anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potrącenie kosztów przesyłki zwrotnej przy odstąpieniu od umowy z łącznej kwoty zamówienia.

MarlenaBl
#8 Zapaleniec#

Hej, czy istnieje jakiś zapis mówiący o tym, że przy odstąpieniu od umowy (gdy klient nie ma smarta) mogę potrącić koszt etykiety zwrotnej od łącznej kwoty zamówienia? Na chwilę obecną dajemy możliwość klientowi samodzielnego wygenerowania etykiety w wygodne zwroty, płaci oczywiście klient. Chciałabym z automatu wygenerować etykietę dla klienta (na mojej umowie inposta jest taniej), a koszty tej etykiety potrącić z kwoty zamówienia do zwrotu. Czy jest jakiś prawne ALE?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MarlenaBl Konsultuję tę kwestię i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 🙂

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@MarlenaBl a sprzedajesz jako przedsiębiorca?

oznacz moderatorów

MarlenaBl
#8 Zapaleniec#

Tak, sprzedaję na dwóch kontach firmowych. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@MarlenaBl to nie możesz postępować niezgodnie z ustawą konsumencką. Kwoty zwrotu nie można obciążyć opłatami np odjąć za przesyłkę

oznacz moderatorów

MarlenaBl
#8 Zapaleniec#

Ale klient i tak musi wygenerować sobie list przewozywy za 14zł, a ja mogę to zrobić za 11zł tylko kwotę podjąć od kwoty zwrotu. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MarlenaBl Najmocniej Cię przepraszam za tak wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. 

Otrzymałam informację, że zgodnie z prawem konsumenckim sprzedający powinien zwrócić przy odstąpieniu kwotę za towar + równowartość najtańszej przesyłki dostępnej w ofercie. Obniżenie tej kwoty może mieć miejsce w ściśle określonych przypadkach.

Jako Serwis trzymamy się tutaj zasady, że jeśli kupującemu nie przysługuje darmowy zwrot, odsyła towar na swój koszt i we własnym zakresie.

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów