodzi na tą „tańszą” aukcje i widzi oryginalny produkt z opiniami, co prawda w aukcji jest już opisany nieco inny produkt ale przykuł jego uwagę na wstępie produkt połączony z aukcją
  7. Zakładając (nie bez powodu) że 90% klientów czyta tylko nagłówki klient zamawia tańszy produkt który podszywa się w ten sposób pod oryginał
  8. Mamy kolejną kuriozalną sytuacje bo na aukcji z oryginałem jest informacja że można ten produkt kupić taniej na innej aukcji łącznie z linkiem do tej „korzystniejszej” oferty

Polecam przejrzeć swoje aukcje, możecie się zdziwić

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Unitron bardzo prosimy, jeżeli widzisz taką ofertę, zgłoś ją nam. W każdej ofercie zobaczysz przycisk "zgłoś naruszenie zasad". Zweryfikujemy powiązanie tej oferty z produktem w katalogu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Lusia200
#7 Wielbiciel#

Zgłaszanie nic nie daje - jest rok później a allegro dalej nic z tym nie robi. Moim zdaniem ktoś powinien zgłosić Allegro do UOKiK że popiera taki proceder - to jest wspieranie nieuczciwej konkurencji i tworzenie możliwości takiego działania, co na gruncie prawa jest nielegalne. Wydałam krocie na promowanie produktu, znalezienie dobrego producenta i kupienie legalnego kodu GTIN - ale Allegro ma to głęboko, bo WY zawsze wychodzicie na plus.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Unitron stary numer i znana praktyka, zgłaszaj odepną tyle że to walka z wiatrakami wiesz ile jest takich aukcji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ekopasz_hajnowka
#8 Zapaleniec#

Ja mam jeszcze prościej i jeszcze bardziej chamsko. Jestem producentem i jedynym sprzedającym swoje produkty na Allegro. Do swoich aukcji stworzyłem produkty w katalogu produktów. Mocno się napociłem, żeby moje towary się sprzedawały. Teraz różne cwaniaki wypatrzyły, że można jechać na moich opiniach. Wystawiają swoje podobne produkty, podpinają pod aukcję mój produkt z katalogu i się cieszą. Klient wchodzi na moją aukcję, bo patrzy, że sporo sprzedaję i jest dużo pozytywnych opinii. Widzi, że jest produkt tańszy. Kupuje tańszy. Po otrzymaniu jest rozczarowany, bo opinie były super, a przychodzi szmelc. W nerwach wystawia negatywną opinię. No i tym sposobem, nawet nie sprzedając swojego produktu mam negatywną opinię na jego temat, która nawet nie dotyczy mojego produktu. Czy nie jest to chore ? 

Ja wiem, że zaraz szanowne Allegro mi odpisze, zgłaszaj błędne powiązanie z produktem, ale jest to tylko bełkot chorej polityki Allegro, bo:

1. Wielokrotnie już to robiłem, różnymi drogami i prawie nigdy nie zostało to rozpatrzone z pierwszym razem. Pisali klikaj przycisk "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem⁠" przy danej aukcji. Nigdy, powtarzam nigdy, nikt na to nie zareagował. Dopiero jak zgłaszałem to przez email to coś tam się działo, po paru emailach.

2. Ja nie mam czasu siedzieć i sprawdzać każdą moją aukcję. U mnie jest sprawa prosta. Jestem producentem i nikt poza mną moich wyrobów na Allegro nie sprzedaje. Mimo, to nie ma możliwości zablokowania moich produktów w katalogu. 

3. To jest nieposzanowanie dla ciężkiej pracy sprzedającego.  Zbieranie dobrych opinii to ciężka praca. 

oznacz moderatorów