anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Porada kupujący zwraca produkt ale nie ten co w zamówieniu

az1rael
#21 Demiurg#

Za moment będę miał na tapecie jawny przykład januszowania kupującego mianowicie kupujący zamówił odżywkę białkową 14.02.2023 odebrał 16.02.2023 i zgłosił zwrot. Przyjmuję zwrot i co widzę? Produkt się zgadza z nazwy ale opakowanie sprzed 2 lat waga opakowania się nie zgadza o 20gramów odrobinę inna szata graficzna bo stary produkt i najlepsze my wysłaliśmy produkt z partii z datą ważności pod koniec 2023 a odebraliśmy produkt  przeterminowany o półtora roku. Że na pyskówce w dyskusji się skończy to ja wiem jakieś sugestie jak się obronić? Wszyscy wiemy jak działa AP. Fakty ustalone są takie że adres wysylki zamówienia znajduje się całe 240m od sklepu stacjonarnego jedynego producenta suplementu w Polsce i to jest jego jedyny sklep stacjonarny gdzie mogłaby kupić bo w zamowieniach na dane kupującej widnieje mi tylko 1 zamówienie. Podejrzewam że kupiła kiedyś w stacjonarnym produkt którego nie zużyła i wymieniła sobie na nowy z dobrą datą ważności. 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mwmonety
#21 Demiurg#

Każdemu przy tak słabym regulaminie może się trafić taki "as biznesu" . Jak wystawiasz towar to dobrze by było aby na jednej z fotek były dobrze widoczne takie dane jak data ważności czy numer partii. Łatwiej by było przekonać odpowiednie organy kto chce dopuścić się oszustwa.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Masz jakieś potwierdzenie, że towar miałeś z konkretnej partii?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mam na myśli że wszystkie sztuki czyli 18 jakie mam na magazynie mają tą samą datę ważności. Data i nr partii znajdują się na nalepce wraz ze smakiem bo foliopaki są standardowe a smak nanisimy na naklejce. Na aukcji jest nowe opakowanie ale bez naklejki smakowej tzw bazowy foliopak niemniej widać różnice w szacie graficznej między nowym produktem 720g a starym 700g i w starym daty ważności nabijane były z tyłu opakowania

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@az1rael Skontaktuj się mailowo z kupującym i poinformuj, że odesłany produkt nie pochodzi z Waszej oferty i GRZECZNIE poproś aby odebrał od was swoją własność oraz odesłał właściwy przedmiot. 

W razie dyskusji po prostu zamieść zdjęcie odesłanego produktu - w szczególności tej innej wagi produktu. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek to już zrobiłem mailem przez allegro nie chciałem dzwonić żeby się nie wypstrykac z argumentów i dac czas kupującej na wymyślenie jakiejś bajeczki uwiarygodniającej jej wersję

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@az1rael Mam nadzieje że będziesz miał więcej szczęścia niż ja 

Skoro jest tak bezczelny to pewnie będzie zgłaszał że dostał towar który odesłał.

..a czytając forum widać jak działa AllegroProtect.

Pewnie nie będą czekać na wyjaśnienia i przyznają racje kupującemu.

 

@sl-aw-ek Obawiam się że to nie takie proste, nawet jak zrobisz wszystko zgodnie z prawem to allegro może Ciebie "przemielić"


Tu masz analogiczną sytuację

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/kolejne-naruszenia-prawa-przez-pracownik%C...

Też informowałem i poprosiłem o odbiór (w dyskusji więc AP miało wgląd, na forum umieściłem zrzuty ekranu)

Kupujący zgłosił do AP a ci stwierdzili że nie zwróciłem wpłaty po odstąpieniu i obarczyli kosztami rekompensaty nawet nie próbując wyjaśniać sprawy.

Teraz bronią rękami i nogami decyzji pracownika który rozpatrywał ,czytaj klepał bez weryfikacji wniosek.

 

@az1rael może to że opublikowałeś sprawę przed wnioskiem pomoże by nie znaleźć się w takiej sytuacja jak moja

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ALL-DA wiem bo się udzielałem w twoim wątku zważ że ja jadę z tym tematem z prywatnego swoje konta zakupowego a nie z firmówki i allegro mi może narobić całe nic na tym koncie. Ogolnie raz juz wybroniłem taką **piiip**ianą sytuację ale co mnie to nerwów kosztowało to dziekuje postoję. Jakbym tu sprzedał na al lub to było moje konto firmowe a sprzedaż na allegro traktiwał jako dodatek do głównej sprzedaży sklepu i by mi ktoś takie dziadostwo odwalił to miałby zgłoszenie na policji z kk tego samego dnia. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opisz wszystko i nie daj się wciągnąć w jego "oszustwo", negatyw i tak będzie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Opisać opiszę szukam inspiracji bo mniej więcej wiem co i jak pisać i jakby to była moja firma to mam na policję 150m od magazyny i art 286 poszedłby jak złoto na zgłoszenie tylko firma nie może sobie pozwolić np na miesiąc bana na konto 

oznacz moderatorów

Client:110103003
#7 Wielbiciel#

@az1rael 

jakieś sugestie jak się obronić? 

leć do sądu będziemy puki stuki kibicować bo kopiemy się regularnie z allegro jak z osłem i mułem pancernym lecę po popcorn tylko nie zapomnij o nas daj wyrok na forum miałem identyko sytuację skończyło się że i tak [erudyta] dostał rekompensatę z AP ale bez ściągnięcia z firmy i negatywa napisał oczywiście dyskusja nierozwiązana musiał pracownik allegro zamykać pamiętaj musisz użyć sformulowania w dyskusji odrzucam złożona reklamację z powodu kodeksu cywilnego nieuprawnionej nieposiadającej towaru kupującego przedmiot umowy kupna sprzedaży jaką jest odżywka białkowa (podaj co zakupił) jak dobrze aukcje wystawileś nagral pakowanie i wysylke etc to se moze kupujacy nawet skarge do pana boga wymyslic ale takich przewidujacych sprzedawcow jest malo ogolnie myslacych z wyprzedzeniem ludzi jest malo 

wszyscy wiemy jak działa AP

wiesz jak się skończy? któryś sprzedawca się w końcu wkurzy i da to do kancelarii prawnej i będzie zaoranie allegro o odszkodowanie kupujący dostanie zarzut z kk o oszustwo art 286 a allegro konsultant o paserstwo z kk za przeniesienie przedmiotu własności stuki puki w mojej głowie z kupującego na allegro i obciążenie sprzedawcy gdzie puki stuki przedmiot pochodzi z oszustwa wyłudzenia przedmiotu i AP na szkodę sprzedawcy i się w tedy skończy takim smrodem że to **piiipipipipipipiiiiiii** piszę ciągiem małymi literami bo dominąjącą rękę mam zajętą czymś innym i mam potrojnie z widykacją pod drzwi i zomo pod oknem najlepiej obie plus jakiś gratis co by udobruchać kupującego np jakiś żel albo izolator żeby go prąd nie trzepnął 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Misiu ja nie jestem sprzedawcą ani to nie moja firma ani ja nie będę po sądach latał ani wzywany nie zostanę na rozprawę. Jakby to moje było to bym poszedł ale nie jest a zawiadomienie mogę zgłosić jak szef sobie zażyczy kopac się z klientem i allegro 

oznacz moderatorów

Client:110103003
#7 Wielbiciel#

to bardzo proste jak nie odeśle na zwrot właściwego towaru to po nałożeniu przez allegro opłaty za pok na sprzedawcę należy zgłosić na policję przestępstwo z art 286 oszustwo na komisariacie poczym wkleić kwit z policji o przyjęciu zawiadomienia w dyskusji a co cię obchodzi że nie jesteś sprzedawcą i nie będziesz po sądach latał ty pilnuj co pracownik allegro na to odpisze a nie kupujący metoda zdartej płyty na każdy ale kupującego to samo zresztą napisałem ci nawet odpowiedź reklamacyjną skoro oferta wymienia co zawiera znowu stuka mi cos w głowie tzn że nie ma domniemania że jest tam to czego nie wymienia odpisać w dyskusji cyt ponieważ oferta sprzedaży zawierała opis w którym dokładnie wymieniono co zawiera oferta to jest: wymień odżywkę w ofercie oznacza to że nie zawierała ona odżywki których brak jest podnoszony w reklamacji kupującego w związku z tym że treść oferty byla jasna i zrozumiała oznacza to że kupujący zakupił przedmiot z oferty w cenie określonej w ofercie puki w mojej głowie zlożył więc jednoznaczne oświadczenie woli nabycia przedmiotu i zapłacił określoną cenę w  takim przypadku reklamację z tytulu niezgodności zakupionego towaru z umową uznaję za bezzasadna i odrzucam nadmieniam że kupującemy przysługuje prawo do dochodzenia swoich roszczeń na drodze sądowej gdzie zgodnie z kodeksem cywilnym będzie musial udowodnić że został wprowadzony w błąd opisem oferty tj że nie podanie w ofercie elementów ktorych brak kupujący podnoso skutkuje domniemaniem że zwrot bezzasadny

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:110103003 już ci odpisałem co i jak. Ja jako ja bym zgłosił bo nie nawidzę jak ktoś łamie prawo w tak chamski sposob ale to nie ja będę stroną postępowania... co najwyżej świadkiem który złoży zeznania że zmiana opakowania była w połowie 2021roku a dostawy w starym opakowaniu skończyly się jesień / zima 2021. Mogą też wezwac magazyniera który pakował i dostać fakturę na zamówienie nowych opakowań z jakiego okresu była by potwierdzić zmiane szaty graficznej produktu. 

oznacz moderatorów

Client:110103003
#7 Wielbiciel#

skoro w ofercie nie pisało że zmiana opakowania była w połowie 2021 roku to zwrot jest zgodny z opisem skoro pisze w ofercie to co na opakowaniu sprzedający to nie biegły rzeczoznawca ani pracownik kupujący kupił zwrócił  udowodnij mu w pozwie z kc że wiedział ze to nie produkt się zgadza z nazwy ale opakowanie sprzed 2 lat waga opakowania się nie zgadza o 20 gramów odrobinę inna szata graficzna bo stary produkt z partii z datą ważności pod koniec 2023 przeterminowany o półtora roku

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:110103003 w ofercie jest nowe opakowanie na zdjęciach a dostałem na zwrot stare nowa gramatura to 720g a stara to 700g tabela wartości odżywczych też jest inna na nowym produkcie jak na starym. A stary odesłany produkt jest 1.5 roku po terminie jeszcze ktoś datę próbował zmazać. A skąd wiem że dostałem stary produkt? Bo zamawialem patent na nazwę i szate graficzną do nowego i wysyłałem wniosek wraz z dokumentacją zdjeciową. Bardzo latwo mu udowodnię bo na allegro nie był wystawiany stary produkt tylko w sklepie internetowym oraz stacjonarnym więc na allegro są tylko aukcje nowego produktu.

oznacz moderatorów