anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powrót paczki SMART

maximpreza
#11 Animator#

Cześć.

Szybkie pytanko : klient zakupił produkty i jest w smarcie  , więc wysyłkę miał za 0zł do paczkomatu.

Niestety zapomniał odebrać i paczka do mnie wraca. 

Czy Inpost kasuje mnie za powrót tej paczki ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Zwroty są darmowe

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

@TATLOK rzeczownik "zwrot" i czasownik "zwracać" mają różne znaczenia.  🙂

 

Maximpreza pyta o koszt powrotu nieodebranej przesyłki. Kupujący nie skorzystał z darmowego zwrotu.

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Tylko ,że to nie jest zwrot . Jest to nieodebrana paczka z paczkomatu. Czy w takiej sytuacji podróż powrotna paczki też jest darmowa ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maximpreza tak darmowa, poniżej dałem regulamin 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maximpreza  regulamin 😉

3. Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty w przypadku zwrotu Przesyłki do Nadawcy z
powodu wyczerpania możliwości jej doręczenia (w szczególności po jej
bezskutecznej awizacji bądź w przypadku odmowy przyjęcia Przesyłki przez
Adresata) lub z powodu zwrotu Przesyłki na żądanie Adresata (w szczególności w
przypadku wymiany towaru przez Adresata lub rezygnacji przez Adresata z
zakupu).

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  A gdzie to znalazłeś ? Bo mi pokazuje że to stary regulamin przesyłek e-commerce . A w aktualnym Paczkomaty24/7 jest takie coś:

NIEODEBRANE PRZESYŁKI. SZYBKIE ZWROTY.PL  §10

1.Jakiekolwiek zwroty nieodebranych Przesyłek Paczkomatowych lub których nie można doręczyć są odpłatne zgodnie z aktualnym Cennikiem. Zwrot nieodebranej Przesyłki Paczkomatowej nadanej bez etykiety jest kierowany do Paczkomatu nadawczego lub na adres ustalony między Operatorem a Nadawcą. Pozostałe zwroty nieodebranych Przesyłek Paczkomatowych kierowane są do Oddziału, w którym zostały nadane, do Oddziału obsługującego POP, w którym zostały nadane Przesyłki Paczkomatowe lub do Oddziału obsługującego dane Paczkomaty nadawcze, jeśli Przesyłki Paczkomatowe nadawane były przez Paczkomat. Odbiór zwracanych Przesyłek Paczkomatowych następuje w wskazanym wyżej Oddziale Operatora po wcześniejszym poinformowaniu Nadawcy. Nadawca ma 7 dni na odebranie Przesyłki Paczkomatowej. Osoby, które mają pisemną umowę z Operatorem na odbiór zwróconej Przesyłki Paczkomatowej z Paczkomatów mogą otrzymać zwroty bezpośrednio do siedziby firmy, jednak usługa ta jest odpłatna. Zwrot jest w takim przypadku płatny w wysokości wartości podstawowej opłaty za Przesyłkę Paczkomatową.

 

W managerze jest w Płatnościach nawet zakładka "zwrot do nadawcy" . Mi raz czy 2 przesyłka nieodebrana wróciła i kurier mi ją po prostu przyniósł do domu, ale nie wpadłam na to żeby sprawdzić w tej zakładce czy mi naliczyli jakieś opłaty. W przypadku SMART to naliczona opłata pewnie musiałaby się znaleźć w rozliczeniach z Allegro. Kurcze, ciekawe jak to działa. @maximpreza  jak wróci paczka pozaglądaj w rozliczenia i daj znać jak to naprawdę jest 🙂

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg regulamin Allegro paczkomaty, przy zwykłym paczkomacie płacisz za zwrot 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  Znalazłam 🙂 Trzeba chyba te regulaminy zacząć porządnie studiować bo jak przyjdzie co do czego to człowiek niewiele wie

_____________
Kama
oznacz moderatorów

divixid16
#7 Wielbiciel#

Regulamin świadczenia usługi
„Allegro Paczkomaty24/7 InPost”
świadczonej przez InPost Sp. z o.o.
Obowiązujący od 31 grudnia 2021 r.
www.inpost.pl

§ 5. Zwroty

3. Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty w przypadku zwrotu Przesyłki do Nadawcy z powodu wyczerpania
możliwości jej doręczenia (w szczególności po jej bezskutecznej awizacji bądź w przypadku odmowy
przyjęcia Przesyłki przez Adresata) lub z powodu zwrotu Przesyłki na żądanie Adresata (w szczególności w
przypadku wymiany towaru przez Adresata lub rezygnacji przez Adresata z zakupu).

oznacz moderatorów