anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potwierdzenie płatności w celu rozliczenia podatku dochodowego.

SkimiaPL
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zmieniam formę prowadzenia swojej działalności i związku z tym od lutego zaczynam rozliczać się z podatku dochodowego na zasadzie ryczałtu. 

I tutaj pojawia się moje pytanie w związku z prowadzeniem działalności przez biuro rachunkowe. 

Sklep obsługuje przez baselinker. Nie posiadam kasy fiskalnej czyli każdej osobie fizycznej automatycznie będzie wystawiana faktura. Rozumiem, że tak można po przeczytaniu paru tematów i rozmowie z księgowym. Jeśli tutaj też coś źle rozumiem to proszę o podpowiedź. Cała sprzedaż odbywa się tylko i wyłącznie online. 

Jednak moim głównym zmartwieniem jest potwierdzenie płatności. Księgowy mówi, że do każdej faktury w celu rozliczenia muszę mieć dowód wpłaty. Oczywiście zestawienie sprzedaży chce mu posyłać raz w miesiącu. Jednak pieniądze  z allegro wypłacam wedle upodobań i trafiają do mnie w 1 lub 2 przelewach i poprzez bank nie mam możliwości dopasowania wpłaty do klienta. Co by było również absurdem, gdyż robimy ok 100 zamówień dziennie i nie wyobrażam sobie tego czasowo. I tutaj pojawia się moje pytanie czy ktoś z was rozlicza się na takiej zasadzie ? Dla mnie najłatwiejszym sposobem byłoby wysłanie zestawienie operacji z allegro za dany termin i temat zamknięty. 

Chyba, że przez baselinker potwierdzenie płatności również wystarczy ? 

Mam nadzieję, że ktoś zrozumie co mam na myśli 🙂 

Pozdrawiam serdecznie,

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0