anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Porównanie wysyłek Allegro DPD i Pocztex Kurier 48

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Witajcie,

w związku z ostatnimi i nadchodzącymi zmianami będziemy szukać alternatywy dla dotychczasowego kuriera. 
Nasz asortyment to w 95% paczki powyżej 25kg, zamówienia o wartości ponad 300zł, często wielopaczki do jednego klienta.

Dotychczas korzystaliśmy z DPD, bo późno i terminowo nam odbierał, sortownia w razie czego blisko, stosunkowy niewiele rzucali paczkami (2 reklamacje w roku). Opłaty za niestandard czy przeważenie też nas omijały.

Niestety teraz doszły opłaty za podjazd (3,99), od sierpnia za paczkę smart ponad 300zł (8,99), za wagę ponad 25kg (3,99).

 

Pytanie do doświadczonych usługami PP - czy to dobra alternatywa?

1. Czy wymagana jest umowa czy wystarczy WzA?

2. Czy podjazdy są płatne, czy są zamawiane z poziomu WzA, czy potrzeba umowy i regularności (nie wysyłamy codziennie)?

3. Czy zdarzają się jakieś dodatkowe niespodzianki, dopłaty za nstd czy przeważenia?

4. Czy PP przyjmuje paczki na centralnych sortowniach, bo nadawanie kilkuset kg w okienku pocztowym nie ma raczej sensu?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

kostas11
#21 Demiurg#

@DlaMistrzow_pl 

1. możesz bez umowy https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/metody-dostawy-poczty-polskiej-informacje-dla-sprzedajacych-EY0...

2. Tak, z tego co kojarzę nie zamówisz podjazdów ( to nie firma kurierska jak DPD czy UPS )  tu możesz tylko po podpisaniu umowy opłacić stałe podjazdy ( z tego co miałem przed pandemią to 3 x w tygodniu coś koło 400 zł miesięcznie )

3. ja nie mam żadnych dopłat i cudów 

4. Tak jak podpiszesz umowę możesz zostawiać na wybranej poczcie ( u mnie jest punkt biznesowy więc wchodzę i zostawiam )

ps. teraz wprowadzają Pocztex 2.0 ma zastąpić kurier48 więc idą w kierunku jak inne firmy kurierskie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów