anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pomyłka w wysyłce niewłaściwy produkt dużo droższy niż zamówiony

lombardexpres41
#8 Zapaleniec#

Witam.

Klient zamówił w naszym punkcie zasilacz przenośny eco flow, produkt który zamówił był wart delikatnie ponad 1000 zł natomiast został mu wysłany omyłkowo drugi dużo droższy wart ponad 3000 zł przedmiot. Chcieliśmy się jakoś dogadać , czy na spłatę różnicy czy zwrot my byśmy się nagieli dla tego klienta jak już by chciał ale niestety Pan wyczuł pismo nosem i nie idzie w żaden sposób się z nim skontaktować. Co zrobić w takim przypadku ???

 

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

mdrogeria
#21 Demiurg#

@lombardexpres41 allegro Ci nie pomoże , jeśli masz niezbity dowód gnaj na policję .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie chce się dogadać, pozostaje zgłoszenie go na Policję, napisz mu to że jak nie zwróci to go zgłosisz.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Ciężar dowodowy spoczywa po waszej stronie.

Na allegro czesto zdarza sie tak (jak twierdzą sami sprzedawcy!), że wysyłają klientowi drozszy towar zeby byl zadowolony itp. (bo nie maja tanszego na stanie (dostawa zbyt dluga) albo tanszy sie uszkodzil albo uciekł (towar))).

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Wzorowi sprzedawcy szkoda że ja na takich nie mogę w trafić 😀 Tacy sprzedawcy to zapewne tylko duzi gracze. Mały sprzedawca to będzie latał po policji wyzywając kupującego że przywłaszczył sobie dużo droższy towar i nie chce oddać. To jest jak wygrana na loterii i oddanie kuponu bo są osoby które bardziej potrzebują pieniędzy.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@kuba1550 Duzi gracze to akurat w ogóle nie wiedzą co to dbanie o kupujących, bo nie mają czasu na takie błahostki - zamówienia realizują taśmowo, często nawet nie pakują przesyłek, tylko przyklejają etykietę bezpośrednio na opakowanie produktu i wrzucają na pakę do kuriera, a do kupującego przychodzi przesyłka, która wygląda jak psu z gardła wyjęta. Molochy działają niestety jak roboty. Za to mniejsi sprzedawcy działają po ludzku i dlatego przeważnie dbają o kupujących.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Client:107370536 napisał "..... (dostawa zbyt dluga) albo tanszy sie uszkodzil albo uciekł (towar)))....."

Tak, jeśli inwentarz żywy, to mógł uciec.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Halfrunt  napisał(a):

@Client:107370536 napisał "..... (dostawa zbyt dluga) albo tanszy sie uszkodzil albo uciekł (towar)))....."


Cześć, @Client:104371448. Teraz już oficjalnie jesteś moim klonem. 🤣

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Oczywistą oczywistością jest fakt, że oprócz uczciwych ludzi są też ludzie nieuczciwi i jest ich niestety coraz więcej. W dodatku, nie od dziś wiadomo, że okazja czyni złodzieja. Przecież takie same sytuacje zdarzają się bardzo często przez "genialny" allegrowy katalog produktów - ktoś wystawia 1 przedmiot, a allegro zmienia dane w katalogu bez wiedzy sprzedającego i pokazuje kupującemu informację, że na aukcji jest np. 10 przedmiotów zamiast 1. Uczciwy kupujący zrozumie sytuację i odpuści (co najwyżej wystawi negatywa), a nieuczciwy kupujący będzie walczył do ostatniej kropli krwi, żeby tylko wyłudzić towar lub pieniądze. Smutne to, ale prawdziwe.

Ja kiedyś dostałem dużą, ciężką paczkę kurierską, której w ogóle nie powinienem dostać - nie otwierałem jej, bo stwierdziłem, że ktoś wkrótce się po nią zgłosi. Minął tydzień i nic. Otworzyłem karton, a w środku były przedmioty (nowe) o wartości ok. 2000 zł. Skontaktowałem się ze sprzedawcą (w środku była ulotka z jego danymi), naświetliłem mu całą sytuację i nazajutrz pojawił się u mnie kurier zamówiony przez sprzedawcę po odbiór paczki. Mimo, że sprzedawca wtedy chyba nawet mi za bardzo nie podziękował, to i tak nie wyobrażam sobie, jak niemoralnym trzeba być, aby wykorzystać taką sytuację i zatrzymać takie omyłkowo wysłane rzeczy.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

No niestety @Barzy_TPI. Tez mialem identyczną sytuację. Sprzedawca nawet nie podziekował za moją fatyge.

To kwestia wychowania, tego co wpoili Rodzice i wewnetrznego "ja".

Teraz jest tak, ze sprzedający dymają kupujących to i kupujący próbują dymać sprzedających.

Sam wtopiłem w 1997r jak wysłałem serwer bez zapłaty w wyniku zawirowań spowodowanych powodzią. Na dzisiejsze pieniądze to ok. 200.000zł. Nieżyjący już niestety Pan Marek Sell osobiście do mnie zadzwonil poinformować o tym, że otrzymał sprzęt przed zapłatą i żebym się nie martwił bo zapłaci w ciągu 7 dni. I tak tez sie stalo. A jaki "opr" dostalem w firmie. Masakra.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

1997 byli jeszcze uczciwi ludzie teraz w tej sytuacji politycznej wyginęli, niestety.😡

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@LEW433  napisał(a):

1997 byli jeszcze uczciwi ludzie teraz w tej sytuacji politycznej wyginęli, niestety.😡


Wszyscy uczciwi ludzie dawno wyginęli, a ty ciągle żyjesz. 😉

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Co to jest jakiś tam serwer. W Krakowie kupili i postawili na placu ławkę za 228 tysięcy złotych i jakoś nikt się nie przejmuje z władz miasta. Polska to bogate ludzie stać nas na rozrzutność 😀
https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-na-placu-biskupim-w-krakowie-stanela-nowa-lawka-miasto-...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Widziałem dziś w tv. Ale moim zdaniem czepianie się że drewno pęka> naciągane. Czepiał bym się ceny która jest mocno mocno....naciągnięta.😐

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Tak teraz przyznaje się premie wśród swoich. Kto dostał tego nikt z dziennikarzy się nie dowie. Za jakiś czas zakupią nowy kosz na śmieci za 80 tysięcy, a później wyremontują przystanek autobusowy za 150 tysięcy 😎 W wydawaniu nie swoich pieniędzy nasi rządzący znają się najlepiej.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@lombardexpres41 1. Co twierdzi kupujacy? Czy w ogóle się odniósł do meritum, czy milczy lub dopałda go amnezja:  "nie znam się kupiłem dla brata w wojsku" ?

2. Masz jakiś dowód że wysłałeś inny produkt? Zdjęcia? nawet waga czy rozmiar paczki ( np tańszy był lżejszy lub mniejszy)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

lombardexpres41
#8 Zapaleniec#

wysłany był cięższy i większy niż ten zamówiony a kupujący nabrał wody w usta i milczy nawet nie odbiera tel 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@lombardexpres41 Najpierw według mnie wyślij wezwanie ( poleconym za potwierdzeniem odbioru) do zwrotu i poinformuj iz w razie braku reakcji będziesz zmuszony skierować sprawę do odpowiednich organów. PISZ tez przez Allegro ( żadnych telefonów) abyś miał jak najwięcej śladów.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

EskleB_pl
#8 Zapaleniec#

Jest to bezdpodstawne wzbogacenie.  Kupujący raczej przegra, jeśli nie zgodzi się oddać towaru. Zgłoszenie na policję to najrozsądniejsze działanie. Zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze i zapewne szybko towar wróci do Ciebie.

 

Daj znać jak sprawa się potoczyła.

oznacz moderatorów

lombardexpres41
#8 Zapaleniec#

ok dzieki

oznacz moderatorów