anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poradnik - Jak zwiększyć trafność

dawal50
#14 Krzewiciel#

Mam pomysł w jaki sposób zwiększyć ilość punktów w jakości sprzedaży. Zaznaczam że sam tego jeszcze nie wprowadziłem u siebie. Są to luźne przemyślenia które po przemyśleniu można wprowadzić u siebie. Panel jakości sprzedaży jest mocno niesprawiedliwy. Skoro jest niesprawiedliwy to można samemu go naprostować chociaż trochę . Panel jakości sprzedaży jest skonstruowany w sposób, który dyskryminuje różnych sprzedawców. Zapytacie w jaki sposób dyskryminuje? Otóż przyznaje punkty za coś, co niektórzy nie mogą mieć na swoich aukcjach choćby chcieli. Jakby nie dyskryminował to by wszędzie była miara taka jak w obszarze przestrzeganie regulaminu 0/0 czyli można jedynie stracić. Pracownicy twierdzą że moja konkurencja też tak ma więc nic nie tracę. Otóż tracę bo wszystko zależy od profilu działalności. Jeden sprzedaje wyłącznie jeden rodzaj produktu a inny jest wielobranżowy, więc łapie się na każdy aspekt jakości sprzedaży i może wszędzie zdobywać punkty. Co za tym idzie jest wyżej w trafności z konkurencją która sprzedaje wyłącznie dany rodzaj produktu i nie zdobywa niektórych punktów w panelu jakości sprzedaży i jest niżej w trafności więc ma mniejszy obrót.

1. Procent ofert z numerami identyfikującymi produkty:0%  - Nie wszyscy sprzedają produkty mające EAN - Można zdobyć 60 punktów - czyli firma sprzedająca produkty bez EAN zawsze będzie niżej w wyszukiwarce w porównaniu z firmą która sprzedaje to samo + jeszcze coś mające EAN.

2. Nie wszyscy wysyłają fizycznie - Ja np wysyłam tylko elektronicznie więc nie mogę zdobyć punktów. Konkurencja która sprzedaje to co ja + fizycznie - jest wyżej w trafności, bo wystarczy że doda jedną ofertę wysyłaną fizycznie. Dzięki temu zdobywa przewagę.

a) Procent ofert z Allegro Smart!:0% - Można zdobyć 50 punktów

b) Metody dostawy - odbiór w punkcie:0,00% - Można zdobyć 30 punktów

c) Metody dostawy - dostawa z Allegro:0,00% - Można zdobyć 20 punktów

Co zrobić? Najlepiej wystawić ofertę z produktem którego w założeniu nie sprzedamy, dodajemy do niego EAN, Smarta, Metody dostawy odbiór w punkcie oraz dostawa z allegro i wystawiamy w cenie kilkukrotnie wyższej niż pozostali tak żeby nikt nie kupił - tym sposobem zdobywamy 60 punktów za EAN, 50 punktów za Smart, 30 punktów za odbiór w punkcie i 20 punktów za dostawę z allegro. Łącznie 60 + 50 +30 + 20 = 160 punktów. Tym sposobem uzyskujemy konkurencyjność w trafności z firmami które są wielobranżowe. Ktoś napisze że to cwaniactwo. Ja tak nie uważam, to panel jakości jest skonstruowany w dyskryminujący sposób i dopóki go nie skonstruują w sposób sprawiedliwy (czyli przestaną dawać punkty za coś, co niektórzy nie mogą mieć na swoich aukcjach choćby chcieli), trzeba sobie samemu poprawiać statystyki.

Już pomijając fakt, jak niesprawiedliwe jest to, że posiadanie 1 dyskusji daje więcej punktów niż nie posiadanie żadnej, to pozostaje jeszcze kwestia:

Numery przesyłek uzupełnione w terminie 0/200Nie znaleźliśmy u Ciebie zamówień, które powinny mieć wpisany numer przesyłki.

To jest najbardziej bulwersujący aspekt panelu jakości sprzedaży. Mam 0/200 punktów za to, że spełniłem wszystkie obowiązki które do mnie należą. Nie znaleźli takich zamówień i dają 0 pkt podczas gdy u kogoś znajdą jedno zamówienie które powinno mieć numer przesyłki i dają mu 200 punktów. Kolejny raz firma wielobranżowa miażdży firmę sprzedającą jeden rodzaj produktu.

Napisałem wcześniej że jakby panel jakości sprzedaży nie dyskryminował, to by wszędzie była miara taka jak w obszarze przestrzeganie regulaminu 0/0 czyli można jedynie stracić. Są 2 opcje które by wprowadziły jakąkolwiek sprawiedliwość:

-albo allegro przyznaje 200 punktów bo nie znalazło przesyłek które powinny mieć numery przesyłek w terminie,

-albo przyznaje 0 punktów tym co uzupełnili w terminie lub ujemne tym co nie uzupełnili w terminie.

Proste i logiczne. Akurat z numerami przesyłek nie jestem w stanie zaradzić, bo żeby wpisać numer przesyłki, trzeba najpierw taki produkt sprzedać. Ale warto zaznaczyć że jest to najbardziej niesprawiedliwy obszar w panelu jakości sprzedaży.

Zdaję sobie sprawę że większość wysyła fizycznie więc większość tego co napisałem Was nie dotyczy, ale kwestia EAN i 60 punktów jest do rozważenia. U mnie akurat wszystko co napisałem pomogłoby mi w zwiększeniu jakości sprzedaży oraz byciu wyżej w trafności.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Dziękuję za podzielenie się tutaj swoimi uwagami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Nie do końca przemyślałem ten temat. To znaczy praktyki nie miałem i dlatego sądziłem że będzie wszędzie 100% jak dodam 1 ofertę która spełnia wymagania EAN smarta i dostawy. Teraz myślę że jednak to nic nie da, bo przecież tam są brane pod uwagę wszystkie moje oferty, nawet te, które mają wysyłkę elektroniczną. Co mi z tego że wystawię jedną taką ofertę, skoro reszta będzie miała przesyłkę elektroniczną. Skoro nie mam ofert wymagających EAN, smart, i dostawy to powinienem mieć punkty tak jak inni lub inni też powinni mieć 0 pkt lub ujemne jak mają oferty które wymagają czegoś czego nie mają. Ale nadal aktualne jest moje zdanie na temat nie przyznawania 200 punktów za "nie znaleziono przesyłek które powinny mieć numery przesyłek w terminie". Albo otrzymuję 200 bo nie mam ofert wymagających podania numeru przesyłki albo mam 0 ale inni tez mają 0 lub ujemne bo nie podali numerów przesyłek tam gdzie jest to wymagane.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dawal50 musiał byś wystawić więcej niż masz produktów bez a i tak nie dostaniesz pełnej punktacji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eCommerceLab
#10 Popularyzator#

To może ja dam radę na trafność: użycie autorespondera dla dyskusji Allegro oraz wiadomości email:
https://niezbedniksprzedawcy.pl/AsystentSprzedazy/

Zmiany w trafności możemy monitorować tutaj:
https://niezbedniksprzedawcy.pl/StatystykiAllegro/Trafnosc

oznacz moderatorów

edwin041
#7 Wielbiciel#

A pozycję w trafności Allegro względem słów kluczowych i wyrażeń możecie sprawdzić tutaj https://autoworker.io/pl/

oznacz moderatorów