anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyliłem cenę wystawiłem produkt

MULTICAR
#7 Wielbiciel#

Wystawiłem produkt z pomyłkową ceną sprzedaży dużo poniżej zakupu i został sprzedany. Czy muszę sprzedać ze stratą czy mogę odmówić sprzedaży ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#

@MULTICAR Możesz powołać się na błąd.
Pytanie jak duża była różnica w stosunku do normalnej ceny i czy kupujący z łatwością mógł ją zauważyć.

oznacz moderatorów

MULTICAR
#7 Wielbiciel#

wystawiłem za 47zł a powinna być 133zł

 

oznacz moderatorów

MULTICAR
#7 Wielbiciel#

47 to miała być ilość sztuk dostępnych 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Masz prawo powołać się na błąd ale też strata nie będzie ogromna więc z drugiej strony możesz zrealizować zamówienie i zyskać zadowolonego klienta 🙂
Chyba, że sprzedało się więcej sztuk.

oznacz moderatorów

MULTICAR
#7 Wielbiciel#

Sprzedały się 2 sztuki 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia złożonego pod wpływem błędu. Szanowna Pani, informuję, że złożone przez Panią w dniu xxxxxx r. zamówienie xxxxx , za cenę xxxx zł ilość xxx szt. w na portalu internetowym Allegro nie może zostać zrealizowane, gdyż podana w sklepie cena xxxx zł zł była wynikiem błędu. Prawidłowa cena  xxxxx wynosi xxxx zł. W związku z powyższym, na podstawie art. 84 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego oświadczam, że uchylam się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu - zamieszczonej na stronie prowadzonego sklepu internetowego pod adresem Allegro.pl sprzedający xxxx oferty sprzedaży xxx xszt x xxxx zł nr oferty: xxx sygnatura: xxxx które to xxx zamówiła Pani w sklepie internetowym w dniu xxxx r. Realna wartość zakupu to xxxx zł – nie xxxx zł . Z poważaniem,

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów

MULTICAR
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Również zaliczyłem taką wpadkę. Zmieniałem cenę kawałka plastiku z 40 zł na 60 zł. Ptaszek poza ekranem zaznaczył również artykuł o cenie 269 zł i zmienił na 60 zł. Klient kupił natychmiast 8 szt. 

Wpłacił 480 zł przy realnej wartości zestawu 2152 zł 😉 

Byłbym w plecy ... klient straszył sądem. Założył dyskusję. 

 

..ale - pieniądze zwróciłem natychmiast. Nie wystawiłem dokumentu sprzedaży.

Allegro zajęło stanowisko po mojej stronie. Przecież umożliwili anulowanie i zwrot 😉

 

Po miesiącu dostałem negatywa i tyle. 

 

Koniec historii.

 

Dodam, że była to firma - doradztwo podatkowe i biuro rachunkowe, więc mocno kozaczyli i straszyli. 

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów